"Sypialnia" stolicy wielkopolski

Atrakcyjna lokalizacja, bliskość terenów zielonych i dobrze rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa to główne zalety, jakie wymieniają mieszkańcy nowych osiedli w Plewiskach. Z kolei deweloperzy, obserwując spore zainteresowanie gminą Komorniki, rozpoczynają budowy i kolejne etapy. Czytaj dalej

 

Plewiska położone są tuż przy południowo-zachodniej granicy Poznania. W bardzo szybkim tempie przeistoczyły się w sypialnię stolicy Wielkopolski, będąc bazą nowoczesnych lokali mieszkalnych z rozwiniętą infrastrukturą usługowo-handlową.

 

Komunikacja

Niewątpliwie sporym atutem Plewisk jest dobre połączenie komunikacyjne oraz rozwinięta infarstruktura drogowa. Dojazd jest możliwy ulicami Grunwaldzką i Głogowską, a także autostradą. Liczne linie autobusowe i pętla tramwajowa na Junikowie umożliwiają bezpośrednie połączenie z centrum Poznania.

 

Czytaj również: Mieszkanie poza miastem

 

Natura

Dodatkowym atutem mieszkania w Plewiskach jest bliskość terenów zielonych, co dla wielu poznanianków odgrywa wiodącą rolę. Szczególnie, gdy przenoszą się z wielkich miejskich blokowisk. Ponadto, w niewielkiej odległości rozciągają się tereny Wielkopolskiego Parku Narodowego, które w naturalny sposób zachęcają do czynnego odpoczynku i relaksu. Jak przyznaje jeden z dewloperów obecny w Plewiskach, spółka Twoje M, blikość terenów zielonych to jeden z podstawowych czynników brany pod uwagę przez firmę przed zakupem ziemi na inwestycje.

 

 

Nowe osiedla

Przy ul. Fabianowskiej 77 w Plewiskach powstają kolejne etapy osiedla Słoneczne Tarasy.  W ofercie znajdują się mieszkania w nowocześnie skomponowanych trzykondygnacyjnych budynkach z ogrodami i tarasami. W przypadku Słonecznych Tarasów są to lokale o powierzchni 50 oraz 74 mkw. Mieszkania można zakupić już od już od 232 tys. zł. W ofercie dewelopera znjadują się również mieszkania w inwestycji Villa Cascada. Tam ceny zaczynyją się od 3500 za mkw.

 

- Osiedla w Plewiskach to propozycja dla osób, które cenią sobie komfort i poczucie prywatności. Nasze mieszkania coraz częściej wybierane są przez poznaniaków, przede wszystkim ze względu na niższe ceny niż te w ścisłym centrum Poznania i możliwość posiadania ogrodu bądź tarasu.  – mówi Magdalena Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w spółce Twoje M, która w Plewiskach zrealiziwała inwestycję Słoneczne Tarasy i Villa Cascada.

 

Czytaj również: Modernizacja olsztyńskiego Centrum

 

Handel i usługi

Plewiska to również dobrze rozwinięta infrastruktura społeczna, m.in. dzięki nowoczesnym i dobrze przygotowanym szkołom czy przedszkolom. Mieszkańcy mogą liczyć także na dodatkowe zajęcia i możliwość korzystania z przyszkolnych boisk i sal. Znajdują się tu również liczne punkty usługowo-handlowe, m.in. apteki czy sklepy spożywcze.

 

 

Pozytywna gmina

Gmina Komorniki przez lata wypracowała swój atrakcyjny wizerunek nowoczesnej, dobrze zarządzanej i posiadającej środki na lokalną infrastrukturę. Pod względem  warunków i jakosci życia obszar gminy należy do najbardziej atrakcyjnych terenów mieszkalnych na terenie aglomeracji poznańskiej.

Źródło: Missionpr / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17310 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 199

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >