Trójmiejski Turniej Robotów

Trójmiejski Turniej Robotów

TECHJET – wiodący dostawca maszyn do cięcia wodą na polskim rynku był jednym ze sponsorów Trójmiejskiego Turnieju Robotów. Turniej to wydarzenie, które od pięciu lat gromadzi miłośników robotyki z całej Polski. Tak było i tym razem.

 

120 młodych konstruktorów z całej Polski wzięło udział w Trójmiejskim Turnieju Robotów, który na Politechnice Gdańskiej odbył się już po raz piąty. Zaprezentowano różne roboty i każdy, niezależnie od wieku i umiejętności mógł spróbować swoich sił w ich konstrukcji. O tym, że stworzenie robota to ciężka robota wiedzą młodzi konstruktorzy, którzy z powodzeniem tworzą sprytnych, mechanicznych zawodników. Inteligentne maszyny, które potrafią walczyć, znaleźć wyjście z labiryntu i w przyszłości być może ułatwią nam codzienne życie.

 

Czytaj również: Podsumowanie konferencji MULTIPOR

 

 

W tej edycji entuzjaści robotyki walczyli w 9 kategoriach. Wśród nich min. twórcy robota ENOVA, który w tym roku podczas Mistrzostw Europy w Wiedniu okazał się najlepszy. Oprócz robotów-zawodników są także takie, które jak mówią ich twórcy - mają zmieniać świat. Półroczny Dominik to robot stworzony przez licealistów z Tczewa. Ma głowę, ręce i przypomina człowieka - bo jest dla człowieka.

 

 

Każdy z tych robotów ma swoje zadanie, niektóre mają nas wyręczać. Nikt jednak nie wyręczy konstruktorów, którzy za rok chcą pochwalić się kolejnym pomysłem. Dlatego już dzisiaj mają ręce pełne roboty. W tym roku, jednym ze sponsorów Trójmiejskiego Turnieju Robotów była firma TECHJET – wiodący dostawca maszyn do cięcia wodą (waterjetów) na polskim rynku. TECHJET, mający swoją siedzibę w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, przygotował dla zwycięzców Turnieju statuetki wycięte za pomocą waterjeta. Takich nagród, wyciętych ze stali o grubości 4 mm., powstało 34 egzemplarze.

 

 

 

- Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy wspierać to wydarzenie oraz organizatorów Trójmiejskiego Turnieju Robotów. Jako firma zaangażowana w nowoczesne technologie, w tym technologię cięcia wodą, czujemy się w obowiązku uczestniczyć w tym ważnym dla gdańskich studentów wydarzeniu – mówi Adam Cegielski, współwłaściciel firmy TECHJET.

 

 

2013-04-24
Źródło: TECHJET / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Szkolenie BHP Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Poszukuje firmy przeprowadzającej szkolenia bhp wrocław. Ktoś z tu obecnych jest zorientowany w temacie?
  • Szkolenie BHP Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Poszukuje firmy przeprowadzającej szkolenia bhp wrocław. Ktoś z tu obecnych jest zorientowany w temacie?
  • Pralnia Liczba postów: 2 Grupa: Trudne tema... Mój płaszcz potrzebuje odświeżenia. Gdzie w w Warszawie bezpiecznie mi go wypiorą? Nie jest najtańszy i nie chce, aby został zniszczony. Potrzebuję odpowiedniej...
  • Jak o siebie dbacie? Liczba postów: 1314 Grupa: Trudne tema... Jeśli mamy w tym momencie stany depresyjne to warto jednak zgłosić się do psychologa lub nawet psychiatry, ponieważ zdarza się, że dopiero wtedy udaje się nam o...
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 105 Grupa: Trudne tema... Mój sposób to zdrowe jedzenie na co dzień, codziennie też minimum godzina spaceru, jak się przeziębię to piję sambucol, wtedy mi szybko przechodzi i po paru dni...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16381 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 233

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >