Mieszkania o podwyższonym standardzie na chorzowskim osiedlu Kościuszki przy Parku Śląskim

Mieszkania o podwyższonym standardzie na chorzowskim osiedlu Kościuszki przy Parku Śląskim

Osiedle Kościuszki to nowoczesna architektura, która odpowiada na potrzeby mieszkańców: najnowsze technologie i szlachetne materiały, funkcjonalnie zaprojektowane mieszkania, zróżnicowane metraże, duże przeszklenia i balkony, jasne wnętrza, doskonała infrastruktura i bliskie sąsiedztwo Parku Śląskiego, zwanego zielonymi płucami Aglomeracji, idealnego miejsca wypoczynku chorzowian. Czytaj dalej

 

Wyjątkowe osiedle składa się z dwóch wyższych, sześciokondygnacyjnych budynków mieszczących łącznie 110 mieszkań i czterech małych, punktowych, z 146 mieszkaniami, podziemnego i nadziemnego parkingu na 316 miejsc postojowych i placu zabaw.

 

- Z PORR S.A., firmą z wieloletnim doświadczeniem, innowacyjną, o wysokich kompetencjach, która od 6 miesięcy prowadzi prace budowlane w Chorzowie jako generalny wykonawca, realizujemy już drugą, obok Osiedla Horizon w Gdańsku, budowę prestiżowego osiedla mieszkaniowo-usługowego. Umowa z wykonawcą obejmuje również budowę infrastruktury osiedla, w tym drogi wewnętrznej, osiedlowego placu zabaw oraz placu gospodarczego - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.


Mieszkania o podwyższonym standardzie na osiedlu Kościuszki przy Parku Śląskim

 

Czytaj również: Zarządzanie nieruchomościami - komu je powierzyć?

 

W województwie śląskim J.W. Construction jest obecny od kilkunastu lat. W Katowicach oddał do użytkowania blisko 650 mieszkań. Inwestycja w Chorzowie zasili rynek mieszkaniowy miasta o ponad 250 lokali. Będzie tu można zamieszkać za niecałe dwa lata.

 

- Inwestycja jest realizowana w dwóch etapach. W pierwszej kolejności budowane są dwa wyższe budynki. Dzięki korzystnym warunkom gruntowo-wodnym płyta fundamentowa, tzw. denna, pod te budynki jest już wykonana, a stan „0” będzie osiągnięty w połowie stycznia. Zima nie przeszkadza również realizacji II etapu, dzięki czemu budowa prowadzona była równolegle z I etapem. W efekcie na dzień dzisiejszy wyprzedzamy harmonogram o 5 miesięcy – kontynuuje Małgorzata Ostrowska.


Mieszkania o podwyższonym standardzie na osiedlu Kościuszki przy Parku Śląskim

 

Czytaj również: Otwarcie hotelu Mercure Kraków Fabryczna City

 

Osiedle Kościuszki, przy ul. Tadeusza Kościuszki, to prawdziwe centrum Chorzowa. Dogodna lokalizacja to gwarancja szybkiego i wygodnego dojazdu do Katowic, Gliwic, Zabrza, Rudy Śląskiej, Bytomia czy miast Zagłębia Dąbrowskiego. W pobliżu znajdują się szkoły i liczne sklepy, kawiarnie i restauracje. Niedaleko jest do miejsc rozrywki: Skateboard Park, centrum rozrywki dla dzieci i ścianki wspinaczkowej, Flyspot - Katowice Indoor Skydiving - Tunelu Aerodynamicznego, Stadionu Śląskiego,  Parku Redena i Parku Hutników.

 

- Z oferty znikają mniejsze mieszkania, kupowane jako inwestycyjne, dominuje bowiem chęć ochrony wartości posiadanych aktywów. Inna grupa klientów interesuje się mieszkaniami większymi, minimum dwu-, trzypokojowymi, na własne potrzeby - dodaje Małgorzata Ostrowska.

 

Chorzów jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast Aglomeracji. Według Narodowego Banku Polskiego ceny mieszkań w Chorzowie wzrosły od początku roku o 10,15 proc.

Źródło: Drawbridge Media / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17579 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 167

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >