Rusza cykl wykładów „Czwartki z High5ive” na ASP w Krakowie

Rusza cykl wykładów „Czwartki z High5ive” na ASP w Krakowie

Pięć otwartych wykładów, obejmujących m.in. street art, projektowanie przestrzeni, socjologię miasta czy współpracę między architekturą i sztuką – tak zapowiada się cykl „Czwartki z High5ive”, realizowany na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Czytaj dalej

 

Pierwsze ze spotkań już w najbliższy czwartek na auli w Gmachu Głównym ASP – jego gościem będzie krakowski artysta, Artur Wabik, który opowie o związkach sztuki ulicznej z urbanizacją i rewitalizacją miast.


– Chciałbym zainspirować słuchaczy do twórczego zaangażowania w przestrzeń, która nas otacza, wskazując m. in. na przykłady dzielnic, które zyskały nową tożsamość dzięki street artowi. Pokażę przykłady obiektów, które dzięki street artowi stały się atrakcjami turystycznymi, oraz miejsca, w których street art miał wpływ na rozwój lokalnego biznesu – opowiada Wabik, znany z wielu realizacji w przestrzeni miejskiej Krakowa. – Na wykład zapraszam nie tylko studentów Akademii, ale wszystkich, których interesują kwestie sztuki nowoczesnej, realizowanej w trudnych i zaniedbanych przestrzeniach publicznych.

 

 

 „Czwartki z High5ive” na Akademii Sztuk Pięknych

 

Czytaj również: Nagrodzeni studenci architektury w konkursie - Mała architektura z klinkieru

 

Cykl wykładów „Czwartki z High5ive” to pierwszy etap trójstronnej współpracy między Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, Fundacją Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla oraz firmą Skanska, realizującą inwestycję High5ive w niedalekim sąsiedztwie ASP. Już teraz na Akademii stanął terminal multimedialny, który dostarcza najświeższych informacji o High5ive i pozwala użytkownikom na udział w kształtowaniu przestrzeni campusu biurowego. Kolejnym etapem – w czerwcu tego roku – będą warsztaty dla studentów ASP, które dadzą szansę na realizację punktowych interwencji artystycznych wokół High5ive.


– Współpraca z Akademią Sztuk Pięknych wpisuje się w nasze podejście do współpracy i angażowania sąsiadów w projekty Skanska. Przyglądamy się lokalnym uwarunkowaniom naszych inwestycji i staramy się coś zrobić wspólnie z mieszkańcami lub dla mieszkańców, użytkowników, dla miasta – opowiada Ewa Koziana, menadżer projektu inwestycji High5ive. – Dzięki studentom ASP, kierowanym przez docenianych artystów i pedagogów, chcemy wspólnie stworzyć ciekawe projekty, odpowiednie dla centrum Krakowa, które wpiszą się w przestrzeń tego miejsca – podkreśla.


Wykład Artura Wabika rozpocznie się w najbliższy czwartek, 20 kwietnia, punktualnie o godz. 17.00 w auli w Gmachu Głównym ASP przy pl. Jana Matejki 13. Wstęp wolny, otwarty dla wszystkich zainteresowanych.


Czytaj również: Zapraszamy do Poznania na Wystawę Polska Architektura 2016


Kolejne wykłady odbywać się będą 27 kwietnia, 11 i 25 maja oraz 8 czerwca, zaś ich gośćmi będą artyści, projektanci i naukowcy rozmaitych specjalności. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie www.high5ive.pl.

 


2017-04-20
Źródło: AktywniObywatele / budnet.pl
Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17937 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 292

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >