Odbyło się Property Forum Trójmiasto 2014

Odbyło się Property Forum Trójmiasto 2014

Gdańsk, w kontekście rozwoju międzynarodowego biznesu, jest dziś o krok za takimi miastami jak Kraków czy Wrocław, szczególnie w sektorze outsourcingu usług. Czy aglomeracja trójmiejska ma szansę stać się atrakcyjną lokalizacją dla zagranicznych inwestorów i kiedy może się tak stać?

 

Pochodzący z Gdańska Maciej Grabski, współzałożyciel Wirtualnej Polski, inwestor największego kompleksu biurowego w Trójmieście – Olivia Business Centre, przekonuje, że stolica województwa to doskonałe miejsce do inwestowania. Jako podstawowe przewagi konkurencyjne regionu wymienia bezpieczeństwo i stabilność prowadzenia biznesu, skuteczne działania władz samorządowych, potencjał transportowy i handlowy płynący z portów oraz wysoką jakość życia.

 

Czytaj również: Zbliża się otwarcie Galerii Siedlce

 

– Atutem Trójmiasta są również zasoby ludzkie. Podczas gdy przez następne 20 lat większość populacji polskich miast będzie się „kurczyć”, liczba ludności w tej lokalizacji urośnie – zaznacza Maciej Grabski.

 

 

Łącznie Trójmiasto to prawie 750 tys. mieszkańców i blisko 100 tys. studentów na 22 uczelniach wyższych. – W perspektywie 10–20 lat Gdańsk stanie się zupełnie innym miejscem, wróci do hanzeatyckich korzeni sprzed 300 lat – zapowiada gdański przedsiębiorca.

 

Czytaj również: 3 edycja konferencji dotyczącej perspektyw rozwoju logistyki

 

Teresa Kamińska, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zwraca uwagę również na dobrą infrastrukturę drogową, rozwiniętą ofertę edukacyjną – od przedszkola do szkół wyższych oraz bogatą ofertę spędzania wolnego czasu. – To wszystko ma kluczowe znaczenie dla menedżerów z zagranicy, jednak najważniejsza jest jakość terenów inwestycyjnych, ich przygotowanie oraz szczegółowe plany zagospodarowania obejmujące znaczną część Trójmiasta. To ewenement w skali kraju – podkreśla Teresa Kamińska.

 

 

Dla inwestorów istotne są wiarygodne informacje ze strony władz samorządowych w zakresie m.in. stabilności strategii rozwoju regionu i wpływu tych działań na ich inwestycje. – Cały czas największym magnesem dla biznesu są tereny nabrzeża. W tej chwili prowadzone są rozmowy z dwoma inwestorami ze Skandynawii, którzy właśnie tu chcą ulokować swoje firmy – zdradza Kamińska.

 

Czytaj również: Kolejny wystawca na Targach ReDI w Warszawie

 

Ważnym czynnikiem rozwoju regionu pomorskiego powinna być gospodarka morska i transport. Dziś wiele inwestuje się w autostrady, lotniska, kolej, ale co się musi stać, by Gdańsk, a razem z nim całe Trójmiasto w pełni wykorzystało płynący z morza potencjał. 

2014-02-21
Źródło: ImagoPr / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Hazard Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Niedawno odkryłem na tej stronie https://www.10najlepszekasyna.pl/recenzj a-kasyna-bob/ ogromną kolekcję gier i możesz od razu zacząć w nią grać na dowolnym pref...
  • wywóz gruzu Liczba postów: 4 Grupa: Trudne tema... a z Bochni znacie tego typu firmę?
  • Jak mężczyzna może znaleźć miłość? Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Co przyciąga mężczyzn do kobiet? Przede wszystkim należy zaznaczyć, że wszelkie związki są cechą konkretnego człowieka.
  • Gdzie wesele? Liczba postów: 337 Grupa: Trudne tema... Ja mam okazję na zorganizowanie wesela w Pszczynie tutaj https://hotelstyl70.pl/wesele-w-pszczyni e i jestem praktycznie zdecydowana. Bardzo podoba mi się sama s...
  • Opony na lato Liczba postów: 233 Grupa: Trudne tema... A czy jakiś sklep z felgami jesteście w stanie polecić? Zastnawiam się, czy felgi stąd są warte uwagi... Co sądzicie?

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17330 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 273

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >