Plac 5 Rogów w Warszawie po metamorfozie - idealne miejsce spotkań i odpoczynku

Plac 5 Rogów w Warszawie po metamorfozie - idealne miejsce spotkań i odpoczynku

Plac 5 Rogów, Rondo Dmowskiego czy Aleje Jana Pawła II to tylko niektóre miejsca w stolicy odmienione przez prefabrykaty betonowe od marki Probet-Dasag. W jaki sposób zmieniała się Warszawa oraz gdzie obecnie można zobaczyć płyty nawierzchniowe od producenta z Żagania?

 

Przebudowany Plac 5 Rogów ma w swoim założeniu odciążyć centrum Warszawy od ruchu samochodowego nadając priorytet pieszym. Współczesna, spójna architektonicznie oraz uporządkowana przestrzeń będzie więc idealnym miejscem do spotkań oraz odpoczynku. Tak starannie zaprojektowana przez pracownię WXCA inwestycja wymaga odpowiedniej oprawy, stąd współpraca inwestora z marką Dasag, która na potrzeby tej realizacji przygotowała dedykowane produkty stworzone stricte pod założenia projektu wykonawczego. Zanim jednak przystąpiono do produkcji właściwych materiałów, do akcji wkroczyła grupa specjalistów, która miała za zadanie zweryfikować pod kątem technicznym, funkcjonalnym oraz estetycznym próbki specjalnie zaprojektowanych płyt betonowych. Nadzór sprawdził także jak materiał prezentuje się, gdy jest suchy lub mokry, w słońcu za dnia, a także w nocy przy świetle latarni. Wielkoformatowe płyty betonowe zastosowane w tej starannie zaplanowanej inwestycji miały bowiem nie tylko zaspokoić wizję projektantów i być spójne z otoczeniem architektonicznym, lecz przede wszystkim w sposób funkcjonalny i bezpieczny służyć mieszkańcom stolicy przez kolejne dekady.

 

Plac 5 Rogów w Warszawie po metamorfozie - idealne miejsce spotkań i odpoczynku

 

Płyty betonowe ze specjalnie przygotowanej matrycy

Osiągnięcie założonego przez architektów efektu wizualnego wymagało zarówno zastosowania różnych formatów produktów, jak i nietypowych rozwiązań wprowadzonych na etapie produkcji. ”Około 1600 metrów kwadratowych Placu zostało pokryte płytami o wymiarach 50x50x8 cm, 160 metrów bieżących to płyty będące elementami systemów ostrzegawczych dla niewidomych i niedowidzących, a pozostałe około 1500 m2 pokryły płyty wielkoformatowe, z których większość została przygotowana w formacie ok. 2x2 m. Na potrzeby inwestycji opracowaliśmy produkty w różnych nietypowych kształtach, by precyzyjnie dopasować je do tkanki miejskiej. Co ciekawe, projekt architektoniczny był na tyle nietypowy, że w części płyt ręcznie ułożyliśmy kilka tysięcy ciętych kamieni, które umiejscawialiśmy na podstawie opracowanej przez projektantów placu matrycy. Nie mam wątpliwości, że mieszkańcy stolicy docenią ten wizualny detal” – komentuje Andrzej Chłopek - Dyrektor Handlowy Probet-Dasag. Wybrane płyty zamontowane na Placu 5 Rogów zostały przygotowane w ten sposób, by mogły pełnić funkcję włazów technicznych, co w przyszłości pozwali na dostęp do wrażliwych części infrastruktury, bez konieczności wykorzystania ciężkiego sprzętu budowlanego. Ze względu na specyfikę całej realizacji oraz wymagania inwestora większość produktów została wykonana poza standardową linią produkcyjną, czyli w hali wyrobów nietypowych Probet-Dasag.

 

Plac 5 Rogów w Warszawie po metamorfozie - idealne miejsce spotkań i odpoczynku

 

Czytaj również: Top 3 agencje nieruchomości z Warszawy

 

Choć przedłużająca się przebudowa placu, głównie ze względu na prace konserwatorskie wynikające z zabezpieczania znalezisk o potencjalnych wartościach archeologicznych, dała się nieco mieszkańcom stolicy we znaki, to nie da się ukryć, że inwestycja nabiera już realnych kształtów. Nowa przestrzeń w centrum Warszawy powinna z nawiązką wynagrodzić wszystkim czas oczekiwania. Została Wszak perfekcyjnie zaprojektowana zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Produkty Dasag, które sprawdziły się już wielu miejscach stolicy, jak np. Dworzec Wschodni, Stadion Narodowy czy Aleje Jana Pawła II, na pewno i w tej lokalizacji zdadzą egzamin celująco. 

 

Czytaj również: Wilanów: mieszkania pełne atutów

 

Plac 5 Rogów w Warszawie po metamorfozie - idealne miejsce spotkań i odpoczynku

Źródło: Tower Communications / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17579 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 227

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >