Ustalono cenę emisyjną akcji Berling S.A.

Ustalono cenę emisyjną akcji Berling S.A.

Berling S.A. informuje, że 23 marca 2010 r. w oparciu o księgę popytu, została ustalona cena emisyjna akcji serii B i cena sprzedaży akcji serii A, która wynosi 7,00 zł za 1 akcję.

 W związku z ustaloną ceną Spółka planuje pozyskać z emisji akcji 21,0 mln zł, a wartość całej oferty publicznej Berling S.A. wyniesie 43,05 mln zł.

 „Odbyliśmy cykl spotkań z potencjalnymi inwestorami instytucjonalnymi i jesteśmy zadowoleni z przejawianego przez rynek kapitałowy dużego zainteresowania naszą Spółką. Utwierdza nas to w przekonaniu o sukcesie oferty. Trudno zresztą, aby inwestorzy instytucjonalni nie zwrócili uwagi na ogromny potencjał rynku chłodniczego i Grupy Berling. Ustalona cena powinna być atrakcyjna dla inwestorów.” – powiedziała Hanna Berling, Prezes Zarządu Berling S.A.

Zapisy na akcje w transzy inwestorów indywidualnych zaplanowane są od środy 24 marca do wtorku - 30 marca 2010 r. Przyjmowanie zapisów na akcje w transzy inwestorów instytucjonalnych odbędzie się od 24 do 31 marca do godziny 12:00. Przydział akcji w obu transzach zaplanowano do 1 kwietnia 2010 r.

Oferta Publiczna obejmuje razem 6,15 mln akcji dwóch serii: serii B – 3 mln akcji oferowanych przez Spółkę w ramach subskrypcji oraz serii A – 3,15 mln akcji sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy. W ramach transzy inwestorów instytucjonalnych oferowanych jest 4.305.000 akcji serii A i B, natomiast w ramach transzy inwestorów indywidualnych 1.845.000 akcji serii B. Funkcję oferującego pełni Dom Maklerski Erste Securities Polska S.A.

Zapisy na akcje w transzy inwestorów indywidualnych można składać w punktach obsługi klienta 11 domów maklerskich. W skład konsorcjum wchodzą:
1.    Biuro Maklerskie Banku BGŻ
2.    Biuro Maklerskie Banku BPH S.A.
3.    Biuro Maklerskie Banku DnB NORD Polska S.A.
4.    CDM Centralny Dom Maklerski Pekao S.A.
5.    Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
6.    Dom Maklerski BZ WBK S.A.
7.    Dom Maklerski IDM S.A.
8.    Dom Maklerski PEKAO
9.    ING Securities S.A.
10.     KBC Securities N.V. (Spółka Akcyjna) Oddział w Polsce
11.     NOBLE Securities S.A.

Wartość wpływów netto z emisji akcji serii B szacowana jest na 19,1 mln zł. Pozyskane środki Grupa Berling zamierza przeznaczyć na realizację strategii dalszego rozwoju, w skład której wchodzą:
•    inwestycje rzeczowe w Arkton, w szczególności:
•    Budowa hali produkcyjnej – 5 mln PLN
•    Budowa magazynu na komponenty do produkcji i wyroby gotowe – 3 mln PLN
•    Zakup maszyn do obróbki blach – 2 mln PLN
•    Zakup pozostałego wyposażenia i maszyn – 2 mln PLN
•    Przystosowanie obiektu w Wilkowicach do produkcji i przeniesienie do niego produkcji z obiektu wynajmowanego – 0,9 mln PLN
•    Budowa stacji rozlewania freonów (ekologicznych) – 0,8 mln PLN
•    Zakup i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego CDN XL, poszerzonego o moduł produkcyjny – 0,3 mln PLN
•    sfinansowanie rosnącej sprzedaży Spółki i Grupy, w szczególności na zwiększenie zapasów, na które zostanie przeznaczone większość środków z kapitału obrotowego -  5,1 mln PLN.

 

Źródło: Tauber Promotion / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • serwer rack Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Warto zainwestować w serwer rack marki Dell? Zastanawiam się nad zakupem urządzenia tego typu.
  • Wybór samochodu Liczba postów: 533 Grupa: Trudne tema... Ja zdecydowałem się na nowy samochód BMW od dealera Bawaria Motors w Katowicach. Już po pierwszej jeździe próbnej wiedziałem, że nie wyjdę z salonu bez podpisan...
  • dysk SAS Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Posiadacie w swoich firmach dysk SAS? Zastanawiam się, na ile takie urządzenie jest niezbędne?
  • przesuwanie modernizacji Liczba postów: 5 Grupa: Trudne tema... Ja ze swojej strony mogę polecić firmę, która zajmuje się sprzedażą materiałów pomocnych właśnie w spawalnictwie. Firma http://www.nevinox.com.pl/oferta/mater.. .
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 142 Grupa: Trudne tema... sposób na zdrowie? dieta i sport! jeśli nie wypracujemy własnej odporności to żadna szczepionka nawet najlepsza nam jej nie zapewni. Szanujmy swoje ciało i dbaj...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16570 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 220

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >