W branży hotelarskiej nie będzie powrotu do normalności. Nowe zasady obostrzeń dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa

W branży hotelarskiej nie będzie powrotu do normalności. Nowe zasady obostrzeń dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa

COVID-19 wpłynął prawie na każdy aspekt handlu i kultury. Operatorzy nowoczesnych hoteli w okresie totalnego zamknięcia musieli zmienić podejście do zarządzania obiektami w czasie zredukowanego do minimum obłożenia. Obecny powrót do normalności wymusił na nich wprowadzenie rozszerzonych protokołów higieny i bezpieczeństwa, które są niezbędne do zapewnienia dobrego samopoczucia i zaufania zarówno gości, jak i personelu. Czytaj dalej

 

  • Innowacyjne technologie pomagają tworzyć przyjazne dla zdrowia hotele

  • Ochrona gości przed koronawirusem stała się dla hotelarzy priorytetem

  • Rozwiązania Schneider Electric są w tej kwestii niezwykle pomocne

 

Wiodące hotele wprowadziły znaczące zmiany w swoich normach dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa. Czy można zrobić jeszcze więcej, aby w tych niepewnych czasach odbudować zaufanie konsumentów?


W branży hotelarskiej nie będzie powrotu do normalności - nowe normy dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa


Czytaj również: Jak prowadzić działania marketingowe i wizerunkowe firmy w okresie pandemii


Szpitalne środki dezynfekujące, dogłębne czyszczenie powierzchni wrażliwych na dotyk, miejsca  do dezynfekcji rąk, środki ochrony indywidualnej dla personelu, protokoły zachowania dystansu między ludźmi i bezdotykowe meldowanie to bardzo ważne elementy nowej normalności. Istnieją jednak dodatkowe innowacje technologiczne, które mogą wprowadzić koncepcję „hoteli przyjaznych zdrowiu” na wyższy poziom. Zespół Schneider Electric aktywnie rozwija i wdraża nowe rozwiązania technologiczne dla hoteli, które mają zapewnić gościom zdrowy, bezpieczny i komfortowy pobyt. 

 

Oczyszczenie powietrza 

W hotelach utrzymanie czystości powietrza i powierzchni jest kluczowe do zapewnienia zdrowia, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia zarówno gości, jak i personelu. Odpowiednie monitorowanie jakości powietrza i stanu czystości pomaga ograniczyć zagrożenia dla zdrowia, zachować optymalny komfort. Korzystając z tego typu rozwiązań operatorzy hoteli mogą zapewnić optymalny poziom wilgotności, potwierdzić odpowiednią cyrkulację powietrza, monitorować poziomy CO2 i lotnych związków organicznych oraz zadbać o właściwe sprzątanie poprzez pośredni monitoring zanieczyszczeń.


Jakość powietrza i kontrola w pokojach to kolejny poziom ochrony dla gościa indywidualnego. 

 

Produkty antybakteryjne 

Ryzyko zarażenia się koronawirusem wzrasta, kiedy jesteśmy narażeni na kontakt z często dotykanymi powierzchniami, które mogą być zanieczyszczone. W warunkach hotelowych takie obszary obejmują włączniki światła, elementy sterujące przy łóżku, a nawet gniazdka elektryczne. W placówkach medycznych powszechną praktyką jest stosowanie tego typu produktów wykonanych ze szkła hartowanego lub formaldehydu mocznikowego. To rozwiązanie w czasie pandemii może być też dobrym pomysłem dla hoteli. Szkło hartowane jest mocne i łatwe do czyszczenia oraz mniej podatne na wirusy. Produkty wykonane z formaldehydu mocznikowego mają nieodłączne właściwości antybakteryjne. Obydwie opcje są dostępne w szerokiej gamie produktów i komponentów Schneider Electric.

 

Oświetlenie UV

Oświetlenie UV jest szpitalnym środkiem dezynfekującym do usuwania pleśni, bakterii i wszelkiego rodzaju wirusów z powierzchni i powietrza. Hotele stosują tę metodę na różne sposoby, korzystają na przykład z bakteriobójczego promieniowania ultrafioletowego (UVGI), które wykorzystuje środki odkażające, aby tace odpływowe, powierzchnie wężownic i miski odpływowe w systemach wentylacyjnych były wolne od glonów, pleśni i biofilmu. Ponadto hotele używają zarówno przenośnego, jak i przewodowego oświetlenia UV, aby dezynfekować obszary o dużym natężeniu ruchu. Zintegrowane rozwiązania oświetlenia UV można podłączyć do systemu zarządzania budynkiem, dzięki czemu całe pomieszczenie można zdalnie odkazić za pomocą jednego przycisku. 

 

Rozwiązania bezdotykowe, sterowanie głosem

Rozwiązania bezdotykowe obejmują szereg technologii, z których wiele pozwala na bezpośrednią kontrolę gości nad funkcjami pokoju za pomocą interfejsów bezdotykowych. Tak jak w domu, również w hotelach, można korzystać z asystentów aktywowanych głosem. Rozwiązania Schneider Electric (Wiser, Nero Wireless) pomogą operatorom hoteli zintegrować systemy BMS (system automatyki budynkowej) z usługami takimi jak Amazon Alexa, czy Google Home. Sterowanie głosowe pozwala nie tylko na bezdotykową obsługę, ale także zwiększa komfort i wygodę gości. Może być używane do zarządzania funkcjami pokoju, zamawiania posiłków do pokoju, planowania sprzątania i szeregu innych czynności.

 

Również aplikacje obsługujące programy lojalnościowe hoteli mogą służyć do dostarczenia gościom rozwiązań bezdotykowych. Dzięki rozwiązaniom Schneider Electric Smart Connector program zainstalowany na smartfonie może zostać wykorzystany do meldowania się i wymeldowywania, kontaktu z obsługą oraz do kontroli funkcji pokoju, takich jak zamknięcie drzwi, sterowanie oświetleniem, roletami, telewizorem.


Connected Room Solution i zarządzanie przestrzenią

Specjaliści konsekwentnie zalecają dwie główne linie obrony przed koronawirusem: higienę (czyszczenie powierzchni i mycie rąk) oraz zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego. Dystans jest kluczowym elementem strategii „hoteli przyjaznych zdrowiu”. Na szczęście istnieje wiele nieinwazyjnych rozwiązań technologicznych, które pomagają operatorom zdalnie monitorować wykorzystanie hotelowych powierzchni i liczyć ludzi w różnych obszarach w czasie rzeczywistym.

 

Korzystając z tych rozwiązań operatorzy hoteli mogą sprawdzać obłożenie, ustawiać progi wydajności dla określonych pomieszczeń lub pięter, analizować, w jaki sposób mieszkańcy korzystają z przestrzeni indywidualnych i wspólnych. Na przykład czujniki wykrywania ruchu, wykorzystują technologię 3D i dokładnie (oraz anonimowo) zliczają ludzi w danej przestrzeni w czasie zbliżonym do rzeczywistego (<700 ms). Inne rozwiązania wykorzystują urządzenia klasy wearable oraz czujniki zbliżeniowe, które nie tylko pomagają monitorować wykorzystanie przestrzeni, ale także analizować interakcje pomiędzy personelem a gośćmi. To rozwiązanie można zintegrować z systemem BMS.

 

Czytaj również: Jak można obniżyć koszty pracy w przedsiębiorstwie w czasach pandemii COVID-19

 

Tego rodzaju innowacje mogą także pomóc w optymalizacji efektywności zarządzania pracą (np. odpowiedniego delegowania personelu sprzątającego) przy zachowaniu protokołów dystansowania społecznego. Z kolei rozwiązania Connected Room Solution oferują konfigurowalne sterowanie tzw. scenami, za pomocą których właściciele hoteli mogą zaprogramować uniwersalne ustawienia oświetlenia, żaluzji i temperatury w oparciu o obłożenie pokoju i porę dnia. 

 

Schneider Electric przygotował również 45-pozycyjną listę kontrolną, która ma pomóc operatorom  zoptymalizować operacje hotelowe w sytuacjach niskiego obłożenia.

 

Nie będzie powrotu do „normalności”. Hotele muszą dostosować się do nowej rzeczywistości

Na całym świecie ludzie są gotowi do ponownego rozpoczęcia podróży. Chcą wrócić do świata, odwiedzić przyjaciół i rodzinę To, czego podróżni potrzebują, to pewność, że ich pobyt będzie nie tylko wygodny, ale także bezpieczny i zdrowy. Oznacza to, że w nowych realiach goście będą oceniać hotele według zupełnie innych kryteriów. Wybór miejsca pobytu nie będzie już zależał przede wszystkim od lokalizacji, udogodnień, czy nawet ceny, ale od tego, czy hotel będzie w stanie zapewnić bezpieczny, zdrowy pobyt. 

 

Jest to szczególne wyzwanie, ponieważ poza obecną pandemią eksperci przewidują, że pojawią się dodatkowe kryzysy zdrowotne. Dlatego nowa normalność to czas, w którym operatorzy hoteli powinni zbadać przyszłościowe rozwiązania i przygotować ich hotele tak, by goście mogli im bez wahania zaufać. Więcej o rozwiązaniach SE dla hoteli: https://www.se.com/ww/en/work/solutions/for-business/hotels

2020-08-04
Źródło: Flywheel PR & Digital / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • lunety optyczne Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Które parametry w tych akcesoriach strzeleckich są najważniejsze? Próbuję dobrać sobie jakąś lunetę na własny użytek - broni wprawdzie nie mam, ale chodzę na st...
  • Opony na lato Liczba postów: 94 Grupa: Trudne tema... Jeśli o opony chodzi, a konkretnie o ich wymianę to tutaj https://wulkanizator.com.pl/ . Szkoda mi czasu na stanie w kolejkach do wulkanizatora. Zdecydowanie ba...
  • Treningi Fitness ? Liczba postów: 141 Grupa: Trudne tema... A czy macie jakiś patent na to, aby stworzyć dla siebie dobry program treningowy? Ja na stronie https://dietly.pl/blog/prosty-program-tr eningowy znalazłam w tym...
  • psychiatra Liczba postów: 2 Grupa: Trudne tema... Pomoc psychiatry Kraków - jak wyglądają obecnie wizyty? Wyłącznie online, czy jest możliwość spotkania się w gabinecie?
  • Łóżko angielskie Liczba postów: 2 Grupa: Trudne tema... Mi są akurat potrzebne łóżka hotelowe i raczej wybiorę coś z oferty Senactive. Ich produkty są dobre jakościowo, solidne i w rozsądnych cenach. W ofercie tej fi...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16329 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 207

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >