Sprzyjająca lokalizacja biura

Sprzyjająca lokalizacja biura

Jak poradzić sobie z trudnym zadaniem, jakim jest wybór optymalnej powierzchni biurowej oraz stworzenie funkcjonalnego, atrakcyjnego i przyjaznego miejsca pracy? Czytaj dalej

 

Znajomy adres, nowy potencjał

 

Coraz częściej okazuje się, że idealnym rozwiązaniem może być biurowiec klasy B. Jest nie tylko znacznie tańszy niż nowo wybudowane kompleksy, ale także stanowi ważny element przestrzeni miejskiej, a co za tym idzie, gwarantuje dostęp do bogatej infrastruktury towarzyszącej. Warunek jest jeden. Aby spełniać rosnące oczekiwania najemców, musi być odpowiednio zarządzany.

 

Dobrym przykładem właściwego sposobu zarządzania nieruchomością są działania podjęte przez Natpoll Business Centre – kompleks zlokalizowany przy ulicy Migdałowej 4 na warszawskim Ursynowie. W 2014 roku budynek został poddany częściowej przebudowie, obejmującej m.in. wydzielenie części powierzchni na potrzeby najemców z branży retail. Dziś jest jednym z najatrakcyjniejszych obiektów biurowych w dzielnicy.

 

„Rewitalizacja i rozbudowa kompleksu Natpoll Business Center to duże wyzwanie, dlatego w realizacji tego celu połączyliśmy swoje siły z Sodexo On-site Services.” – powiedział Matan Blau, Prezes Zarządu SDG.POL, właściciela budynku – „Choć w obiekcie nadal trwają drobne prace remontowe, to już budzi on duże zainteresowanie wśród potencjalnych najemców. Aktualna oferta przypadła do gustu m.in. firmie Jeronimo Martins, która na początku tego roku, otworzyła u nas dyskont Biedronka. To było impulsem dalszego rozwoju sąsiadującej powierzchni. Będzie ona dostępna dla najemców już w lipcu tego roku.” – dodaje.

 

Natpoll Business Centre to nowoczesny budynek biurowy klasy B. Na czterech kondygnacjach obiektu znajduje się aż 14 000 m² powierzchni biurowej, 1000 m² powierzchni magazynowej oraz aż 2000 m² przestrzeni z przeznaczeniem na usługi handlowe prowadzone przez najemców. Oferowane powierzchnie dostępne są w formie modułów, dzięki czemu ich wielkości mogą być elastycznie dopasowywane do potrzeb najemców i dowolnie poszerzane. Użytkownicy kompleksu mogą korzystać z oferty wynajmu ponad 300 miejsc parkingowych, parkingu dla rowerów, a także kawiarni oraz licznych punktów usługowo-handlowych. Ponadto, wokół obiektu znajduje się wiele otwartych przestrzeni i terenów zielonych, które charakteryzuje spokój i cisza z dala od zgiełku miasta, korków oraz tłumów.

 

Jak informuje właściciel, uruchomiono także pakiet usług wsparcia dla biznesu, obejmujący wynajem sal konferencyjnych i szkoleniowych, adresów wirtualnych biur, a także komfortowych stanowisk do pracy biurowej we wspólnej sali (tzw. co-working). Ponadto, jeszcze w tym roku, kompleks zostanie powiększony o dodatkowe 950 m² przestrzeni komercyjnej, która we współpracy ze specjalistami Sodexo On-site Services, może być w dowolny sposób aranżowana przez przyszłych najemców już na etapie budowy.

 

 

Czytaj również: Kompleks biurowy w Szczecinie

 

Nowy potencjał

 

„W Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych uwypukla się trend rewitalizacji kilku czy kilkunastoletnich obiektów biurowych. Dzięki przeprowadzanym modernizacjom i przebudowom, stają się one nie tylko zyskowną inwestycją, ale także wnoszą nową wartość w tkankę miejską. W Polsce ten trend dopiero raczkuje, ale cieszymy się, że mamy możliwość pracy na tutejszym rynku. Mocno wierzymy w tkwiący w nim potencjał.” – dodaje Matan Blau.

 

Warszawa jest liderem wśród stolic państw Europy Środkowej pod względem rozwoju powierzchni biurowej. Jej zasoby są szacowane na ok. 4,4 miliona m². Ponad połowa istniejących obiektów, to biurowce klasy B (ok. 56%). Przed właścicielami takich nieruchomości stoi ogromne wyzwanie – rosnące oczekiwania najemców. Dlatego tworzą oni nową jakość kompleksów biurowych. Miejsc, które oferują użytkownikom nie tylko wyjątkowe warunki sprzyjające efektywnej pracy, ale także ułatwią załatwianie codziennych obowiązków.

 

Czytaj również: Renowacja Parku Handlowego Bielany

 

Wysoka jakość za rozsądną cenę

 

Ceny za wynajem powierzchni biurowych w nowych obiektach zlokalizowanych w ścisłym centrum sięgają obecnie nawet 22-25€ za m² miesięcznie. Dużym wydatkiem dla firm są także opłaty za nieliczne stanowiska postojowe, które wynoszą nawet 220€ miesięcznie. Nie dziwi zatem fakt, że zmodernizowane biurowce klasy B, zlokalizowane poza Śródmieściem, stają się interesującą alternatywą zarówno dla zagranicznych korporacji, jak i polskich firm, którym zależy na wysokim standardzie i niższych opłatach czynszowych. Obecnie, stawki najmu poza ścisłym centrum wahają się między 11€, a 18€ za m² miesięcznie. Ogromne znaczenie w tym wypadku ma również rozpoznawalność obiektu na biurowej mapie miasta, a co za tym idzie dostęp do kawiarni, restauracji czy licznych punktów usługowo-handlowych, czynnych w czasie oraz poza godzinami funkcjonowania biur. Otoczenie biurowca ułatwia załatwianie codziennych spraw, podnosi komfort pracy zatrudnionych w nim osób oraz poziom życia okolicznych mieszkańców.

 

Z punktu widzenia zarządzania nieruchomościami, priorytetem jest spełnienie wymagań wszystkich użytkowników kompleksów biurowych. Jest to szczególnie ważne w przypadku rynków tak intensywnie rozwijających się, jak warszawski rynek biurowy w ostatnich latach. Dlatego kluczowe jest, aby indywidualnie podchodzić do poszczególnych projektów oraz w sposób elastyczny i wrażliwy na ciągłe zmiany zarządzać powierzonymi nieruchomościami. Przekłada się to na realizację celów biznesowych nie tylko właścicieli, ale także najemców zarządzanych obiektów.

Źródło: contrust / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16636 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 183

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >