Zawisła wiecha na budynku Sokratesa Park

Zawisła wiecha na budynku Sokratesa Park

Symboliczna uroczystość zakończyła realizację stanu surowego I etapu osiedla mieszkaniowego Sokratesa Park na warszawskich Bielanach, w 13 miesięcy od rozpoczęcia prac budowlanych. Czytaj dalej

 

 

Projekt realizowany jest przez Warszawski Oddział HOCHTIEF Polska na zlecenie spółki Sokratesa Development. W pierwszej fazie realizacji osiedla przy ul. Sokratesa 13 powstają dwa budynki z 297 mieszkaniami wraz z jednokondygnacyjnym garażem podziemnym na 274 samochody i naziemnym parkingiem z 24 miejscami postojowymi. W dwóch dziewięciokondygnacyjnych budynkach (parter, 6 pięter regularnych i 2 dominanty) znajdą się jedno- i trzypokojowe mieszkania o pow. od 37 do 80 m kw. z balkonami od ok. 3,69 do ok. 33 m kw., oraz czteropokojowe apartamenty o pow. od 94 do 117 m kw. z dużymi tarasami zlokalizowanymi na dachach - o pow. od ok. 10 do ok. 100 m kw. Mieszkańcy lokali na parterze będą mieli do dyspozycji ogródki o pow. od ok. 8 do ok. 80 m kw. Realizacja prac budowlanych zakończy się w I kwartale 2012 r.

 

Czytaj również: Wręczono nagrody II Kongresu Innowacyjnej Gospodarki

 

W przyszłości osiedle będzie się składać łącznie z około 600 mieszkań oraz kilku lokali komercyjnych. Projekt osiedla zakłada realizację zespołu trzech budynków o ciekawej architekturze, z apartamentami zlokalizowanymi w dominantach siódmego i ósmego piętra. Całość osiedla uzupełniają starannie zaprojektowane ciągi komunikacyjne,  elementy małej architektury, tereny zielone i plac zabaw. Dużym atutem inwestycji jest jej lokalizacja w bliskim sąsiedztwie stacji metra Młociny oraz terenów leśnych i rekreacyjnych.

 

 

Projekt opracowała pracownia MKC Architekci.     

„Roboty żelbetowe zakończyliśmy już kilka miesięcy temu lecz z uwagi na chęć zorganizowania imprezy na otwartym terenie, z udziałem przyszłych mieszkańców, uroczystość przesunęliśmy na późną wiosnę. Obecnie na budowie zaawansowane są już roboty wykończeniowe i instalacyjne, zamontowano większość okien, trwa realizacja elewacji. Realizacja robót wyprzedza o kilka tygodni harmonogram. Zakończyliśmy  także prace wyburzeniowe, przygotowując teren pod realizację II etapu osiedla, który zamierzamy rozpocząć jeszcze w tym roku” – powiedział Witold Czajka, Dyrektor Zespołu Kontraktów w HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie.

 

 

Firma Sokratesa Development chce nadać swojej nowej inwestycji Sokratesa Park także społeczny wymiar, dlatego pragnie zaprosić do współpracy młodych warszawskich artystów w ramach konkursu na wykonanie form przestrzennych, które zostaną umieszczone na osiedlu. Dzięki temu Sokratesa Park zyska zupełnie wyjątkowy charakter i stanie się przykładem udanego połączenia sztuki z architekturą w ramach projektu deweloperskiego. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie, które wyróżnia inwestycję Sokratesa Park na tle pozostałych propozycji stołecznego rynku mieszkaniowego. Oficjalne ogłoszenie konkursu wraz z określeniem zasad i warunków zaplanowano na jesień 2011 roku.  Dla podkreślenia połączenia sztuki z architekturą w trakcie uroczystości zawieszania wiechy inwestor oficjalnie poinformował o zmianie nazwy projektu na Sokratesa Park & Art. oraz zaprezentował nowy logotyp, wybrany przez zaproszonych gości w trakcie konkursu w formie głosowania.

 

 

2011-06-03
Źródło: Advanced PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17197 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 225

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >