W międzynarodowym konkursie „Copper and the Home” - doceniono polskich projektantów

W międzynarodowym konkursie „Copper and the Home” - doceniono polskich projektantów

Europejski Instytut Miedzi ogłosił wyniki międzynarodowego konkursu „Copper and the Home 2018”. Wśród nagrodzonych designerów znalazły się trzy osoby z Polski. Paulina Krystyna Sobczyk zdobyła wyróżnienie specjalne w kategorii „Architekci i projektanci” za koncept „Balance”, a w kategorii „Studenci” Magdalena Zawiązalec i Bartosz Brylewski, autorzy projektu „Copper knife”. Czytaj dalej


 

W tegorocznej edycji konkursu jury złożone z ekspertów w dziedzinie architektury i wzornictwa, m.in. architekt Massimo Curzi, projektant Matteo Ragni oraz architekt i krytyk w dziedzinie wzornictwa Marco Romanelli, oceniło ponad 250 projektów z całego świata.


Nagrodę główną za pierwsze miejsce w kategorii „Architekci i projektanci” otrzymał Cornelius Comanns z Niemiec za projekt „Kink”. W kategorii studenckiej zwyciężyli młodzi adepci sztuki designu z Włoch - Claudia Ragnelli i Valeria De Angelis, autorzy pracy zatytułowanej „Cu Vietato non toccare”. 


W międzynarodowym konkursie „Copper and the Home” - doceniono polskich projektantów


Wśród laureatów znalazły się również trzy osoby z Polski. Paulina Krystyna Sobczyk zdobyła wyróżnienie specjalne w kategorii „Architekci i projektanci” za koncept „Balance”, a Magdalena Zawiązalec i Bartosz Brylewski, autorzy projektu „Copper knife”, otrzymali wyróżnienie w kategorii „Studenci”.

 

 Polacy wyróżnieni w międzynarodowym konkursie „Copper and the Home”Balance

 

Czytaj również: Kamil Kosior prelegentem podczas konferencji VRMA w Czechach


Konkurs „Copper nad the Home” przyciąga uwagę coraz większej liczby designerów z całego świata. Cieszymy się, że udaje się nam zachęcać coraz szersze grono osób do wykorzystania niezwykłych właściwości miedzi w codziennym życiu. Dzięki nim metal ten jest szeroko stosowany nie tylko w urządzeniach technicznych jako przewodnik elektryczności czy w transporcie, ale także w architekturze, aranżacji wnętrz i designie – komentuje Michał Ramczykowski, Prezes Zarządu Europejskiego Instytutu Miedzi. 


W międzynarodowym konkursie „Copper and the Home” - doceniono polskich projektantówCopper knife


Celem konkursu „Copper and the Home 2018”, jak w każdej poprzedniej edycji, było wyeksponowanie piękna oraz uniwersalności niezwykłego i wszechstronnego materiału, jakim jest miedź i jej stopy. W tegorocznej edycji mogły uczestniczyć osoby urodzone po 31 października 1978 r. Zgłoszenia przyjmowane były w dwóch kategoriach: profesjonalnej (w której mogli uczestniczyć młodzi projektanci, architekci czy inżynierowie - indywidualnie lub grupowo - oraz doktoranci działający w tych dziedzinach) oraz studenckiej (przeznaczonej dla uczniów szkół wyższych - indywidualnie lub grupowo - uczęszczających na zajęcia w wyższych szkołach aranżacji i zdobnictwa wnętrz, kształcących się na wydziałach architektury, inżynierskich lub aranżacji wnętrz innych uczelni oraz absolwentów studiów magisterskich lub równoważnych). Tradycyjnie zadaniem uczestników było zaprojektowanie funkcjonalnego przedmiotu codziennego użytku z miedzi lub jej stopów, np. mosiądzu, brązu czy miedzioniklu.

 
W zakończonej edycji konkursu „Copper and the Home” główny nacisk położono na wpływ miedzi na tworzenie zrównoważonej przyszłości.

Organizatorem konkursu „Copper and the Home”, jest Włoski Instytut Miedzi (Istituto Italiano del Rame) wspólnie z Europejskim Instytutem Miedzi.

 

Czytaj również: Najlepsze iluminacje na 100. rocznicę odzyskania niepodległości


W międzynarodowym konkursie „Copper and the Home” - doceniono polskich projektantów

W międzynarodowym konkursie „Copper and the Home” - doceniono polskich projektantów


 

2019-03-28
Źródło: Instytut Miedzi / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Szukam najlepszego konta bankowego Liczba postów: 9 Grupa: Trudne tema... Trafiłem też na ciekawą ofertę lokaty https://www.tanie-konto.pl/idea-bank/lok ata-happy-opinie/ w banku Idea - co o niej sądzicie?
  • Szukam przewoźnika do Niemiec Liczba postów: 35 Grupa: Trudne tema... Jeśli planujesz taką podróż w Wielkopolski, np. z Leszna, to polecam zapoznać się z ofertą firmy transportowej IntBus na ich stronie https://intbus.pl/busy-do-n...
  • Gdzie zamówić materiały reklamowe? Liczba postów: 239 Grupa: Trudne tema... Według mnie chociażby drukarnia cuddruk.pl świetnie się sprawdzi. Oni oferują chociażby wizytówki, druk zakładek do książek, plakaty, naklejki, teczki. No, naj...
  • Reklama firmy Liczba postów: 43 Grupa: Trudne tema... reklama wizualna Szczecin Jest bardzo ciekawym pomysłem dla swojej firmy ;)
  • Raid w firmie Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Czy taka macierz Raid w firmie to dobry pomysł? Czy ktoś z was korzysta z takiego rozwiązania w firmie?

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17658 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 299

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >