Grupę CRH w strategicznym projekcie konsolidacyjnym wesprze itelligence.

Grupę CRH w strategicznym projekcie konsolidacyjnym wesprze itelligence.

itelligence i Polska Grupa Materiałów Budowlanych (PGMB), spółka koncernu CRH, rozpoczynają projekt konsolidacji obsługi kadrowo–płacowej wybranych spółek Grupy CRH w Polsce. Czytaj dalej

Konsolidacja będzie przeprowadzana w oparciu o rozwiązanie SAP HCM. Celem projektu jest centralizacja procesów biznesowych w ramach grupy oraz wzrost jakości usług przy jednoczesnej optymalizacji kosztowej. W rezultacie konsolidacji ok. 15 specjalistów Shared Services Center (Centrum Usług Wspólnych), będzie obsługiwało ok. 3000 pracowników Grupy CRH w Polsce.

Grupa CRH wybrała itelligence na partnera swojego strategicznego projektu konsolidacyjnego uwzględniając zaufanie zbudowane w trakcie wieloletniej współpracy w obszarze rozwiązania SAP z Grupą Ożarów, największą pod względem rocznych obrotów spółką Grupy CRH w Polsce. itelligence rozpoczęło pierwszy projekt wdrożeniowy w Grupie Ożarów w 2005 roku i do dziś świadczy usługi wsparcia SAP w zakresie administracji i wsparcia aplikacyjnego.

itelligence wesprze projekt konsolidacyjny dostarczając spółce PGMB kompleksowe usługi obejmujące zarówno analizę przedwdrożeniową, wdrożenie jak i późniejsze wsparcie użytkowników oraz zdalną administrację SAP. Wdrożenie rozwiązania SAP HCM w Grupie CRH odbędzie się przy współudziale zespołu IT Grupy Ożarów oraz pozostałych spółek z Grupy CRH.

Na potrzeby projektu zostanie przygotowany tzw. Pulpit Kierownika, internetowa aplikacja zintegrowana z SAP HCM. Udostępni ona menedżerom funkcje zarządzania czasem pracy i wynagrodzeniami podległych im pracowników, zapewni także integrację z systemami elektronicznej rejestracji czasu pracy i SAP HCM. Wykorzystując Pulpit Kierownika menedżerowie będą raportować dane pracowników dotyczące m.in. nieobecności, delegacji i urlopów.

Projekt będzie przebiegał w trzech falach wdrożeniowych obejmujących kolejne grupy spółek. Prace rozpoczną się w sierpniu 2010 i potrwają do drugiej połowy 2011. Konsolidacja obejmie 13 spółek grupy CRH w Polsce m.in. Grupę Ożarów, Polbruk, Bosta Beton i Polską Grupę Materiałów Budowlanych. Centralne rozwiązanie SAP HCM zastąpi kilka różnych systemów HR działających do tej pory w poszczególnych spółkach.

- Projekt konsolidacji obsługi kadrowo-płacowej Grupy CRH przeprowadzony w oparciu o rozwiązanie SAP HCM to przedsięwzięcie nie tylko informatyczne, ale przede wszystkim reorganizacyjne. Taki projekt warto realizować we współpracy z zaufanymi partnerami, dlatego korzystamy ze wsparcia firmy itelligence, z którą współpracujemy od 2005 roku. – mówi Monika Sowa, Wiceprezes, Dyrektor ds. Finansowych Grupy Ożarów S.A.

- Mamy nadzieję, że projekt konsolidacji obsługi kadrowo-płacowej zostanie zrealizowany sprawnie i terminowo, i że już w 2011 r. osiągniemy korzyści z planowanej optymalizacji procesów – mówi Grzegorz Lato, Kontroler Finansowy Grupy CRH w Polsce.

- Jak widać na przykładzie Grupy CRH, inwestycja w rozwiązanie SAP po prostu się opłaca. Kiedy w 2005 roku, Grupa Ożarów podjęła decyzję o wdrażaniu SAP, nikt wprawdzie nie przewidywał tak szybkiego rozwoju firmy i Grupy CRH, ale dominowało myślenie długoterminowe, oparte o wizję docelowego rozwiązania informatycznego. Teraz, po kilku latach można wykorzystać zdobyte wcześniej kompetencje i know how, żeby rozwiązanie SAP, przy pomocy tych samych specjalistów wprowadzić dla spółek z Grupy CRH. – mówi Piotr Milewski, Dyrektor Konsultingu w itelligence Sp. z o.o.

 

Źródło: itelligence sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • biuro rachunkowe Liczba postów: 197 Grupa: Trudne tema... My korzystamy z usług biura Tax - https://biuropodatkowe.slupsk.pl/ ze Słupska. Biuro kompleksowo i profesjonalnie zajmuje się wszelkimi sprawami płacowo-kadrow...
  • BHP Liczba postów: 60 Grupa: Trudne tema... Jeżeli jesteśmy w temacie odzież do pracy to powiem wam, ze ja stawiam na obuwie. Dobre buty mogą nam chronić stopę przed urazem. Takie buty mają specjalne wzm...
  • Wynajęcie biura Liczba postów: 19 Grupa: Trudne tema... Również się z tym zgadzam, że dobre biuro wynajmiemy z pomocą firmy, która specjalizuje się w takich wynajmach. Nigdy niemiałem bladego pojęcia o wynajmie i wo...
  • Dobry warsztat samochodowy Liczba postów: 757 Grupa: Trudne tema... Osobiście mogę polecić AMSerwis w Trójmieście. Specjalizują się w turbosprężarkach i są w stanie naprawić każdą usterkę z tym związaną.
  • Odpady Liczba postów: 4 Grupa: Trudne tema... Ja od dłuższego czasu korzystam z usług firmy https://www.mag-bar.pl/oferta. Zajmują się bezpiecznym i legalnym skupem tworzyw sztucznych. Oferują indywidualne....

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17337 użytkowników

Użytkownicy online (6)

gości: 177

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >