Zamieszkać w pięknej przedwojennej kamienicy – czy to jeszcze możliwe?

Zamieszkać w pięknej przedwojennej kamienicy – czy to jeszcze możliwe?

Zwiedzając Warszawę często możemy zobaczyć stylowe przedwojenne kamienice. Najczęściej niestety budynki te są zaniedbane, nieodnawiane od dziesiątków lat. Często zdarza się, że dopiero zwracając uwagę na szczegóły jesteśmy w stanie dostrzec piękno danej kamienicy. Na rynku, ku uciesze wszystkich warszawiaków, można zauważyć trend wśród deweloperów, którzy inwestują w takie budynki przywracając im dawne piękno, bądź budując nowe nawiązujące do przedwojennej Warszawy. Czytaj dalej


 
Rezydencja Warecka to stylizowana kamienica nawiązująca do najlepszych wzorów z okresu międzywojennego i przykład ciekawej architektury. Bezpośrednim Inwestorem jest Delta Universal Properties Management Sp. z o.o. S.K.A., który rozpoczął jej budowę w czerwcu 2006 roku. Budynek powstał na miejscu, gdzie dawniej swoją siedzibę miał Hortex Holding SA. Przede wszystkim to próba wkomponowania obiektu w zachowane zabytki warszawskiej architektury. Ponadto doskonała i kameralna lokalizacja w ścisłym centrum Warszawy, w bardzo cichym i spokojnym otoczeniu, pomiędzy Placem Powstańców Warszawy a Nowym Światem, zapewnia dogodną komunikację oraz możliwość korzystania z uroków Warszawy (Trakt Królewski).

O wszystkie szczegóły wykończenia budynku zadbali poszczególni architekci; za projekt i wykonanie elewacji odpowiedzialna była Pracownia Architektoniczno-Konserwatorska PROART Anny Rostkowskiej, za projekt wnętrz części wspólnych mgr inż. architektury Anna Wolska, z kolei architektem budynku był Krzysztof Wolski z Pracowni Architektonicznej ARTINEX.

Fasada budynku, zewnętrzne i wewnętrzne materiały oraz elementy wykończeniowe, pomieszczenia recepcyjne, powierzchnie wspólne oraz windy nawiązują stylistyką do eleganckich śródmiejskich kamienic z okresu międzywojennego, tworząc bardzo  ekskluzywne wykończenie wnętrz. Deweloper zastosował najwyższej klasy materiały: marmur włoski i hiszpański oraz granit (posadzki), okładziny ścienne ze szlachetnych gatunków drewna, sztukaterie na ścianach i sufitach, drewniane okna, angielskie tapety, włoskie oprawy oświetleniowe z alabastru. Ponadto w budynku zapewniono całodobową ochronę i monitoring obiektu oraz parkingi podziemne. Rozważane jest wprowadzenie dodatkowych usług typu concierge, których zakres  uzgodniony zostanie z przyszłą wspólnotą mieszkaniową. Nowoczesne wyposażenie techniczne i wysoki standard wykończenia zapewniają doskonałą lokatę kapitału, a przy tym prestiż i satysfakcję jej przyszłym właścicielom.

 
Rezydencja Warecka oprócz swojego klimatu i ekskluzywności jest porównywalna pod względem wyposażenia technicznego z nowoczesnymi apartamentowcami.

Budynek został uznany przez specjalistów za jedną z najciekawszych architektonicznie inwestycji realizowanych obecnie w Warszawie. Rezydencja Warecka znajduje się ponadto w rejonie będącym pod opieką konserwatora zabytków.

Zgodnie z harmonogramem, z początkiem listopada br. inwestycja Rezydencja Warecka została zakończona i oddana do użytku. Filozofia sprzedaży, przyjęta przez Inwestora, zakłada pokazywanie potencjalnym Klientom gotowego produktu, tak aby mogli oni obejrzeć kamienicę, w której od razu można zamieszkać.

 

Źródło: Kostrzewa PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17323 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 196

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >