Nowy dom dla Nowaków

Nowy dom dla Nowaków

Dwie rodziny Nowaków z Krakowa, które w ubiegłym roku straciły domy w katastrofie awionetki, zaczynają nowe życie. Właśnie urządzają się od podłogi aż po sufit – w nowych domach, wybudowanych dla nich dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu setek ludzi. Czytaj dalej

 

Budowa domów dla dwóch rodzin Nowaków właśnie dobiega końca, ale żeby rodziny mogły się do nich wprowadzić na święta, tak jak było to planowane, trzeba je jeszcze wykończyć i umeblować. Trudna sytuacja materialna obu rodzin poszkodowanych w katastrofie awionetki wciąż porusza krakowskie firmy, które chętnie włączają się w pomoc przy wykończeniu domów. Firma Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe właśnie ufundowała dla obu rodzin podłogi.

 

Czytaj również: Podsumowanie 6. konferencji „Polski Rynek Mieszkaniowy”

 

 

Wybór nie był łatwy, bo trzeba było połączyć oczekiwany efekt wizualny z jak najwyższą funkcjonalnością wybranego gatunku drewna. Obie rodziny podjęły decyzję o wyborze podłogi bambusowej, która jest nie tylko bardzo efektowna, ale także niezwykle odporna na uszkodzenia. Bambus, o którym wiele osób wciąż myśli jak o drewnie miękkim i nietrwałym, jest równie twardy jak dąb, najbardziej popularne polskie drewno parkietowe. Dzięki firmie Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe, w obu nowo wybudowanych domach, podłoga bambusowa zostanie położona na około 130 m2. Montaż będzie możliwy, dzięki dostawcy chemii budowlanej Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe, firmie Wakol. Wakol ufundował grunty i kleje, niezbędne do montażu podłóg.

 

Czytaj również: Odbyło się uroczyste wręczenie nagrody w konkursie „Bezpieczna winda”

 

 

Kiedy 21 sierpnia 2011 roku na dwa budynki domu na obrzeżach Krakowa spadła awionetka, dwie rodziny Nowaków zostały bez dachu nad głową. Beznadziejną sytuację poprawiło jednak finansowe zaangażowanie mieszkańców Krakowa, dzięki którym rodziny odzyskały nadzieję na normalne życie. Dzięki pomocy Stowarzyszenia Tak, Kraków!, mieszkańców Nowej Huty i licznych małopolskich przedsiębiorców udało się zebrać pieniądze na budowę dwóch około 100 metrowych, piętrowych domów. Przygotowania rodzin Nowaków do wprowadzenia się do nowych domów można zobaczyć w programie TVN Uwaga! już 1 grudnia 2012 o 19:50 i na stronie uwaga.tvn.pl. 

 

2012-12-03
Źródło: Red Star Media / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17200 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 119

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >