Jak połączyć siły producentów konkurujących?

Jak połączyć siły producentów konkurujących?

Czy istnieje możliwość połączenia sił konkurujących ze sobą producentów, po to, by wspólnie działać na rzecz rozwoju innowacyjności i konkurencyjności branży, które sprzyjają środowisku naturalnemu? Tak!

 

W wyniku takich działań 14 producentów sprzętu oświetleniowego w 2006 roku utworzyło wspólną organizację – Związek Producentów Sprzętu Oświetleniowego „Pol-lighting”. Związek jest organizacją o wysokiej reprezentatywności dla sektora źródeł światła i profesjonalnych opraw oświetleniowych. W chwili obecnej „Pol-lighting” zrzesza firmy reprezentujące 80% polskiego rynku źródeł światła i profesjonalnego sprzętu oświetleniowego, w tym: AGA Light S.A.; BEGA Limburg; ES-SYSTEM. SA ; ES-SYSTEM Wilkasy Sp. z o. o.; GOLLAND Sp.z.o.; HELIOS Fabryka Żarówek Sp z o.o.; IMPERIAL Sp.J;  LUG SA; NARVA Sp zoo; OSRAM Sp zoo; PHILIPS LIGHTING SA Oddział w Pile ; PHILIPS LIGHTING SA Oddział w Kętrzynie ; SCHREDER Sp. zoo,  SITECO LIGHTING Sp z oo; THORN LIGHTING Sp z o o. Łącznie członkowie Pol-lighting zatrudniają  w Polsce ponad 7000 osób, co stanowi 70% ogółu zatrudnionych w przemyśle oświetleniowym.

 

 

 

Podstawowym zadaniem „Pol-lighting” jest szerzenie wiedzy oświetleniowej i prezentowanie niezależnych, rzetelnych i obiektywnych informacji na temat źródeł energii. Związek w imieniu członków współdziała z instytucjami administracji publicznej, instytucjami badawczo-naukowymi oraz osobami, które podejmują decyzje w zakresie oświetlenia. - Działania te mają na celu wykorzystanie potencjału rozwojowego branży oświetleniowej  do podnoszenia innowacyjności i konkurencyjności gospodarki – podkreśla Narcyza Barczak-Araszkiewicz Dyrektor Generalny Polskiego Związku Producentów Sprzętu Oświetleniowego Pol-lighting. – Związek wskazuje na rozwiązania z zakresu poprawy efektywności wykorzystania energii na cele oświetleniowe, które muszą być realizowane łącznie z zapewnieniem odpowiednich wymogów jakościowych, funkcjonalnych i ekologicznych. Wykorzystanie wiedzy i doświadczenie branży decyduje o tym, że europejskie i krajowe  strategie rozwoju są realizowane efektywnie, na zasadach WIN-WIN tj. z korzyścią dla wszystkich uczestników. Zadaniem związku jest także współpraca z europejskimi organizacjami branżowymi w celu  formułowania postulatów i reprezentowania branży oświetleniowej na forum Unii Europejskiej, gdzie zapadają najważniejsze decyzje dotyczące kierunków rozwoju gospodarczego . . Bierzemy udział w  konsultacjach społecznych projektów ustaw istotnych z punktu widzenia branży , ostatnio dotyczących nowej ustawy o efektywności energetycznej, która niebawem wejdzie w życie.

 

fot. Narcyza Barczak Pol-lighting

 

Związek producentów nie reprezentuje interesów żadnej z firm członkowskich. „Pol-lighting”, jest platformą wymiany informacji i wypracowywania opinii  ,które są  dostępne dla obywateli poprzez stronę internetową oraz prezentacje na konferencjach o tematyce związanej z oświetleniem. Jest to także miejsce, gdzie wykuwa się jeden, wspólny głos polskiej branży oświetleniowej prezentowany w organizacjach europejskich, a za ich pośrednictwem na forum Unii Europejskiej. „Pol-lighting” należy do europejskich organizacji CELMA – europejskiej federacji zrzeszającej  organizacje narodowe producentów opraw oświetleniowych i komponentów oświetleniowych , oraz europejskiej organizacji producentów źródeł światła ELC.

 

2011-06-03
Źródło: Red Pen / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17320 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 183

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >