Technologia Fedderlite po raz pierwszy w Polsce - osłonowo-dekoracyjne panele

Technologia Fedderlite po raz pierwszy w Polsce - osłonowo-dekoracyjne panele

Nowatorska metoda ocieplenia Galerii Orkana w Lublinie

Dryvit Systems zaprezentował pierwszą w Polsce realizację elewacji w innowacyjnym systemie Fedderlite: osłonowo-dekoracyjnych paneli, mocowanych mechanicznie do elewacji. – Jesteśmy dumni, że możemy wprowadzać na polski rynek tak nowoczesne rozwiązania – podkreśla Dariusz Adamski, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Dryvit Systems.


System Fedderlite umożliwia prowadzenie prac ociepleniowych oraz renowacyjnych bez względu na warunki pogodowe, także zimą. Jedną z najważniejszych zalet tej technologii jest też znaczne skrócenie czasu potrzebnego do wykonania robót elewacyjnych ¬– szybkości prac sprzyja technika montażu, która nie wymaga stosowania rusztowań, oraz niska waga paneli.


Panele Fedderlite mogą być wykorzystane w realizacji różnorodnych projektów architektonicznych. Założeniem projektanta Galerii Orkana, Jacka Bieńkowskiego z lubelskiej pracowni architektonicznej BLM - ARCHITEKCI, było uzyskanie prostej, eleganckiej bryły budynku o zdecydowanym charakterze, która odbiegałaby od przeciętnego wyglądu obiektów handlowych tego rodzaju. – Zarekomendowałem inwestorowi wykorzystanie wielkoformatowych paneli Fedderlite ze względu na ich wielkość i sposób mocowania: z widocznym łączeniem dającym wrażenie, że elewacja zbudowana jest z monolitycznych bloków. Niezwykle istotna była też szybkość ocieplenia fasady, którą gwarantował system Dryvit – mówi architekt.


Lubelskie centrum handlowe „Galeria Orkana” jest nie tylko pierwszym w Polsce budynkiem ocieplonym panelami Fedderlite, ale też dopiero drugim takim obiektem Europie. Wcześniej technologię Fedderlite zastosowano jedynie w Manchesterze w Wielkiej Brytanii, w budynkach mieszkalnych na osiedlu Dock Nine. Autorski system ociepleń opracowano w amerykańskiej centrali Dryvit Systems w latach 80.

Źródło: budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17329 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 478

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >