Miejskie wille odmienią Drogę Dębińską

Miejskie wille odmienią Drogę Dębińską

Najbardziej zaniedbane fragmenty Poznania stopniowo odmieniają się. Proces ten nie przebiega tak szybko, jak byśmy tego chcieli, ale jest widoczny. Dotyczy to także centrum miasta. Czytaj dalej


Okolice byłego stadionu Warty to fenomen. Miejsce to przynosi miastu wstyd, mimo iż stanowi teren wyjątkowo atrakcyjny. Pojawią się pomysły na kompleksowe uporządkowanie sytuacji, głównie w okresie wyborów samorządowych, ale nie widać żadnych działań. O zabudowaniu całego tego obszaru nie ma mowy, gdyż jest to fragment Południowego Klina Zieleni. Projekt studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego wyklucza tam inwestycje inne niż służące rekreacji.

Przemiany zaczęły się natomiast na obrzeżach Południowego Klina Zieleni. Samorządowi, po sądowych zmaganiach z poprzednim wojewodą udało się uchwalić plan zagospodarowania obszaru o nazwie Bielniki. Mogą tam powstać domy mieszkalne. Ruszyła już także pierwsza budowa – przy Drodze Dębińskiej firma UWI Inwestycje, działająca na poznańskim rynku od 15 lat, wznosi cztery apartament owce, zaprojektowane w stylu rezydencji miejskich z lat 20. ubiegłego stulecia, nazwane Willa Warta.

Nowa architektura dobrze wpisze się w charakterystyczne otoczenie. Choć jeszcze jest zaniedbane, będzie działać na korzyść przyszłych lokatorów. Trudno sobie bowiem wyobrazić lepszą i ciekawszą lokalizację mieszkań. Droga Dębińska, opodal brzegu rzeki, na wysokości obiektów sportowych Warty i AWF-u to niemal centrum miasta, ale i sąsiedztwo rozległych terenów zielonych. O kwadrans spaceru odległy jest Stary Browar, o pół godziny – Stary Rynek. Drogą Dębińska można w kilka minut dojechać do autostrady.

Cztery kameralne apartamentowce wznoszone są na skraju Południowego Klina Zieleni, ekologicznego skarbu miasta, skrupulatnie strzeżonego przed zabudową. Opodal, na powierzchni 80 hektarów, rozciąga się unikalny las dębowy. Zaczęła się rewaloryzacja tego miejsca, powstają drogi, ścieżki.

Droga Dębińska wytyczona została w 1820 r. na potrzeby księżnej Ludwiki Radziwiłł, żony namiestnika Wielkiego Księstwa Poznańskiego. Teren ten już w XIX wieku stał się ulubionym miejscem wypoczynku poznaniaków, taką funkcję pełnił jeszcze przed drugą wojną światową. Korzystali tu z alejek spacerowych, kąpielisk, ogródków restauracyjnych, sal tanecznych, kręgielni.

Lokatorzy apartamentów mają szanse na aktywne życie i niespotykanie w innych miejscach warunki do rekreacji, nie tylko za sprawą pobliskiej Dębiny. Dostępne będą dla nich – dzięki Willa Warta Karta Sport – obiekty Akademii Wychowania Fizycznego, w tym kryta pływalnia, siłownia, korty tenisowe.

Domy budowane są z najwyższej klasy materiałów. Ściany powstają z cegieł ceramicznych, spadziste dachy z drewnianą więźbą pokryte będą blachą tytanową. Okna i drzwi wykonane zostały z drewna mahoniowego i materiałów gwarantujących podwyższoną izolację akustyczną. Lokatorzy maja do dyspozycji halę garażową z podgrzewanym podjazdem, nowoczesne, wyciszone windy. Komfort zapewnia klimatyzacja wszystkich mieszkań.
Projektanci szczególną uwagę zwrócili na bezpieczeństwo. Brama do hali garażowej jest zdalnie sterowana. Wszystkie mieszkania mają wideofony, rolety okienne, drzwi antywłamaniowe. Cały teren jest ogrodzony i non stop monitorowany. Kamery rejestrują wszystkich wchodzących i wychodzących.

Willa Warta
W czterech apartamentowcach do dyspozycji jest 45 mieszkań dwu-, trzy-, czteropokojowych. Powierzchnia każdego lokalu wynosi od 45 do 100 m kw. Każdy lokator ma do dyspozycji miejsce we wspólnej hali garażowej, własną piwnicę.

Źródło: Agat / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 19124 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 257

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >