Wyjątkowy rynek w Gryficach i Świnoujściu

Wyjątkowy rynek w Gryficach i Świnoujściu

Wyjątkowość i charakter to cechy, które cenimy coraz częściej niezależnie od przedmiotu. Niektórzy z nas nie zapominają jednocześnie o wymaganiach dotyczących funkcjonalności. Stajemy się koneserami. Oczekujemy więcej i chcemy się tym cieszyć. Czytaj dalej

 

Nasze wymagania wybiegają poza sferę prywatną, pragniemy także funkcjonalnej i przyjaznej przestrzeni publicznej. Projektanci i inwestorzy nie pozostają wobec tych wymagań obojętni. Cieszy zwłaszcza to, że nie zawsze jest to walor inwestycji realizowanych w wielkich ośrodkach kultury i urbanizacji.  Ciekawe projekty zdarzają się także z dala od centrów handlowych i biznesowych. I nie chodzi tu wcale o imponujące formy architektoniczne. Dla wykreowania charakteru miejsca wystarczy element tak nieoczywisty jak oryginalnie zaprojektowana nawierzchnia. Za przykład niech posłużą dwa miasta w woj. zachodniopomorskim – Gryfice i Świnoujście. W obu dokonano rewitalizacji placów – reprezentacyjnych przestrzeni. Cechą wspólną wybranych projektów jest historyczna zabudowa pierzei i imponująco rozległa powierzchnia obu placów.  

 

Czytaj również: Mieszkania bez pośredników - Warszawa

 

 

Kontrastowo

Wyjątkowo rozległą przestrzeń rynku w Gryficach wykorzystano dla stworzenia wyrazistego rysunku koncentrycznych kręgów w kontrastowym zestawieniu bieli i czerni. Do wykonania nawierzchni wykorzystano trapezową, betonową kostkę brukową Piccola. Tworzy ona nawierzchnię niemal zupełnie gładką, a dzięki warstwie szlachetnych kruszyw nieśliską i komfortową w użytkowaniu. Monochromatyczna nawierzchnia stanowi jednoczenie świetne towarzystwo dla zieleni i kolorowej architektury. Oryginalna kompozycja uczyniła z placu wyjątkowo charakterystyczne miejsce.  

 

Czytaj również: Wybrano generalnego wykonawcę budynku na warszawskim Ursynowie

 

 

Jak na plaży

Plac Wolności w Świnoujściu z uwagi na usytuowanie i turystyczno-uzdrowiskowy charakter miejscowości pełni w przestrzeni miejskiej rolę reprezentacyjną. Do jego zabudowy wykorzystano zatem duże, prostokątne kostki brukowe i płyty z betonu architektonicznego w białym kolorze z linii Libet Stampo. Struktura materiału oraz jego barwa udanie nawiązują do faktury nadmorskiego piasku. Dla podkreślenia ciągów komunikacyjnych zastosowano grafitowy rysunek, wzdłuż którego rozlokowano ławki i gazony. Korzystając z rozległej przestrzeni podzielono ją wyraźnie na kilka stref rekreacji: wody, gier i solarium. Poszczególne strefy aktywności i wypoczynku  wyznaczają stopnie, murki i kładki nad wodą . Wielofunkcyjny charakter placu stał się po rewitalizacji miejscem spotkań -  przyciąga zarówno dzieci, młodzież jak i seniorów. 

Źródło: PRoteina / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17303 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 167

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >