Trwa praca nad konstrukcją białostockiego stadionu miejskiego

Trwa praca nad konstrukcją białostockiego stadionu miejskiego

Promostal – spółka z Czarnej Białostockiej wykona i zmontuje konstrukcję stalową białostockiego stadionu miejskiego. W związku ze stale rosnącym poziomem produkcji firma poszukuje wykwalifikowanych spawaczy i monterów konstrukcji stalowych. Czytaj dalej

 

Wartość podpisanego niespełna miesiąc temu kontraktu z hiszpańską firmą Obrascon Huarte Lain S.A, liderem konsorcjum i generalnym wykonawca inwestycji przekracza 30 mln zł. 

 

Czytaj również: Zakończyła się sprzedaż mieszkań w Point House

 

- Przedmiotem umowy jest m.in. prefabrykacja konstrukcji stalowej, wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego, dostarczenie wykonanej konstrukcji na miejsce budowy i jej montaż – mówi Grzegorz Polak, prokurent Promostalu.

 

 

Montaż konstrukcji rozpocznie się w pierwszym kwartale, a zakończy się w połowie  2014 roku. Szacunkowa waga konstrukcji stalowej to blisko 3 000 ton. Stadion w Białymstoku będzie mógł pomieścić ponad 22 tys. widownia będzie w całości zadaszona. Łączna powierzchni użytkowa obiektu wyniesie 25 tys. mkw.

 

Czytaj również: Nowa inwestycja w Poznaniu

 

-  To nasza pierwsza konstrukcja stadionowa w Polsce. Jednak elementy o zbliżonym tonażu i podobnych gabarytach Promostal stale wytwarza i dostarcza na rynek skandynawski – dodaje Grzegorz Polak. - Konstrukcja jest trudna, a terminy napięte, ale realizowaliśmy z powodzeniem różne trudne zadania, więc z pewnością sobie poradzimy.

 

 

Oprócz kontraktu z Hiszpanami Promostal  ma obecnie ok. 30 innych, mniejszych zleceń, realizowanych głównie na rynku skandynawskim.    

 

Czytaj również: Przedsprzedaż mieszkań na Osiedlu Leśnym

 

- W związku z takim obłożeniem produkcji zatrudniliśmy ostatnio 12 osób i nadal poszukujemy pracowników o wysokich kwalifikacjach  – zwłaszcza ślusarzy-monterów i spawaczy – dodaje Grzegorz Polak.

 

 

Promostal jest specjalistyczną firmą, działająca w branży konstrukcji stalowych. Wykonuje obiekty przemysłowe, handlowe i biurowe o konstrukcji stalowej zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym – głównie skandynawskim. Do największych inwestycji Promostalu należy hala produkcyjna huty magnezu w Porsgrunn w Norwegii, a do najbardziej spektakularnych - prefabrykacja i montaż wiaduktu kolejowego w centrum Sundyberg w Szwecji. Elementy mostu zostały przetransportowane z wytwórni w Czarnej Białostockiej na plac budowy w Sundyberg, gdzie ważący 327 ton i mierzący 70 m most został scalony, a następnie podniesiony i osadzony ponad trakcją kolejową.

 

Czytaj również: Trwa budowa Osiedla Wschodnia w Luboniu

 

Promostal wykonał też i zmontował most Kanlabron w Karlstad w Szwecji. Projekt tej inwestycji otrzymał w 2011 roku wyróżnienie Szwedzkiego Instytutu Konstrukcji Stalowych w Sztokholmie. Jedną z ostatnich realizacji Promostalu była hala hipermarketu Hornbach w Helsingborg w Szwecji.

 

 

Inne inwestycje Promostalu na rynku skandynawskim to m.in. szkoły, kładki, hale hipermarketów i sportowe oraz mosty.

 

Czytaj również: Budowa ochrony wiaduktu w Chrzanowie

 

Na rynku krajowym spółka zrealizowała m.in. zakłady unieszkodliwiania odpadów w Siedliskach koło Ełku i w Tczewie, stację uzdatniania wody w rafinerii Grupy Lotos, halę wystawową Expo XXI w Warszawie, halę produkcyjną Masterpress w Białymstoku czy konstrukcję stalową mostu drogowego na krajowej drodze nr 65 w Waliłach w woj. podlaskim. Obecnie w Promostalu pracuje ok. 120 osób. Przychody Promostalu w 2012 roku przekroczyły 68 mln zł i były dwukrotnie wyższe niż w roku 2011. Zysk z działalności operacyjnej Promostal w całości przeznaczył na rozbudowę zakładu, polegającą na budowie nowych hal produkcyjnych.

Źródło: Masz Media / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17320 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 232

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >