Handel kryptowalutami - jak wybrać najlepszą giełdę?

Handel kryptowalutami - jak wybrać najlepszą giełdę?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób chce spróbować swoich sił na giełdzie kryptowalut. Jest to ryzykowna, ale zarazem bardzo szybka metoda na zarabianie. Profesjonaliści spędzają mnóstwo czasu na wybranie najlepszego miejsca na trading, nauczenie się metod handlu oraz doskonalenie swoich umiejętności. Czytaj dalej

 

Powszechnie wiadomo, że zysk na tym polu nie jest kwestią szczęścia, a dobrego przygotowania i stawiania długoterminowych celów. Na początku drogi jedną z najważniejszych decyzji jest wybór najlepszej giełdy. 

 

Handel kryptowalutami - jak wybrać najlepszą giełdę?


Jaka giełda kryptowalut będzie najlepsza na początek przygody z kryptowalutami?


Obecnie na rynku działa już kilkaset pomiotów, które zajmują się pośrednictwem w handlu wirtualnymi walutami. Każda z nich posiada odmienną ofertę, dostępne narzędzia, czy wysokość opłat. Aby wybrać giełdę najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb musimy wziąć pod uwagę szereg czynników. Zastanówmy się, która opcja jest najbezpieczniejsza i najtańsza. Przed podjęciem decyzji najlepiej przejrzeć strony najpopularniejszych giełd i zapoznać się z warunkami zakupu walut.

 
Giełda krajowa pozwala na dokonywanie transakcji za złotówki, a dodatkowo zapewnia lepszą jakość obsługi klienta i bieżące wsparcie. Najpopularniejsze polskie giełdy to Bitbay, CoinDeal oraz BitMarket. Wybierając takie rozwiązanie unikamy kosztów przewalutowania. Chcąc dokonać zakupu zasilamy konto na giełdzie z prywatnych środków. Szybko jesteśmy gotowi do rozpoczęcia transakcji. Na giełdach zagranicznych zaksięgowanie środków zazwyczaj trwa minimum kilka dni. 

Handel kryptowalutami - jak wybrać najlepszą giełdę?

 

Czytaj również: Nabór do jesiennej edycji programu akceleracyjnego dla firm, które chcą się rozwijać na rynkach międzynarodowych


Giełdy globalne mają przewagę nad lokalnymi w postaci niższych cen oraz prowizji. Większa ilość uczestników wpływa na lepszą płynność oraz szanse na atrakcyjniejsze transakcje. Jeśli mamy wątpliwości co do wyboru najlepszej opcji, warto założyć konta na kilku giełdach i dokładnie przetestować ich warunki oraz funkcjonalność. Własne doświadczenia pomogą nam zrozumieć, czego tak naprawdę oczekujemy. Zdobyta wiedza pozwoli na wybranie najlepszej oferty oraz wyszukiwanie najkorzystniejszych warunków. 


Największe giełdy światowe niekoniecznie będą najlepsze dla każdego inwestora. Na rynku znajdziemy wiele podmiotów azjatyckich. Tutaj działa najwięcej użytkowników i dochodzi do najwyższych obrotów. Jednak do zakupu większości kryptowalut należy posiadać lokalną walutę. Dodatkową przeszkodą jest strona internetowa w lokalnym języku. 


Każda z giełd jest narażona na działania hakerów oraz oszustów, próbujących nielegalnie przejąć kryptowaluty. W związku z tym, każdy podmiot ma własne metody zabezpieczeń. Giełdy dbające o interesy klientów, znaczną część kryptowalut przechowują w "zimnych portfelach". Przetrzymywanie walut offline jest skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą i dostępem niepowołanych osób. 

Handel kryptowalutami - jak wybrać najlepszą giełdę?

 

Co zrobić, aby uniknąć problemów?

Aby uniknąć utraty własnych środków należy przestrzegać następujących zasad:


1. Korzystanie ze sprawdzonych witryn internetowych


Wyszukując stronę giełdy upewnijmy się, że przechodzimy na oryginalną witrynę. Najlepiej otwórzmy ją poprzez wyszukiwarkę, a nie link który otrzymamy w mailu z niepewnego źródła. Czasem oszuści zmieniają tylko jedną literę w adresie strony, co w pośpiechu trudno wychwycić. Wiele osób nieświadomie podaje swoje dane hakerom, którzy wykorzystują je do przejęcia cudzych środków. Pomyłki szczególnie często zdarzają się niedoświadczonym osobom, które nie znają dokładnych nazw giełd.


2. Bezpieczne hasło


Kiedy już upewnimy się, że jesteśmy na sprawdzonej witrynie i chcemy założyć konto, najważniejszym krokiem jest utworzenie hasła. Musi być ono unikatowe, zawierać małe i duże litery, znaki oraz cyfry. Najlepiej jeśli jest dłuższe niż wymagane 8 znaków. Jeśli potrzebujemy zapisać hasło użyjmy bezpiecznego miejsca, poza komputerem oraz siecią internetową. Pilnujmy, aby hasło nigdy nie zapisało się na żadnej przeglądarce. 


3. Dodatkowe zabezpieczenia


Samo utworzenie konta z bezpiecznym hasłem nie zapewnia nam pełnej ochrony przed oszustami. Warto poszukać informacji o dodatkowych zabezpieczeniach, takich jak 2FA. Specjalna aplikacja ma możliwość generowania dodatkowych kodów, które użytkownik wpisuje dokonując poszczególnych czynności. 

 

Handel kryptowalutami - jak wybrać najlepszą giełdę?

 

Kryptoboty - inny sposób na handel kryptowalutami


Monitorowanie ofert giełd, przeglądanie wykresów, szukanie najlepszych okazji do przeprowadzania transakcji - to wszystko jest pracochłonne i zabiera mnóstwo czasu. Właśnie dlatego coraz większą popularnością cieszą się kryptoboty, takie jak Bitcoin Revolution. Takie rozwiązanie służy nam jako asystent inwestycyjny, który wyszukuje najlepsze transakcje sprzedaży oraz kupna kryptowalut.

Wykorzystanie kryptobota podnosi naszą efektywność i zwiększa szanse na zyski. Kiedy już ustawimy indywidualne preferencje, wszystko zaczyna dziać się automatycznie, a nasza ingerencja nie jest konieczna. Oczywiście sposobów na zarabianie na kryptowalutach jest o wiele więcej, dlatego nie warto zamykać się na jedną drogę. Najlepiej szczegółowo rozważyć każdą z nich tak, aby znaleźć jak najkorzystniejsze i najmniej ryzykowne rozwiązanie.

 

Czytaj również: Wiosną zróbmy porządki również we własnym portfelu

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

2019-04-26
Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jaką sprężarkę wybrać? Liczba postów: 83 Grupa: Trudne tema... Możesz również skontaktować się z firmą www.sprezarki.biz.pl . Posiadają w ofercie szeroki wybór kompresorów olejowych i bezolejowych. Myślę, że będą w stanie p...
  • Kontener na gruz budowlany Liczba postów: 9 Grupa: Trudne tema... A ja trafiłem na oferte firmy mobilnekontenery koło Ligoty, https://mobilnekontenery.pl/ ceny dobre, wybór ogromny a każdy kontener są wstanie dopasować pod kup...
  • Telewizja internetowa Liczba postów: 30 Grupa: Trudne tema... A do jakiej platformy najlepiej wykupić dostęp? Tutaj widziałam porównanie między Netflixem a HBO i jestem ciekawa, jakie jest wasze zdanie.
  • Jak założyć własny biznes? Otwórz sklep Majster Liczba postów: 39 Grupa: Aktualności A czy taka forma reklamy jak https://www.extraseo.pl/reklama-google-a dwords-gdansk.php jest skuteczna? Proszę o odpowiedź osoby, które znają się na marketingu.
  • Reklama firmy Liczba postów: 200 Grupa: Trudne tema... Dobrze jest rozważyć reklamę wykonaną metodą druku cyfrowego - ten sposób gwarantuje wysoką jakość wykonania i stosunkowo niski koszt :) Zajrzyj na https://www....

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15685 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 261

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >