Odbyła się siódma edycja Targów Budowlanych SIBEX 2014

Odbyła się siódma edycja Targów Budowlanych SIBEX 2014

W sosnowieckim Centrum Targowo-Konferencyjnym zakończyła się siódma edycja Targów Budowlanych SIBEX 2014. Wystawie branży budowlanej towarzyszyły: 4. Targi Wyposażenia Wnętrz SilesiaINTERIOR, Targi Mieszkaniowo-Developerskie TeMD; Salon Techniki Grzewczej i Instalacyjnej SILTERM-INSTAL oraz Targi Technologii Izolacyjnych IZOLACJE 2014.

 

Największa wystawa branży budowlanej na południu Polski jest jednym z pierwszych projektów organizowanych od początku istnienia sosnowieckiego ośrodka targowego a tegoroczna realizacją była 10 wystawą budowlaną (7 edycji wiosennych i 3 edycje jesienne). Zakres tematyczny obejmuje wszelkie działania związane z budową oraz wyposażeniem domu lub mieszkania, począwszy od wyboru materiałów budowlanych oraz wykończeniowych, poprzez dobór instalacji grzewczej, klimatyzacyjnej i wodnej, skończywszy na zakupie odpowiednich mebli oraz wszelkich elementów dekoracyjnych.

Na targach dało się wyczuć ożywienie gospodarcze. Pojawiły się nowe marki, nowe, ładne ekspozycje targowe. Zwiedzający zaś wykazywali zwiększone zainteresowanie i planowanie przyszłych inwestycji (zakupów).

 

Czytaj również: Trwają Międzynarodowe Targi Innowacji Energetycznych InEnerg

 


 

Bogaty program wydarzeń

SIBEX to nie tylko ekspozycja produktów i usług firm będących wystawcami ale również bogaty program wydarzeń towarzyszących cieszących się dużą popularnością wśród Odwiedzających.

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla z Zabrza zrealizował dużą Konferencję Naukowo-Techniczną pn. „Kotły małej mocy zasilane paliwem stałym – Ograniczenie niskiej emisji z ogrzewnictwa indywidualnego” – temat jakże aktualny w świetle zadymienia miast polskich.

Centrum Badawcze Materiałów Budowlanych „IZOLACJA” Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego zrealizowało II Sympozjum Termo-Hydro-Izolacje pt. „Nowe wyzwania w zakresie termoizolacji”.

W programie targów na uwagę zasługiwały także: 5 Śląskie Mistrzostwa Dekarzy; Warsztaty Blacharsko-Dekarskie, Śląskie Warsztaty Handlowe stolarki okiennej; Pokazy Mistrzów Parkieciarskich, Pokazy montażu okien i inne

 

Czytaj również: Konferencja „Inteligentne Sieci Energetyczne w Polsce"

 


 

Nagrodzeni i wyróżnieni

W konkursie o Medal Expo Silesia Targów SIBEX 2014 medal otrzymała firma WIĄZARY Burkietowicz Spółka Jawna za konstrukcje wsporcze z prefabrykowanych wiązarów.
Komisja Konkursowa przyznała również trzy wyróżnienia: dla firmy BBTB Group Sp. z o.o. za Eko-ognisko; dla firmy INTER-BIS Joanna Wolak za system szalunków z tworzywa ABS; dla firmy Zakład Ceramiki Budowlanej OWCZARY za pustak ceramiczny TERMOton 44 P+W. Medal za sposób prezentacji targowej otrzymała firma KOST-BET Sp.J. K.Matyja, P.Matyja.

 

Czytaj również: IV edycja Konkursu Studenckiego Mieszkanie młodego architekta

 


 

Jesienne Targi Budownictwa

We wrześniu w Expo Silesia w Sosnowcu nastąpi kolejna odsłona targów branży budowlanej oraz wnętrzarskiej. SIBEX Jesień to siostrzane przedsięwzięcie lutowej imprezy. 4. Targi SIBEX Jesień odbędą się w dniach 20-21 września br. a towarzyszyć im będzie nowe przedsięwzięcie pn. Salon Ogrodniczo-Działkowy SILESIA-GARDEN – będące ofertą dla działkowiczów i ogrodników.

2014-03-05
Źródło: Expo Silesia / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Uniwersalna i oryginalna dieta Liczba postów: 335 Grupa: Trudne tema... Na pewno dużo łatwiej odchudzić się kiedy korzystamy z usług dietetyka. ALe to też trzeba mieć czas na przygotowywanie posiłków, a nie każdy może pochwalić się....
  • Obróbka CNC Liczba postów: 775 Grupa: Trudne tema... Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję takie usługi jak cięcie laserowe to ze swojej strony mogę podzielić się namiarem na firmę z Chorzowa https://www.ob...
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 232 Grupa: Trudne tema... Jak najbardziej, zdrowie jest najważniejsze i tutaj istotną rolę odgrywa odpowiednie odżywianie się. Jeśli ktoś chce zadbać o swoją dietę to warto skorzystać z....
  • Dobry producent palet Liczba postów: 29 Grupa: Trudne tema... Zanim kupicie palety warto się zainteresować faktem do czego służą różne rodzaje palet, a uwierzcie mi jest ich ogrom. Polecam zajrzeć na stronkę https://southm...
  • Jak najczęściej finansuje się w Polsce zakup nieru... Liczba postów: 5 Grupa: Aktualności Jeśli chodzi o nieruchomości to sprawdźcie na oferty agencja nieruchomości kraków Moim zdaniem z nimi warto współpracować i szukać dobrej nieruchomości. Zobaczc...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17349 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 178

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >