Spada liczba banków?

Spada liczba banków?

Zgodnie z danymi KNF w ostatnich trzech latach z polskiego rynku zniknęło 8 banków, a liczba zatrudnionych w sektorze bankowym zmniejszyła się o 2 776 osób (spadek z 177 233 do 174 457 osób). Czytaj dalej

 

Podczas, gdy na rynku bankowym trwa fala konsolidacji i optymalizacji kosztów zatrudnienia, pozostałe segmenty usług finansowych nie zwalniają, a wręcz przeciwnie – zatrudniają. Przykładem są np. AKCENTA, instytucja płatnicza, która świadczy obsługę transakcji walutowych dla małych i średnich firm czy proferto.pl, internetowa giełda kredytowa.

 

 

Rynek finansowy postrzega się przez pryzmat banków, a tak naprawdę w Polsce jest dużo więcej typów instytucji finansowych, które są bardzo aktywne – podkreśla Radosław Jarema, dyrektor zarządzający AKCENTA w Polsce, i wskazuje na swoją firmę jako tę, która jest na ścieżce ekspansji, także w zakresie zatrudnienia. AKCENTA zajmuje się realizacją transakcji walutowych dla firm działających w obszarze handlu zagranicznego, czyli eksporterów i importerów. System sprzedaży w Polsce rozbudowujemy konsekwentnie od wielu lat, szczególnie mocno od roku, kiedy założyliśmy, że rynek polski będzie dla nas priorytetem. Od stycznia 2013 r. liczba naszych przedstawicieli wzrosła 2,5-krotnie, a rekrutacja trwa – wskazuje Jarema.

 

Czytaj również: Ceny mieszkań a ceny dojazdów do pracy

 

AKCENTA zatrudnia przedstawicieli handlowych, którzy działają w różnych formułach. Część pracuje z AKCENTĄ na wyłączność, część sprzedaje usługi AKCENTY równolegle z usługami innych instytucji. Obsługa transakcji walutowych w wydaniu AKCENTY jest na tyle unikalna, że stanowi idealne uzupełnienie oferty brokera usług finansowych, szczególnie takiego, który jest zainteresowany współpracą z klientami firmowymi – trudniejszą, ale potencjalnie bardziej perspektywiczną – podkreśla Jarema. Co więcej, możliwość sprzedaży usług AKCENTY mają nie tylko osoby indywidualne, ale też firmy, np. biura podatkowe, doradcze czy rachunkowe. Najważniejsze jest, aby stworzyć synergię, która przyniesie wymierne korzyści wszystkim trzem stronom – mówi Jarema. Firma zapewnia swoim przedstawicielom i partnerom pełne wsparcie szkoleniowo-merytoryczne oraz wsparcie marketingowe. 

 

 

Sieć sprzedaży postanowiło rozwinąć też proferto.pl, internetowa giełda kredytowa, w której klient zainteresowany kredytem hipotecznym lub gotówkowym składa jedno zapytanie, a banki rywalizując między sobą przygotują najlepszą ofertę. Proferto.pl będzie szukać przede wszystkim osób z doświadczeniem w bankowości. Chcemy współpracować z osobami, które wiedzą jak rozmawiać o produktach finansowych i pomogą przejść kredytobiorcom przez proces ich zakupu. Doradcy, którzy potrafią pracować zgodnie z Zasadami Dobrych Praktyk Bankowych ZBP, znajdą zatrudnienie w proferto.pl – mówi Jakub Masłowski, szef proferto.pl.

 

Czytaj również: Dostępność mieszkań w ramach MdM

 

 

AKCENTA wychodzi z założenia, że na polskim rynku budowanie sieci sprzedaży w finansach wymaga elastyczności, ponieważ dużą siłę, szczególnie poza największymi miastami, mają lokalni specjaliści finansowi. Wierzymy w siłę zaufania, które ludzie budują w bezpośrednich kontaktach – podkreśla Radosław Jarema.

2014-01-10
Źródło: zoom-bsc / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Wybór samochodu Liczba postów: 533 Grupa: Trudne tema... Ja zdecydowałem się na nowy samochód BMW od dealera Bawaria Motors w Katowicach. Już po pierwszej jeździe próbnej wiedziałem, że nie wyjdę z salonu bez podpisan...
  • dysk SAS Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Posiadacie w swoich firmach dysk SAS? Zastanawiam się, na ile takie urządzenie jest niezbędne?
  • przesuwanie modernizacji Liczba postów: 5 Grupa: Trudne tema... Ja ze swojej strony mogę polecić firmę, która zajmuje się sprzedażą materiałów pomocnych właśnie w spawalnictwie. Firma http://www.nevinox.com.pl/oferta/mater.. .
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 142 Grupa: Trudne tema... sposób na zdrowie? dieta i sport! jeśli nie wypracujemy własnej odporności to żadna szczepionka nawet najlepsza nam jej nie zapewni. Szanujmy swoje ciało i dbaj...
  • Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zam... Liczba postów: 392 Grupa: Trudne tema... Tutaj na stronie https://pl.blog.merce.com/sprzedaz-czesc i-samochodowych-w-internecie macie fajnie napisany raport dot. tego, kto najczęściej kupuje części samo...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16570 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 226

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >