Zakończył się program Wzornictwo Plus Przemysł

Zakończył się program Wzornictwo Plus Przemysł

W środę, 17 października, w łódzkim Domku Ogrodnika oficjalnie zainaugurowano wystawę prac studentów Akademii Sztuk Pięknych realizowanych dla przemysłu w ramach programu Wzornictwo Plus Przemysł.

 

Strategicznym partnerem programu jest firma Deante, która od lat aktywnie angażuje się w działania wpierające młodych projektantów.Wzornictwo Plus Przemysł to program prowadzony od siedmiu lat na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Jego celem jest kształcenie praktycznej umiejętności współpracy młodych projektantów z przemysłem i inwestorami. W ramach programu realizują oni projekty produktów w ścisłej współpracy z największymi producentami działającymi na polskim rynku, w tym dla firmy Deante, która jest strategicznym partnerem programu.Partnerstwo to jest jednym z elementów wspierania przez Deante młodych, polskich projektantów.

 

Czytaj również: Podsumowanie konferencji „BIOGAZ – praktyczne aspekty inwestycji w zieloną energię”

 

Firma współpracuje z nimi przy opracowywaniu nowych modeli produktów marki, czego doskonałym przykładem jest kolekcja zlewozmywaków MODERN. Za jej niecodzienne wzornictwo odpowiedzialna jest Marcjanna Kołat - absolwentka łódzkiej ASP oraz współzałożycielka Grupy Cukier, działającej na rzecz wspierania i szerzenia designu w Polsce. Współpraca z artystką zaowocowała ekskluzywną serią produktów o najwyższym standardzie, łączącą w sobie najnowsze trendy branży. W listopadzie, do sprzedaży trafi też kolekcja zlewozmywaków projektu innej artystki z łódzkiej uczelni – Bogumiły Zawady.

 

 

Rapsodia to linia niezwykle innowacyjnych produktów granitowych o oryginalnym kształcie komór, których brzeg łagodnie przechodzi w ociekacz, tworząc praktyczną powierzchnię ułatwiającą codzienne prace w kuchni.Z myślą o młodych adeptach wzornictwa przemysłowego, firma Deante zorganizowała też konkurs „Projekt produktu z najwyższej półki”. Dał on studentom i absolwentom uczelni wzorniczych z całej Polski możliwość przygotowania projektów produktów, takich jak zlewozmywaki i baterie łazienkowe w ścisłej współpracy z przedstawicielami firmy Deante.

 

Czytaj również: Podsumowanie “Startuj lokalnie. Planuj globalnie”

 

 

Dzięki temu poznali wymogi technologiczne produkcji i są w stanie lepiej przystosować swoje projekty do ich do potencjalnego wdrożenia.Firma Deante docenia młodych twórców i wspiera ich rozwój poprzez współpracę przy tworzeniu nowych produktów marki oraz aktywnie angażując się w przedsięwzięcia takie, jak program Wzornictwo Plus Przemysł. W trakcie tegorocznej, drugiej już edycji wystawy prac studentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych zaprezentowane zostaną projekty produktów, wnętrz i komunikacji wizualnej przygotowane dla inwestorów, w tym projekt, który zwyciężył w konkursie Deante.

 

 

 

– Podobne wydarzenia to dla młodych designerów doskonała okazja do zdobycia praktycznej wiedzy i doświadczenia niezbędnego do owocnej współpracy z przemysłem – mówi Katarzyna Dietrich – Kierownik Działu Marketingu Deante –  Nam zaś dostarczają one przede wszystkim mnóstwa inspiracji i pokazują kierunki, w których będzie się rozwijało wzornictwo. Mamy też możliwość poznania najzdolniejszych, młodych artystów, z którymi być może będziemy mieli możliwość współpracować w przyszłości.

 

2012-10-31
Źródło: Toolbox Creative Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Prezent dla rodziców Liczba postów: 54 Grupa: Trudne tema... Też postawiłabym na biżuterię albo na ciuchy np. stąd https://www.modisimo.pl/damskie-modne-ub rania.
  • Wybór samochodu Liczba postów: 492 Grupa: Trudne tema... tu https://www.apogeumfilm.pl/oferta/samoch ody-motocykle-do-filmu-produkcji-telewiz yjnych/ znajdziesz auta zabytkowe do filmu, wynajmują także na inne uroczysto...
  • Auto na okres naprawy szkody Liczba postów: 29 Grupa: Trudne tema... Znajomy z Mysłowic dał mi namiar na wypożyczalnię https://www.pozycz-go.pl z której on na czas naprawy swojego samochodu wypożyczył zastępczy. Na początku byłem...
  • Prezent dla dziewczyny Liczba postów: 25 Grupa: Trudne tema... Ja w tym roku nie mam problemu bo dokładnie wiem co chce moja dziewczyna dlatego odwiedziłem stronę remy-hair.pl i zrobiłem zamówienie naturalnych włosów do prz...
  • Poszukiwania części do maszyn JCB Liczba postów: 121 Grupa: Trudne tema... Wydaje mi się, że lepiej jest zainwestować w nową maszynę, niż kupować do niej części zamienne. Prowadzę rolnictwo i myślę o kupieniu nowego ciągnika New Hollan...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17898 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 154

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >