W międzynarodowym konkursie „Copper and the Home” - doceniono polskich projektantów

W międzynarodowym konkursie „Copper and the Home” - doceniono polskich projektantów

Europejski Instytut Miedzi ogłosił wyniki międzynarodowego konkursu „Copper and the Home 2018”. Wśród nagrodzonych designerów znalazły się trzy osoby z Polski. Paulina Krystyna Sobczyk zdobyła wyróżnienie specjalne w kategorii „Architekci i projektanci” za koncept „Balance”, a w kategorii „Studenci” Magdalena Zawiązalec i Bartosz Brylewski, autorzy projektu „Copper knife”. Czytaj dalej


 

W tegorocznej edycji konkursu jury złożone z ekspertów w dziedzinie architektury i wzornictwa, m.in. architekt Massimo Curzi, projektant Matteo Ragni oraz architekt i krytyk w dziedzinie wzornictwa Marco Romanelli, oceniło ponad 250 projektów z całego świata.


Nagrodę główną za pierwsze miejsce w kategorii „Architekci i projektanci” otrzymał Cornelius Comanns z Niemiec za projekt „Kink”. W kategorii studenckiej zwyciężyli młodzi adepci sztuki designu z Włoch - Claudia Ragnelli i Valeria De Angelis, autorzy pracy zatytułowanej „Cu Vietato non toccare”. 


W międzynarodowym konkursie „Copper and the Home” - doceniono polskich projektantów


Wśród laureatów znalazły się również trzy osoby z Polski. Paulina Krystyna Sobczyk zdobyła wyróżnienie specjalne w kategorii „Architekci i projektanci” za koncept „Balance”, a Magdalena Zawiązalec i Bartosz Brylewski, autorzy projektu „Copper knife”, otrzymali wyróżnienie w kategorii „Studenci”.

 

 Polacy wyróżnieni w międzynarodowym konkursie „Copper and the Home”Balance

 

Czytaj również: Kamil Kosior prelegentem podczas konferencji VRMA w Czechach


Konkurs „Copper nad the Home” przyciąga uwagę coraz większej liczby designerów z całego świata. Cieszymy się, że udaje się nam zachęcać coraz szersze grono osób do wykorzystania niezwykłych właściwości miedzi w codziennym życiu. Dzięki nim metal ten jest szeroko stosowany nie tylko w urządzeniach technicznych jako przewodnik elektryczności czy w transporcie, ale także w architekturze, aranżacji wnętrz i designie – komentuje Michał Ramczykowski, Prezes Zarządu Europejskiego Instytutu Miedzi. 


W międzynarodowym konkursie „Copper and the Home” - doceniono polskich projektantówCopper knife


Celem konkursu „Copper and the Home 2018”, jak w każdej poprzedniej edycji, było wyeksponowanie piękna oraz uniwersalności niezwykłego i wszechstronnego materiału, jakim jest miedź i jej stopy. W tegorocznej edycji mogły uczestniczyć osoby urodzone po 31 października 1978 r. Zgłoszenia przyjmowane były w dwóch kategoriach: profesjonalnej (w której mogli uczestniczyć młodzi projektanci, architekci czy inżynierowie - indywidualnie lub grupowo - oraz doktoranci działający w tych dziedzinach) oraz studenckiej (przeznaczonej dla uczniów szkół wyższych - indywidualnie lub grupowo - uczęszczających na zajęcia w wyższych szkołach aranżacji i zdobnictwa wnętrz, kształcących się na wydziałach architektury, inżynierskich lub aranżacji wnętrz innych uczelni oraz absolwentów studiów magisterskich lub równoważnych). Tradycyjnie zadaniem uczestników było zaprojektowanie funkcjonalnego przedmiotu codziennego użytku z miedzi lub jej stopów, np. mosiądzu, brązu czy miedzioniklu.

 
W zakończonej edycji konkursu „Copper and the Home” główny nacisk położono na wpływ miedzi na tworzenie zrównoważonej przyszłości.

Organizatorem konkursu „Copper and the Home”, jest Włoski Instytut Miedzi (Istituto Italiano del Rame) wspólnie z Europejskim Instytutem Miedzi.

 

Czytaj również: Najlepsze iluminacje na 100. rocznicę odzyskania niepodległości


W międzynarodowym konkursie „Copper and the Home” - doceniono polskich projektantów

W międzynarodowym konkursie „Copper and the Home” - doceniono polskich projektantów


 

2019-03-28
Źródło: Instytut Miedzi / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • W co warto obecnie inwestować? Liczba postów: 2086 Grupa: Trudne tema... Jeśli posiadasz swoją firmę to z pewnością warto zainwestować w odpowiednie oprogramowanie. Ma ono na celu usprawnić funkcjonowanie konkretnego przedsiębiorstwa...
  • Poszukiwania opon Liczba postów: 156 Grupa: Trudne tema... Jeśli już jesteśmy w temacie opon, to wiedzieliście, że działa już usługa mobilnej wulkanizacji. Uszkodziłam oponę i byłam pewna, że będę musiała wezwać lawetę....
  • Transport za granicę Liczba postów: 665 Grupa: Trudne tema... No cóż, firm transportowych i przewozowych nie brakuje, wystarczy trochę poszukać.
  • Jaki samochód dla firmy? Liczba postów: 825 Grupa: Trudne tema... A ja poleciłabym samochody poleasingowe bo na pewno będą w dobrym stanie technicznym, a wszystkie części, oleje itd były za pewne wymieniane w aso. Wydaje mi si...
  • budowa domu - porady Liczba postów: 147 Grupa: Trudne tema... Na początkowym etapie prac zdecydowanie przyda się odpowiedni sprzęt budowlany. Taka koparka przyspieszy wiele prac ziemnych, które podczas budowy domu są nieun...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19157 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 222

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >