Grupę CRH w strategicznym projekcie konsolidacyjnym wesprze itelligence.

Grupę CRH w strategicznym projekcie konsolidacyjnym wesprze itelligence.

itelligence i Polska Grupa Materiałów Budowlanych (PGMB), spółka koncernu CRH, rozpoczynają projekt konsolidacji obsługi kadrowo–płacowej wybranych spółek Grupy CRH w Polsce. Czytaj dalej

Konsolidacja będzie przeprowadzana w oparciu o rozwiązanie SAP HCM. Celem projektu jest centralizacja procesów biznesowych w ramach grupy oraz wzrost jakości usług przy jednoczesnej optymalizacji kosztowej. W rezultacie konsolidacji ok. 15 specjalistów Shared Services Center (Centrum Usług Wspólnych), będzie obsługiwało ok. 3000 pracowników Grupy CRH w Polsce.

Grupa CRH wybrała itelligence na partnera swojego strategicznego projektu konsolidacyjnego uwzględniając zaufanie zbudowane w trakcie wieloletniej współpracy w obszarze rozwiązania SAP z Grupą Ożarów, największą pod względem rocznych obrotów spółką Grupy CRH w Polsce. itelligence rozpoczęło pierwszy projekt wdrożeniowy w Grupie Ożarów w 2005 roku i do dziś świadczy usługi wsparcia SAP w zakresie administracji i wsparcia aplikacyjnego.

itelligence wesprze projekt konsolidacyjny dostarczając spółce PGMB kompleksowe usługi obejmujące zarówno analizę przedwdrożeniową, wdrożenie jak i późniejsze wsparcie użytkowników oraz zdalną administrację SAP. Wdrożenie rozwiązania SAP HCM w Grupie CRH odbędzie się przy współudziale zespołu IT Grupy Ożarów oraz pozostałych spółek z Grupy CRH.

Na potrzeby projektu zostanie przygotowany tzw. Pulpit Kierownika, internetowa aplikacja zintegrowana z SAP HCM. Udostępni ona menedżerom funkcje zarządzania czasem pracy i wynagrodzeniami podległych im pracowników, zapewni także integrację z systemami elektronicznej rejestracji czasu pracy i SAP HCM. Wykorzystując Pulpit Kierownika menedżerowie będą raportować dane pracowników dotyczące m.in. nieobecności, delegacji i urlopów.

Projekt będzie przebiegał w trzech falach wdrożeniowych obejmujących kolejne grupy spółek. Prace rozpoczną się w sierpniu 2010 i potrwają do drugiej połowy 2011. Konsolidacja obejmie 13 spółek grupy CRH w Polsce m.in. Grupę Ożarów, Polbruk, Bosta Beton i Polską Grupę Materiałów Budowlanych. Centralne rozwiązanie SAP HCM zastąpi kilka różnych systemów HR działających do tej pory w poszczególnych spółkach.

- Projekt konsolidacji obsługi kadrowo-płacowej Grupy CRH przeprowadzony w oparciu o rozwiązanie SAP HCM to przedsięwzięcie nie tylko informatyczne, ale przede wszystkim reorganizacyjne. Taki projekt warto realizować we współpracy z zaufanymi partnerami, dlatego korzystamy ze wsparcia firmy itelligence, z którą współpracujemy od 2005 roku. – mówi Monika Sowa, Wiceprezes, Dyrektor ds. Finansowych Grupy Ożarów S.A.

- Mamy nadzieję, że projekt konsolidacji obsługi kadrowo-płacowej zostanie zrealizowany sprawnie i terminowo, i że już w 2011 r. osiągniemy korzyści z planowanej optymalizacji procesów – mówi Grzegorz Lato, Kontroler Finansowy Grupy CRH w Polsce.

- Jak widać na przykładzie Grupy CRH, inwestycja w rozwiązanie SAP po prostu się opłaca. Kiedy w 2005 roku, Grupa Ożarów podjęła decyzję o wdrażaniu SAP, nikt wprawdzie nie przewidywał tak szybkiego rozwoju firmy i Grupy CRH, ale dominowało myślenie długoterminowe, oparte o wizję docelowego rozwiązania informatycznego. Teraz, po kilku latach można wykorzystać zdobyte wcześniej kompetencje i know how, żeby rozwiązanie SAP, przy pomocy tych samych specjalistów wprowadzić dla spółek z Grupy CRH. – mówi Piotr Milewski, Dyrektor Konsultingu w itelligence Sp. z o.o.

 

Źródło: itelligence sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Nowe mieszkania Liczba postów: 4 Grupa: Trudne tema... Chciałabym nawiązać współpracę z deweloperem oferującym nowe mieszkania Katowice. Jakiego możecie mi polecić?
  • Agencje ochrony Liczba postów: 333 Grupa: Trudne tema... Taki wątek warto również założyć na forum bardziej tematycznym.
  • Wynajem samochodu Liczba postów: 2 Grupa: Trudne tema... Na ten temat na pewno warto przeczytać rewelacyjny artykuł https://clck.ru/3NxkdN . Dużo z tego artykułu można się dowiedzieć.
  • Trening w domu Liczba postów: 66 Grupa: Trudne tema... Przy planowaniu zagospodarowania terenu przy szkole temat siłowni plenerowej wracał kilka razy. Ostatecznie postawiono na sprawdzone rozwiązania i producenta z....
  • Uniwersalna i oryginalna dieta Liczba postów: 521 Grupa: Trudne tema... Sama się nad tym głowiłam i w końcu znalazłam artykuł, który pokazuje, że gotowe jedzenie może wpływać na nawyki, więc jak ktoś chce poczytać takie spojrzenie,....

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 20623 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 197

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >