 
Nowy najemca powierzchni magazynowych Żerań Park II
Dla Agencji JARTOM, która wprowadziła firmę do warszawskiego parku logistycznego Żerań Park II, to prawdziwie „diamentowy interes”.
 O szczegółach transakcji rozmawiałam z Katarzyną Bakalarską – Konsultantką ds.  Nieruchomości w Agencji JARTOM (www.jartom.pl), która to firma od ponad 16 lat pośredniczy w sprzedaży i najmie hal produkcyjnych i magazynów na terenie całej Polski. Agencja Nieruchomości, znana z wyszukiwania najlepszych lokalizacji po raz kolejny udowodniła wysoką jakość oferowanych usług, tym razem z diamentowym błyskiem.
 Sylwia Rotkiewicz - Łobocka.: Reprezentuje pani jedną z wiodących agencji nieruchomości na polskim rynku. Chciałabym porozmawiać o transakcji, którą przeprowadzili państwo dla korporacji Apollo-Rida Poland.
 Katarzyna Bakalarska: Dzięki JARTOM, właściciel parku logistycznego, korporacja Apollo-Rida Poland, wynajęła ostatnią wolną powierzchnię. Grupa Apollo Rida jest gigantem rynku nieruchomości, w tym także właścicielem centrów handlowych skupionych wokół hipermarketów „M1". Nowy najemca - ROTHENBERGER, to duża, międzynarodowa korporacja budowlana. Firma jest producentem oraz dostawcą osprzętu dla instalatorów. ROTHENBERGER posiada bogatą ofertę narzędzi  i maszyn budowlanych, m.in. takich jak piły, zaciskarki, gwintownice czy systemy wiercenia diamentowego. 
 S.Ł.: A zatem to diamentowy interes?
 K.B.: Tak można powiedzieć.(Śmiech.) Jak wiadomo, diament jest najtwardszym minerałem. Przy jego użyciu można zrobić otwór w takich materiałach, jak: kamień, zbrojony beton, czy szkło. Trzeba przyznać, że to robi wrażenie. Tego rodzaju urządzenia są bardzo przydatne w branży budowlanej. 
 
 S. Ł.: Z pewnością. Proszę powiedzieć co było przyczyną rozpoczęcia poszukiwań nowej siedziby przez władze spółki ROTHENBERGER Polska?
 K.B.: Firma weszła w fazę bardzo intensywnego rozwoju i zaczęła borykać się z problemem zbyt małej powierzchni magazynowej. Jest to bardzo typowy scenariusz - bardzo częsta przyczyna poszukiwania nowego magazynu. 
 
 S.Ł.: Jakimi kryteriami kierowała się kadra zarządzająca ROTHENBERGER Polska przy wyborze nieruchomości?
 K.B.: Najważniejszą kwestią, oprócz odpowiedniego metrażu powierzchni magazynowej, była lokalizacja i oczywiście stawka czynszu. Władzom spółki bardzo zależało na tym, aby nowa siedziba usytuowana była, podobnie jak obecna, na prawym brzegu Wisły. Wiązało się to z łatwością dojazdu dla pracowników oraz klientów. 
 
 S.Ł.: Co było nietypowego w poszukiwaniu odpowiedniej nieruchomości? Wiem, że Agencja JARTOM szczyci się szybkością realizacji zamówień.
 K.B.: To prawda. W tym przypadku problem polegał właśnie na małej ilości czasu przeznaczonego na poszukiwania. Pomimo tej trudności w niedługim okresie udało nam się znaleźć odpowiednią nieruchomość. Zawsze staramy się pogodzić szybkość z rzetelnością. Dlatego mamy tak wielu zadowolonych klientów. Posiadamy bardzo rozbudowaną bazę danych o nieruchomościach oraz terenach inwestycyjnych i dlatego zawsze potrafimy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych partnerów biznesowych. 
 
 S.Ł.: Dlaczego ROTHENBERGER Polska zdecydowała się na wynajęcie powierzchni magazynowej właśnie w żerańskim parku logistycznym?
 K.B.: Myślę, że o podjęciu decyzji o najmie tej nieruchomości zadecydowało kilka czynników. Żerań Park II jest bez wątpienia jednym z najbardziej prestiżowych i dużych warszawskich parków biznesu. Park tworzą cztery budynki o powierzchni 50 000 mkw. Nieruchomość jest nowoczesnym obiektem magazynowo-biurowym usytuowanym zaledwie 10 km od serca Warszawy, w pobliżu Trasy Toruńskiej. Dogodna lokalizacja umożliwia dotarcie do niego z centrum miasta w ciągu 15 min. Z pewnością jest to duży atut tego centrum logistycznego. Oprócz tego warto dodać, że centrum logistyczne Żerań Park II zostało stworzone z uwzględnieniem nowoczesnych standardów magazynowych i logistycznych. 
 S. Ł.: Jakimi jeszcze zaletami wyróżnia się żerański park logistyczny?
 K.B.: Park posiada również obszerne place manewrowe przystosowane zarówno do ruchu samochodów osobowych, jak i ciężarowych oraz doki z podnośnikami hydraulicznymi, rękawy chroniące przed złymi warunkami atmosferycznymi i bramy. 
 S.Ł.: Domyślam się, iż wspomniane przez panią walory użytkowe parku logistycznego przykuwają uwagę najemców różnych branż?
 K.B.: Zgadza się. Wiele znanych na całym świecie firm doceniło atuty żerańskiego parku. Można tu wymienić takie marki jak: Polska Telefonia Cyfrowa,  Estée Lauder, czy Johnson Controls. Popularność, jaką cieszą się nowoczesne parki logistyczne, powinna motywować firmy deweloperskie do zwiększania nakładów przeznaczonych na rozbudowę i wprowadzanie ulepszeń technicznych w nieruchomościach magazynowo-dystrybucyjnych. 
 S. Ł.: Proszę powiedzieć coś więcej o kliencie JARTOM - spółce Apollo-Rida Poland. Jak długo współpracują Państwo z tą firmą?
 K.B.: Spółka prowadzi projekty inwestycyjne związane z najbardziej prestiżowymi obiektami komercyjnymi w naszym kraju. Firma zajmuje się m. in. planowaniem i koordynowaniem prac planistycznych, zarządzaniem oraz administrowaniem obiektami, zakupem gruntów. Oprócz tego, jak już wcześniej wspomniałam, jest właścicielem centrów handlowych „M1". Spółka Apollo Rida – Poland jest naszym wieloletnim Klientem. Nasza współpraca układa się bardzo dobrze, na co najlepszym dowodem mogą być podziękowania, które złożył nam dyrektor generalny korporacji. Wyraził w nich wdzięczność za zapełnienie w 100% powierzchni magazynowej Parku Żerań II. Przez pewien czas posiadaliśmy wyłączność na świadczenie usług najmu dla firmy Apollo Rida – Poland. Owocem naszej współpracy było wprowadzenie do centrum logistycznego m.in. takich firm, jak Ebmpapst Polska, Comap Polska., Merx Team Polska, Farutex, czy Braun Agrano Polska. Jednakże 50 000 mkw. w Żerań Park II to jeszcze nie ostateczna powierzchnia, jaką ma we władaniu Apollo - Rida Poland. Już teraz oferujemy do wynajęcia kolejne magazyny na terenie tego parku, które są w obecnie w fazie budowy. Będzie to ponad 18 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo – biurowej. Na obecnym etapie widzimy ogromne zainteresowanie tymi nowymi powierzchniami. Współpraca z właścicielem żerańskiego parku biznesowego świadczy o tym, że potrafimy nie tylko budować, ale i utrzymywać długofalowe, pozytywne relacje z naszymi Klientami.  
 S.Ł.: To bardzo ważne w świecie biznesu, a zwłaszcza na ryku nieruchomości, gdzie specjaliści są bardzo cenieni. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
 Agencja Nieruchomości "Jartom", będąca liderem na polskim rynku nieruchomości, jest ekspertem w obrocie nieruchomościami komercyjnymi. Głównym obszarem jej działalności jest doradztwo i  pośrednictwo w zakresie najmu i sprzedaży hal produkcyjnych,  magazynów oraz działek o przeznaczeniu przemysłowym. 
 
Źródło: Agencja JARTOM / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Skup nieruchomości – szybka sprzedaż mieszkań i do... Liczba postów: 1 Grupa: Inwestycje
- Jakie mieszkanie wybrać? Deweloperskie czy używane... Liczba postów: 289 Grupa: Inwestycje Tak z ciekawości – Oszmiańska II od Home Invest to inwestycja, która może spodobać się tym, co lubią mieć wszystko w zasięgu ręki. Blisko metro, sklepy, szkoły....
- Czy warto inwestować w mieszkania pod kontem zakup... Liczba postów: 3 Grupa: Inwestycje Dzięki za opinię! Ja akurat nie zarabiam na inwestycjach — zupełnie inna bajka. U mnie działa coś zupełnie innego: gram regularnie w online-kasynie, konkretnie....
- Bardzo oryginalne hotele Liczba postów: 51 Grupa: Inwestycje Jeżeli szukacie pomysłu na wakacje w tym roku, to polecam Wam sprawdzić strone, na której znajdziecie oferte firmy Yachtoria - czarter łodzi wrocław , która ofe...
- Mieszkania w Sulejówku – 4 korzyści, jakie daje za... Liczba postów: 1 Grupa: Inwestycje

 
  
  
                 
                
 
			 
			 
			 
			.jpg) 
			.jpg) 
			 
 
            






