Nowy biurowiec klasy A firmy projektowej Archeton

Nowy biurowiec klasy A firmy projektowej Archeton

Zaledwie 2 km od rynku Głównego w Krakowie przy ul. Cystersów 9 powstał nowy biurowiec klasy A. Został zaprojektowany przez architekta Ryszarda Czaplę i zespół projektowy biura Archeton. Czytaj dalej

To miejsce w dzielnicy Śródmieście po latach zaniedbania zyskuje ostatnio coraz więcej realizacji współczesnej architektury biurowej i mieszkaniowej, a wraz z nimi – nową twarz europejskiego, ale krakowskiego city. Co ciekawe - nie brak w okolicy budynków sprzed kilkudziesięciu lat, zwracających uwagę historyzującym detalem i wraz z nowymi obiektami tworzących charakterystyczne dla Krakowa napięcia i kontrasty.

 

Biurowiec powstał w strategicznym miejscu, blisko infrastruktury komunikacyjnej miasta - PKP, PKS.  Lokalizacja inwestycji umożliwia także szybkie przemieszczanie się nie tylko pomiędzy domem a pracą, ale również pomiędzy instytucjami administracji publicznej a klientami i partnerami biznesowymi.

- Budynek ma cztery kondygnacje oraz podziemny garaż. Imponujący świetlik dachowy i ogromne przeszklenie w fasadzie frontowej wprowadzają duże ilości świata do wnętrza otwartego przez wszystkie piętra holu. Wnętrze budynku otwiera się również poprzez olbrzymie przeszklenie na zachód. Na osi budynku odbija się w przeszkleniu stalowy słup dźwigający wiązar kratowy i akcentujący wejście. - mówi arch. Ryszard Czapla, prezes firmy architektonicznej ARCHETON Sp. z o.o. oraz projektant biurowca Archetura - Prosta ceglana bryła zwieńczona jest aluminiową attyką tworzącą jednocześnie zadaszenie. Szerokie okna w klinkierowych elewacjach przywodzą na myśl budynki chicagowskiej szkoły architektury z przełomu XIX/XX w. Ówcześni architekci jako pierwsi na świecie zdecydowali się na eksponowanie racjonalnej konstrukcji szkieletowej w wyrazie plastycznym tego typu obiektów.

 

Swoboda podziałów wewnętrznych, jaką daje szkielet, zapewni także w Archeturze możliwość dowolnej aranżacji otwartych przestrzeni biurowych, zapewniając tym samym większy komfort pracy.

- Jednak inspiracje formalne i materiałowe wykorzystane w budynku są znacznie szersze, od obiektów z czasów starożytnych, poprzez pałace weneckie, architekturę przemysłową i ceglaną gmachów użyteczności publicznej przełomu XIX i XX wieku po modernizm i high-tech. Stąd być może intrygujący charakter budynku, jednocześnie krakowski jak też nieco egzotyczny. - dodaje arch. Ryszard Czapla, prezes firmy architektonicznej ARCHETON Sp. z o.o.

 

Budynek klasy A, jakim jest Archetura, daje jednocześnie szerszą swobodę w adaptacji wnętrza, pod względem przedsięwzięć biznesowych firmy oraz organizacji pracy. Biurowiec dysponuje zaawansowaną infrastrukturą m.in. klimatyzacją, oknami i zewnętrznymi żaluzjami sterowanymi elektrycznie, nowoczesną strukturą teleinformatyczną. Komunikacja wspomagana jest dwoma windami. Jest również bistro.

Archetura oprócz tego, że jest nową siedzibę firmy ARCHETON Sp. z o.o., to zawiera także  powierzchnię biurową o wielkości 2142 mkw przeznaczoną na wynajem.

Biurowiec Archetura został ponadto zgłoszony do konkursu „Kraków mój dom” organizowanego przez „Polska Gazeta Krakowska” i Urząd Miasta Krakowa.

 

Źródło: Alexandrite Group/Archeton / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16275 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 140

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >