Sprzedaż mieszkania, domu - porady – lista artykułów

Ceny mieszkań używanych mogą spaść nawet o 20 procent

Reprezentanci wyżu demograficznego, urodzeni na początku lat 80. ubiegłego wieku, masowo kupowali mieszkania w latach 2006-2008. Według części ekspertów, status ekonomiczny wielu z nich wzrósł już na tyle, że obecnie myślą o zmianie lokali na większe i wygodniejsze. Dlatego, nieruchomości wybudowane w okresie boomu mieszkaniowego będą za 2-3 lata wracały do obrotu ze zwiększoną siłą.

Jak przygotować mieszkanie do wynajęcia?

Mieszkanie pod wynajem to przede wszystkim stałe źródło przychodu. Jednak zanim się tak stanie musimy je odpowiednio przygotować.

Co ze wspólnym mieszkaniem po rozwodzie?

Rozwód jest trudną życiową sytuacją, o której każdy myśli, że mnie to nigdy nie spotka. Trend niestety wskazuje, że rozwodów w ostatnich latach jest coraz więcej. Chociaż jest to bardzo stresująca sytuacja i emocje często biorą górę, to warto sobie uświadomić, że rozwód to nie tylko koniec relacji, ale także wspólnoty majątkowej.

W jakich miesiącach najlepiej wystawić mieszkanie na sprzedaż?

W minionym roku były dwa momenty szczytowego zainteresowania mieszkaniami z rynku wtórnego. Warto wiedzieć które, aby lepiej zaplanować sprzedaż swojego mieszkania.

Coraz szybciej można sprzedać mieszkanie w Warszawie.

Jesienne miesiące obfitują w szybkie transakcje na rynku wtórnym w Warszawie. W porównaniu do okresu wakacyjnego zauważalnie spadł średni czas oczekiwania na nabywcę mieszkania.

Najczęstsze błędy popełniane przy sprzedaży mieszkania.

Bałagan w mieszkaniu, nieprofesjonalne zdjęcia – to tylko niektóre z błędów, które popełniają osoby wystawiające swoje mieszkanie do sprzedaży. O podstawowych przeszkodach utrudniających sprzedaż opowiadają doradcy z Metrohouse.

Jakie sposoby mają deweloperzy, aby zachęcić klientów do zakupu mieszkania?

Minione miesiące były bardzo dobre dla deweloperów mieszkaniowych w stolicy. Popyt na oferowane przez nich lokale był wręcz rekordowy. Deweloperzy nie musieli więc martwić się o poszukiwanie potencjalnych klientów. Kluczowym elementem stawało się natomiast przekonanie osób zgłaszających się do biur sprzedaży, iż to właśnie tutaj powinni oni dokonać zakupu.

Ile powinien wynosić czynsz za mieszkanie?

Comiesięczne opłaty za utrzymanie mieszkania z reguły stanowią ok. 20 proc. rodzinnego budżetu. Klienci deweloperów zwracają baczną uwagę na wysokość tych kosztów. Wysokość opłat za mieszkanie i media staje się jednym z kluczowych parametrów dla osób szukających własnych czterech kątów.

Jak działa system CRM w branży nieruchomości?

Mimo świetnej koniunktury, firmy z branży nieruchomości nieprzerwanie walczą o każdego klienta. Walka ta ma ogromne znaczenie również w sferze wirtualnej, w której najnowsze technologie dostarczają narzędzi mogących znacznie ulepszyć relacje z potencjalnymi i obecnymi klientami.

Kiedy warto zamiast sprzedawać - zamienić mieszkanie?

Los przynosi człowiekowi niespodzianki każdego dnia. Niektóre mają niewielki wpływ na nasze życie, a niektóre są punktem zwrotnym, w którym na nowo ustalamy nasze priorytety. Dotyczy to także naszych potrzeb mieszkaniowych. Młodzi, chcąc wyrwać się spod skrzydeł rodziców na start w dorosłym życiu będą poszukiwać przede wszystkim kawalerki, czy małej „dwójki”. Potem małżeństwo, powiększona rodzina, to argumenty przemawiające za poszukiwaniem większego mieszkania czy podjęciem decyzji o kupnie/budowie domu.


Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17713 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 275

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >