Sprzedaż mieszkania, domu - porady – lista artykułów

Jak techniki home staging pomagają sprzedać mieszkanie?

Sprzedaż nieruchomości jest nie lada wyzwaniem. Konkurencja na rynku staje się coraz większa, a w wielu przypadkach na decyzje klientów wpływ mają detale. Sposobem na szybszą sprzedaż jest zwiększenie atrakcyjności mieszkania, w tym celu pomóc może nam home staging.

Kiedy jest najlepszy czas na sprzedaż mieszkania?

Sezonowość sprzedaży na rynku nieruchomości jest faktem. Każdego roku są okresy szczególnej aktywności kupujących, ale również momenty spowolnienia tempa. Portal RynekPierwotny.pl oraz sieciowa agencja nieruchomości Metrohouse, przygotowały opracowanie na temat najbardziej gorących sprzedażowo momentów w minionym roku.

Ceny mieszkań używanych mogą spaść nawet o 20 procent

Reprezentanci wyżu demograficznego, urodzeni na początku lat 80. ubiegłego wieku, masowo kupowali mieszkania w latach 2006-2008. Według części ekspertów, status ekonomiczny wielu z nich wzrósł już na tyle, że obecnie myślą o zmianie lokali na większe i wygodniejsze. Dlatego, nieruchomości wybudowane w okresie boomu mieszkaniowego będą za 2-3 lata wracały do obrotu ze zwiększoną siłą.

Jak przygotować mieszkanie do wynajęcia?

Mieszkanie pod wynajem to przede wszystkim stałe źródło przychodu. Jednak zanim się tak stanie musimy je odpowiednio przygotować.

Co ze wspólnym mieszkaniem po rozwodzie?

Rozwód jest trudną życiową sytuacją, o której każdy myśli, że mnie to nigdy nie spotka. Trend niestety wskazuje, że rozwodów w ostatnich latach jest coraz więcej. Chociaż jest to bardzo stresująca sytuacja i emocje często biorą górę, to warto sobie uświadomić, że rozwód to nie tylko koniec relacji, ale także wspólnoty majątkowej.

W jakich miesiącach najlepiej wystawić mieszkanie na sprzedaż?

W minionym roku były dwa momenty szczytowego zainteresowania mieszkaniami z rynku wtórnego. Warto wiedzieć które, aby lepiej zaplanować sprzedaż swojego mieszkania.

Coraz szybciej można sprzedać mieszkanie w Warszawie.

Jesienne miesiące obfitują w szybkie transakcje na rynku wtórnym w Warszawie. W porównaniu do okresu wakacyjnego zauważalnie spadł średni czas oczekiwania na nabywcę mieszkania.

Najczęstsze błędy popełniane przy sprzedaży mieszkania.

Bałagan w mieszkaniu, nieprofesjonalne zdjęcia – to tylko niektóre z błędów, które popełniają osoby wystawiające swoje mieszkanie do sprzedaży. O podstawowych przeszkodach utrudniających sprzedaż opowiadają doradcy z Metrohouse.

Jakie sposoby mają deweloperzy, aby zachęcić klientów do zakupu mieszkania?

Minione miesiące były bardzo dobre dla deweloperów mieszkaniowych w stolicy. Popyt na oferowane przez nich lokale był wręcz rekordowy. Deweloperzy nie musieli więc martwić się o poszukiwanie potencjalnych klientów. Kluczowym elementem stawało się natomiast przekonanie osób zgłaszających się do biur sprzedaży, iż to właśnie tutaj powinni oni dokonać zakupu.

Ile powinien wynosić czynsz za mieszkanie?

Comiesięczne opłaty za utrzymanie mieszkania z reguły stanowią ok. 20 proc. rodzinnego budżetu. Klienci deweloperów zwracają baczną uwagę na wysokość tych kosztów. Wysokość opłat za mieszkanie i media staje się jednym z kluczowych parametrów dla osób szukających własnych czterech kątów.


Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18203 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 191

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >