Rusza akcja „Lekcje zdrowego odżywiania”

Rusza akcja „Lekcje zdrowego odżywiania”

Chipsy, słodycze oraz napoje gazowane są stałym elementem diety większości dzieci. W efekcie doprowadzają nie tylko do nadwagi, ale także wielu chorób.

 

W trosce o najmłodszych, firma Deante organizuje w szkołach podstawowych kampanię „Lekcje zdrowego odżywiania”, która pozwoli uczniom dowiedzieć się, jak i dlaczego warto prawidłowo się odżywiać. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nawet 70% chorób może powstawać w skutek nieprawidłowej diety. Dobre nawyki żywieniowe wyniesione z dzieciństwa mają zatem szczególny wpływ na prawidłowy rozwój metaboliczny organizmu w wieku dojrzałym. Przyczyniają się nie tylko do wzmocnienia odporności organizmu, ale także do prawidłowego rozwoju umysłowego i fizycznego.

 

Czytaj również: Rusza akcja deweloperska „Wspieramy Rodziny!”

 

Kluczem do zaszczepienia u dzieci powyższych zasad jest systematyczne edukowanie w tym zakresie już od najmłodszych lat. Niezdrowe nawyki żywieniowe to także, obok palenia tytoniu i braku aktywności fizycznej przyczyna prawie 90 % chorób układu krążenia. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Żywności i Żywienia, prawie połowa dzieci w wieku szkolnym ma niedobory witamin i soli mineralnych. W ciągu ostatnich 20 lat wzrosła też trzykrotnie liczba dzieci z nadwagą.

 

Czytaj również: Jest już nowy katalog aranżacji wnętrz

 

- "Jest duża szansa, że utrwalone wśród najmłodszych nawyki będą im towarzyszyć także w dorosłym życiu. Naukę najlepiej zacząć już w szkole podstawowej, dlatego Deante przygotowało cykl zajęć w ramach „Lekcji zdrowego odżywiania” na zakończenie której przewidziany jest konkurs plastyczny „Gotuj zdrowo z Deante”– mówi Anna Kowalska z firmy Deante, prywatnie mama 6-letnich bliźniąt – Dlaczego jest to ważne? Dzieci spożywające zdrowe i higieniczne posiłki osiągają lepsze wyniki w zadaniach związanych z koncentracją i pamięcią.

 

Fot. Deante
Elementarz zdrowego żywienia

 

Akcja skierowana jest do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Obejmuje lekcje edukacyjne dla najmłodszych, podczas których maluchy nauczą się zasad zdrowego odżywiania. Zajęcia będą prowadzone w formie interaktywnej, co pozwoli zainteresować dzieci, a przy tym nauczyć i zachęcić je do stosowania zasad higieny związanej z odżywianiem. Najmłodsi otrzymają też „Elementarze zdrowego odżywiania”, z których będą mogli korzystać w domu, a nauczyciele- gotowe konspekty do prowadzenia lekcji. Wszystkie materiały zostały opracowane przez wykwalifikowanych pedagogów.

 

Czytaj również: Wręczono nagrody "Złotego Instalatora"

 

Gotuj zdrowo i kolorowo

Tegoroczną akcję zakończy konkurs plastyczny „Gotuj zdrowo z Deante”. Projekt skierowany jest także do uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych. Temat konkursu obejmuje zasady zdrowego odżywiania i jego wpływ na zdrowie człowieka. Dzieci w formie plakatu będą mogły namalować zdrowe potrawy, zasady ich przyrządzania i rolę zdrowego żywienia w naszym życiu. Organizator przewiduje cenne nagrody, m.in. wyposażanie łazienek i kuchni, a wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Deante.

 

To nie pierwsza akcja ekologiczna przeprowadzona przed Deante. W ubiegłorocznym konkursie „Oszczędzaj wodę z Deante” dzieci w wieku przedszkolnym przedstawiały swoje pomysły związane z ograniczaniem zużycia wody. Zgodnie z filozofią PROECO firma Deante promuje zdrowy styl życia, ochronę środowiska naturalnego i oszczędzanie wody. Dla osób zainteresowanych ekologią stworzono specjalną stronę http://eco.deante.pl/, na której można znaleźć artykuły na temat stanu środowiska, praktyczne porady do zastosowania na co dzień i zabawy dla najmłodszych, uczące ich szacunku dla natury . Deante stawia też na rozwój technologii niektóre rodzaje baterii pozwalają ograniczyć zużycie wody nawet o 50 %.

2011-10-13
Źródło: inplusPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Pomoc drogowa Liczba postów: 4 Grupa: Trudne tema... Miałem całkiem niedawno wypadek i u mnie niestety pomoc drogowa odholowała samochód prosto do https://kupiewszystkieauta.pl/. Nie dało się naprawić auta więc sp...
  • pomoc z samochodem Liczba postów: 604 Grupa: Trudne tema... Mój samochód niestety nie nadawał się do użytku po wypadku. Oddałem go od razu do https://kupiewszystkieauta.pl/auto-kasac ja-warszawa/. Do otrzymanej kwoty doło...
  • Wakacje nad morzem Liczba postów: 7 Grupa: Trudne tema... Jeśli szukacie dobrego miejsca na wypoczynek nad morzem to polecam Hotelu Skal - https://www.skal-hotel.pl/ w Ustroniu Morskim. To ulubione nasz miejsce na waka...
  • panorama jako reklama firmy? Liczba postów: 306 Grupa: Trudne tema... Z jakiej formy reklamy korzystacie w przypadku Waszego biznesu i dlaczego? Jeżeli szukacie usług sprawdzonej firmy zajmującej się projektowanie stron i sklepów....
  • Wino białe Chile Liczba postów: 8 Grupa: Trudne tema... Na pewno warto skorzystać z bardzo dobrego sklepu https://www.bezalkoholove.com/ . W tym sklepie codziennie kupuje bardzo dużo osób.

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17350 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 207

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >