Media – lista artykułów

Już można pobrać przewodnik dla inwestorów budujących na wynajem w Polsce

Inwestycje mieszkaniowe budowane na wynajem, to obok logistyki, najszybciej rosnący sektor rynku nieruchomości w Polsce. O najmie instytucjonalnym jako nowym modelu biznesowym dyskutowali w Sopocie uczestnicy Forum Rynku Nieruchomości. Wydarzeniem imprezy stała się m.in. premiera „Przewodnika po PRS” opracowanego przez ThinkCo we współpracy z Decoroom. To kompendium wiedzy o planowaniu i projektowaniu budynków na wynajem (Private Rented Sector).
13-09-2021

Jakie sprawy urzędowe załatwisz z aplikacją eDO App

750 tysięcy pobrań, milion potwierdzeń tożsamości, wysokie oceny użytkowników i ciągły rozwój - tak pokrótce można podsumować dotychczasowe funkcjonowanie aplikacji eDO App.
27-07-2021

W Korei wymyślono aplikację, która pomaga w odchudzeniu domowych kotów

Ponad połowa domowych kotów ma nadmierną masę ciała. Problem, choć w mniejszym stopniu, dotyczy również psów. Nowe technologie pomagają walczyć z otyłością i nadwagą pupili. Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń do śledzenia aktywności zwierząt. Inteligentny podajnik jedzenia np. ocenia wymagania żywieniowe kota i tworzy spersonalizowany schemat żywienia. Powstała niedawno aplikacja i urządzenie The Little Cat to z kolei inteligentne koło do ćwiczeń dla kotów, którym opiekunowie mogą sterować za pomocą smartfona.
19-07-2021

Ogrzewanie podłogowe teraz można zaprojektować za pomocą aplikacji mobilnej

Określenie odpowiedniej mocy zasilania ogrzewania podłogowego czy zaplanowanie układu poszczególnych elementów zapewni komfort użytkownikom i ustrzeże przed nierównym rozkładem temperatur w pomieszczeniach. Choć zasady projektowania są niezmienne, to nic nie stoi na przeszkodzie, by podejść do niego w nowatorski i usprawniający pracę sposób.
13-07-2021

Książki z Internetu

Skoro niemal wszystko kupujemy już w sieci, to nic dziwnego, że także książki cieszą się dużym zainteresowaniem. Przede wszystkim mamy dostęp do bardzo różnorodnej oferty, a także można poszukać tańszej opcji. Popularnością cieszą się też używane książki, więc niezmiennie kwitną antykwariaty, choć spora ich część przeniosła się do sieci. Dzięki temu klienci z całej Polski, a nawet z zagranicy mogą robić zakupu tam, gdzie chcą, bo liczą się przecież książki.
16-06-2021

Wykorzystanie technologii HBIM w procesach rewitalizacji i zarządzania obiektów zabytkowych

Skanowanie laserowe budynków pozwala nie tylko wiernie zarejestrować ich kształt i wygląd, lecz także stanowi bazę do stworzenia modelu 3D, który można uzbroić w informacje architektoniczne i historyczne. Dzięki temu wszystkiemu można ograniczyć koszty i uprościć proces inwestycyjny. Szczególnie ważnym zastosowaniem tej technologii jest zarządzanie obiektami zabytkowymi. Dzięki niej będzie możliwe m.in. odtworzenie układu średniowiecznego miasta, nad czym pracują polscy naukowcy.
06-05-2021

Podpis elektroniczny ułatwia firmom prowadzenie działalności

Podpis elektroniczny jest stosowany w Polsce od 20 lat, ale to w ostatnich miesiącach przeżywa prawdziwy boom. Szczególnie w czasie pandemii stał się rozwiązaniem, które ułatwia wdrożenie na szeroką skalę pracy zdalnej, ale też usprawnia załatwianie spraw urzędowych i bankowych bez wychodzenia z domu. Badania Kantara pokazują, że 28 proc. użytkowników bankowości internetowej chciałoby korzystać z e-podpisu. Dlatego na jego wdrożenie decyduje się coraz więcej firm i instytucji, m.in. największe banki i operatorzy telekomunikacyjni.
22-02-2021

Aplikacje, które zmienią model prowadzenia biur w niedalekiej przyszłości

Czy ktoś z nas wyobraża sobie dzisiaj życie bez telefonu komórkowego? Niepostrzeżenie stał się on dla nas narzędziem wielofunkcyjnym: aparatem fotograficznym, dostępem do internetu, skrzynki pocztowej, kalendarza. Jest dla nas kartą płatniczą i budzikiem. Na telefonie słuchamy muzyki, oglądamy filmy, czytamy książki, z telefonem uprawiamy sport i wykonujemy wiele innych aktywności.
17-02-2021

Comarch e-Consultant - rozwiązanie skrojone pod dzisiejsze potrzeby rynkowe

W dobie pandemii COVID-19 niezbędne okazało się zastosowanie takiego rozwiązania, które z jednej strony nie narazi na niebezpieczeństwo klientów i pracowników, a z drugiej usprawni procesy administracyjne firm. Takie wymagania spełnia system firmy Comarch, który umożliwia załatwianie różnych spraw w biurach obsługi klienta za pośrednictwem tzw. e-wizyty.
04-02-2021

Jest już nowy numer Baumit Magazynu dostępy również w wersji elektronicznej

Czy warto odnawiać stare budynki? Czy ściany potrafią mówić? W jakim kierunku zmierza polska architektura? Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdziecie, zgłębiając lekturę najnowszego numeru Baumit Magazynu, który właśnie trafił do dystrybucji, także w postaci e-wydania.
30-12-2020


Stron: 41 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17005 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 373

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >