„Podwójna skóra” z nowym szkłem

„Podwójna skóra” z nowym szkłem

Fasady dwupowłokowe i ściany kurtynowe pełnią wiele istotnych funkcji w nowoczesnych budynkach: są buforem termicznym, kanałem wentylacyjnym, barierą akustyczną, przegrodą funkcjonalną (m.in. przenoszą obciążenia wiatrem). Czytaj dalej

 

NSG Group, producent szkła marki Pilkington, wprowadza do swojej oferty nowy typ laminowanego szkła przeciwsłonecznego Pilkington Suncool Optilam 65/59. Ten rodzaj szkła z powłoką przeciwsłoneczną zalaminowaną w kierunku folii PVB przeznaczony jest do przeszkleń fasad dwupowłokowych i ścian kurtynowych.


 Dają możliwość regulowania temperatury wewnątrz budynku i zwiększenia jego efektywności energetycznej a także wydajnego przewietrzania pomieszczeń. Inteligentna „podwójna skóra” składająca się z dwóch warstw przeszklonych ścian osłonowych (wewnętrznej – szklonej szybami zespolonymi i zewnętrznej wykonanej najczęściej z pojedynczych tafli szkła), a także ściany kurtynowe wymagają zastosowania zaawansowanych produktów szklanych. Jednak do tej pory pewnym ograniczeniem w tworzeniu coraz bardziej efektywnych ścian osłonowych był brak możliwości stosowania niektórych rodzajów szkła np. wysokoselektywnego szkła przeciwsłonecznego o właściwościach niskoemisyjnych Pilkington Suncoolw szkleniu pojedynczym. Aby rozwiązać ten problem NSG Group wprowadza do swojej oferty nowy produkt – laminowane szkło przeciwsłoneczne Pilkington Suncool Optilam 65/59. Cechą charakterystyczną tego szkła jest zalaminowanie powłoki przeciwsłonecznej w kierunku folii PVB, co umożliwia jego stosowanie w szkleniu pojedynczym (tj. na zewnętrznej „skórze” fasady). W efekcie powłoka przeciwsłoneczna znajduje się możliwie jak najbliżej słońca, a to przekłada się na efektywność ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem.

 

Czytaj również: Sukcesy inwestorów

 

 

Czytaj również: Inwestycje w Pile

 


Poza ochroną przeciwsłoneczną zastosowanie szkła Pilkington Suncool Optilam 65/59 w ścianach osłonowych gwarantuje także dobrą izolację cieplną budynku i oszczędność energii. Istotnym walorem estetycznym tego szkła jest transparentność powłoki przeciwsłonecznej Pilkington Suncool, co przekłada się na neutralny wygląd ścian osłonowych i dobre doświetlenie wnętrz. W zależności od sposobu instalacji szyby – z powłoką za lub przed warstwą folii PVB – można również zmienić poziom refleksyjności fasady ze szkła Pilkington Suncool Optilam 65/59 (współczynnik odbicia światła LR = 17% lub 8%).


Laminowane szkło przeciwsłoneczne Pilkington Suncool Optilam 65/59 przeznaczone na fasady dwupowłokowe i ściany kurtynowe dostępne jest w grubości 12,8 mm i spełnia wymagania bezpieczeństwa w klasie 1(B)1.


Nowe szkło w ofercie marki Pilkington znalazło już zastosowanie na rynkach europejskich i jest obecnie wykorzystywane do realizacji projektu budynku biurowego w norweskim Stavanger. Do wykonania ”drugiej skóry” obiektu zaprojektowanego przez architektów z pracowni Bark Arkitekter użytych zostanie łącznie ok. 600 mkw. szkła Pilkington Suncool Optilam 65/59. Zakończenie tej inwestycji planowane jest na IV kwartał br.

Źródło: effectivepr / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 261

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >