Wirtualne kompendium wiedzy na temat technologii BIM

Wirtualne kompendium wiedzy na temat technologii BIM

BIM to idea, która w ostatnich latach całkowicie odmieniła proces projektowy. Ta zaawansowana technologia wymaga jednak w Polsce wciąż popularyzacji i edukacji. Xella Polska, producent materiałów Ytong, Silka i Multipor przygotowała wirtualne szkolenie dotyczące BIM w formie popularnego kompendium wiedzy skierowanego do architektów, inżynierów, jak i studentów architektury. Czytaj dalej

 

Xella Polska, lider energooszczędnych rozwiązań w budownictwie, jako pierwszy producent materiałów ściennych w Polsce wkroczył w świat technologii BIM. W zeszłym roku firma przygotowała specjalną nakładkę Rev-X na Autodesk Revit, najpopularniejszy program wykorzystywany w technologii BIM.

 

Building Information Model („modelu informacji o budynku”), jak rozwija się skrót BIM.

 

Bycie prekursorem zobowiązuje. Xella Polska postanowiła nie tylko stworzyć nowoczesne narzędzie dla projektantów pracujących w technologii BIM, ale i rozpoczęła szeroką popularyzację samej idei zintegrowanego procesu projektowego. Ma temu służyć udostępniony na firmowym kanale na YouTube – Ytong Silka Multipor Polska – cykl filmów szkoleniowych dotyczących podstaw BIM, pracy w środowisku Autodesk Revit, jak i nakładki Rev-X.

 

To pierwsze tego typu wirtualne kompendium wiedzy poświęcone BIM przygotowane przez producenta materiałów budowlanych w Polsce. Kilkanaście krótkich filmików pozwala poznać tajniki Building Information Model („modelu informacji o budynku”), jak rozwija się skrót BIM.

 

Czytaj również: Aplikacje i platformy IT wspierające pracę współpracę deweloperów z klientami

 

BIM to idea, która w ostatnich latach całkowicie odmieniła proces projektowy

 

Ta metoda projektowa przedstawiona jest również na praktycznym przykładzie działania nakładki Rev-X. To samoinstalująca się biblioteka zawierająca wszystkie materiały Ytong, Silka i Multipor działająca w środowisku Autodesk Revit. Darmowa i intuicyjna w obsłudze nakładka pozwala projektantom na automatyczny dobór konkretnych materiałów i ich podgląd w modelu trójwymiarowym. Równolegle można wygenerować kosztorys, jak i przesłać zamówienie na zakup produktów do odpowiednich punktów dystrybucji.

 

Szeroki zakres zagadnień dotyczących BIM usystematyzowano i podzielono na tematy, którym odpowiada 14 krótkich filmów. Dzięki temu zainteresowani z łatwością znajdą interesujące ich zagadnienie.

 

Czytaj również: Coraz więcej domów, biur i miast zdalnie sterowanych.

 

Zobacz webinarium (w 14 częściach) dotyczące technologii BIM i nakładki Rev-X:

ttps://www.youtube.com/watch?v=KiUVDCtq1tY&list=PL6pRgTR8ge1xo7AX614yPv5BMTiz-jF4B

 

2016-06-06
Źródło: xella / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Uniwersalna i oryginalna dieta Liczba postów: 261 Grupa: Trudne tema... Rozbraja mnie to określenie - oryginalna i uniwersalna. Czyli jaka?
  • wypożyczalnia samochodów Liczba postów: 20 Grupa: Trudne tema... Na stronie: https://www.wynajmij-samochod.eu/wynajem -aut-dostawczych-warszawa jest dostępna oferta świetnej wypożyczalni samochodów. Jej oferta jest zdecydowani...
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 56 Grupa: Trudne tema... Jeśli ktoś chce być zdrowy to na pewno powinien chodzić w maseczce . Sam taką maseczkę ochronną kupiłem w sklepie internetowym https://rodzinaeko.pl/ .
  • Wyposażenie warsztatu Liczba postów: 10 Grupa: Trudne tema... Szkoda że nie piszesz o jaki rodzaj warsztatu chodzi... jeśli ma to być zakład stolarski to w takim razie powinna zainteresować cię oferta pił formatowych od ht...
  • Dobry warsztat samochodowy Liczba postów: 653 Grupa: Trudne tema... A z czym konkretnie masz problem? Bo jeśli jest to kwestia związana z naprawą karoserii, mniejszych czy większych wgnieceń to zajrzyj tutaj http://www.wgnieceni...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15876 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 120

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >