Wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję w Warszawie

Wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję w Warszawie

Dzień po podpisaniu umowy w sprawie wybudowania i sprzedaży prestiżowego budynku biurowego przy ul. Grzybowskiej 81 w Warszawie nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod tą pierwszą inwestycję komercyjną w ofercie deweloperskiej Unidevelopment Sp. z o.o. Czytaj dalej

 

Budynek w przyszłości będzie siedzibą Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budynek biurowy nastąpiło 13 lipca o godzinie 13.00. W ceremonii uczestniczyli m.in. przedstawiciele Zarządu Unibep S.A., Prezes Unidevelopment Sp. z o.o. oraz przedstawiciele Zarządu, Rady Nadzorczej oraz Rady Zrzeszenia  Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. Podczas spotkania podpisano akt erekcyjny, który wraz z kilkoma symbolicznymi elementami został zamurowany w fundamentach nowoczesnego budynku biurowego.

 

 Czytaj również: Dzień Otwarty na osiedlu Adria


„Wmurowanie kamienia węgielnego pod biurowiec przy ul. Grzybowskiej 81 jest wyjątkowym wydarzeniem dla całego sektora nieruchomości komercyjnych.” – mówi Piotr Maciąg, dyrektor rynku komercyjnego w Unidevelopment Sp. z o.o. - „Dzisiejsza ceremonia jest efektem umowy podpisanej przez dwie polskie firmy z dużymi tradycjami. W ciągu kilkunastu lat w Polsce powstało kilka milionów mkw. powierzchni biurowych, które w większości były zrealizowane przez inwestorów zagranicznych i stanowiły przedmiot najmu.  Umowa sprzedaży budynku biurowego   pomiędzy spółkami reprezentującymi  krajowy kapitał  jest wydarzeniem niecodziennym, które z pewnością  zapisze się na kartach historii polskiego rynku nieruchomości.”


 

Dzień przed uroczystością, 12 lipca podpisana została warunkowa umowa przedwstępna, dotycząca sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu i związanego z nim prawa własności budynku biurowego przy ul. Grzybowskiej 81. Akt notarialny został zawarty przez przedstawicieli UNIBEP S.A. i Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.

 

 Czytaj również: Odbyło się uroczyste otwarcie Trzebnickiego Parku Wodnego Zdrój


„Podpisanie umowy w sprawie biurowca przy ulicy Grzybowskiej jest bardzo ważnym momentem dla Unidevelopment Sp. z o.o.” – mówi Zbigniew Gościcki, Prezes Zarządu Unidevelopment Sp. z o.o. – „W tym roku rozpoczęliśmy działalność deweloperską na rynku nieruchomości komercyjnych. Umowa z tak poważnym partnerem jak Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. jest bez wątpienia dużym sukcesem i świadczy o zaufaniu do naszej firmy.”


 

W ramach umowy UNIBEP S.A jako inwestor i generalny wykonawca biurowca, przy udziale Unidevelopment Sp. z o.o. jako dewelopera, zobowiązał się do wybudowania przy ul. Grzybowskiej 81 budynku zgodnie z opracowanym projektem, uzyskania stosownych pozwoleń na jego użytkowanie i przeniesienie jego własności na Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.. Obiekt o łącznej powierzchni użytkowej ok. 10 tys. mkw. ma zostać ukończony w IV kwartale 2012 roku. Wartość kontraktu wynosi 97 250 000 zł. Podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego przy ul. Grzybowskiej 81 przedstawiciele Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. zgodnie podkreślali, że podpisanie umowy w sprawie wybudowania i kupna budynku pod siedzibę instytucji jest ważnym momentem w historii ich firmy.

 

 Czytaj również: Osiedle Saskie Zacisze zaprasza na dzień otwarty


„Ta chwila jest dowodem na to, że warto marzyć i dążyć do realizacji swoich planów.” – stwierdził Mirosław Potulski, Prezes Zarządu Banku BPS S.A.. - „Odkąd sprowadziłem się do Warszawy, aby sprawować funkcję Prezesa Zarządu Banku BPS S.A. jednym z celów, które sobie stawiałem, było przeniesienie naszego biura do własnej siedziby. Oficjalne otwarcie budowy budynku przy ul. Grzybowskiej 81 rozpoczyna moją kolejną kadencję na stanowisku Prezesa. Trudno wymarzyć sobie lepszy początek i bardziej pomyślną wróżbę na start. Jestem przekonany, że nowa siedziba Banku Polskiej Spółdzielczości, stanowiąca znakomite połączenie tradycji z nowoczesnością, zapewni wszystkim pracownikom znakomite warunki pracy, ale także będzie godną reprezentacją prężnie działającej polskiej instytucji finansowej.”


 

Biurowiec przy ulicy Grzybowskiej 81 składający się z 7 kondygnacji oraz trzypoziomowego garażu podziemnego będzie wyróżniał się wysokim standardem oraz elegancką architekturą. Jego elewacja zostanie wykonana ze szkła, kamienia i aluminium. Inspiracją do połączenia tych materiałów był budynek Muzeum Powstania Warszawskiego, które powstało w dawnej Elektrowni Tramwajowej. Dzięki zastosowaniu pionowych tafli rozwiernych, każdy pokój w biurowcu będzie mógł być naturalnie wietrzony. W budynku powstanie też 130 miejsc parkingowych, a dogodna lokalizacja obiektu zapewni również łatwy dostęp do komunikacji miejskiej.

2011-07-15
Źródło: Made In PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Pomoc drogowa Liczba postów: 4 Grupa: Trudne tema... Miałem całkiem niedawno wypadek i u mnie niestety pomoc drogowa odholowała samochód prosto do https://kupiewszystkieauta.pl/. Nie dało się naprawić auta więc sp...
  • pomoc z samochodem Liczba postów: 604 Grupa: Trudne tema... Mój samochód niestety nie nadawał się do użytku po wypadku. Oddałem go od razu do https://kupiewszystkieauta.pl/auto-kasac ja-warszawa/. Do otrzymanej kwoty doło...
  • Wakacje nad morzem Liczba postów: 7 Grupa: Trudne tema... Jeśli szukacie dobrego miejsca na wypoczynek nad morzem to polecam Hotelu Skal - https://www.skal-hotel.pl/ w Ustroniu Morskim. To ulubione nasz miejsce na waka...
  • panorama jako reklama firmy? Liczba postów: 306 Grupa: Trudne tema... Z jakiej formy reklamy korzystacie w przypadku Waszego biznesu i dlaczego? Jeżeli szukacie usług sprawdzonej firmy zajmującej się projektowanie stron i sklepów....
  • Wino białe Chile Liczba postów: 8 Grupa: Trudne tema... Na pewno warto skorzystać z bardzo dobrego sklepu https://www.bezalkoholove.com/ . W tym sklepie codziennie kupuje bardzo dużo osób.

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17350 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 197

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >