Aktualności – lista artykułów

W polskich domach cieplej niż w reszcie Unii - raport o ogrzewaniu

Europa cierpi z powodu mrozu, a przynajmniej tak wynika z najnowszych badań, w których dowiedziono, że aż 40 milionów mieszkańców Unii Europejskiej nie stać na ogrzewanie domu - donosi Eurostat. To niemal tyle ile wynosi liczba mieszkańców Polski. Urząd statystyczny powołany przez UE wskazuje, że 8% ludności Wspólnoty drży w obawie przed zimnem i ze strachu przed kolejnym sezonem grzewczym, który rujnuje domowe budżety. A jak jest w Polsce? Okazuje się, że jesteśmy ciepłym punktem na mapie Zimnej Unii.
19-02-2019

Jak skutecznie przeprowadzić proces rekrutacji pracowników

Proces rekrutacji to dziś już nie tyle pozyskiwanie kandydatów do pracy, ile początek budowania relacji, a więc jeden z podstawowych elementów employer brandingu. To także wyzwanie dla pracodawcy, który musi opracować strategie rekrutacyjne dla różnych generacji pracowników aktywnych na rynku pracy. Na szczęście część działań można zautomatyzować.
18-02-2019

Program finansowego wsparcia budowy mieszkań dla najuboższych

W Polsce, według różnych źródeł, brakuje od 0,5 do nawet 3 mln mieszkań. Na 1000 Polaków przypadają 363 mieszkania, natomiast mediana w Unii Europejskiej wynosi 435. W celu zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych tych najuboższych na rynku wkrótce ma pojawić się 6 700 lokali. To efekt programu wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego, którego obsługę prowadzi Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK).
17-02-2019

Projekt RenovActive i sytuacja budownictwa komunalnego w Polsce

Jak wynika z najnowszego raportu „Barometr zdrowych domów 2018”, którego inicjatorem od 4 lat jest Grupa VELUX, inwestycja w mieszkalnictwo socjalne dobrej jakości i po przystępnych cenach może poprawić ogólny stan zdrowia społeczeństwa, a także jakość życia najuboższych. Ważne jest obniżenie kosztów eksploatacji lokali komunalnych, jako kluczowy czynnik w rozwiązaniu problemów zadłużania się lokatorów. Tym bardziej, że skala zadłużeń mieszkań komunalnych w Polsce jest alarmująca i dotyczy 50% takich mieszkań.
17-02-2019

Już za tydzień w Warszawskim Centrum EXPO odbędą się targi mieszkaniowe

Każdy, kto kiedykolwiek kupił nieruchomość mieszkaniową wie, jak żmudna i stresująca może być to historia. Setki godzin spędzonych w Internecie, kolejne wyprawy do biur sprzedaży deweloperów, stresujące procedury kredytowe… Wszystkich, którzy chcą oszczędzić na czasie i nerwach firma Nowy Adres S.A. zaprasza na Targi Mieszkań i Domów, które 23 i 24 lutego odbędą się w Warszawskim Centrum EXPO XXI
15-02-2019

Chroniczna słabość finansowa polskich firm budowlanych przyczyną fali niewypłacalności w budownictwie

Duża skala trwających inwestycji wymaga adekwatnie dużej skali zaangażowania kapitałowego samych firm budowlanych jak i firm współpracujących. Aby skorzystać na zwiększonej fali zamówień, trzeba najpierw zaangażować – przynajmniej częściowo – środki własne. I z tym wiele firm ma problem. Niska rentowność w budownictwie nie jest zjawiskiem nowym, a raczej występującym obecnie ze szczególnym natężeniem.
15-02-2019

Rozpoczyna się warszawski projekt - Królowie Mordoru

Już 14 lutego o godzinie 8:00 odbędzie się pierwsza odsłona akcji „Królowie Mordoru”. Wszyscy, którzy pojawią się o tej porze przy skrzyżowaniu ulicy Wołoskiej z Domaniewską dostaną darmową kawę. Unikatowa inicjatywa ma zrzeszać społeczność pracującą na warszawskim Mokotowie.
11-02-2019

Poznajmy laureatki jesiennej edycji kursu CREATOR dla przyszłych designerek

Inspirujące wnętrza powstałe z pasji do wzornictwa – prezentujemy trzy aranżacje wnętrz mieszkalnych, które zdobyły tytuł najlepszej pracy w konkursie organizowanym przez firmę CREATOR. Laureatkami zostały: Natalia Dymkowska z Wrocławia, Anna Kunicka z Krakowa i Liliana Rutka z Warszawy.
11-02-2019

Liberon i MAJSTERKI zapraszają na pierwsze igrzyska DIY w poznańskiej Concordii

Mówiąc „zawody”, myślimy sport! I choć sportowych emocji na pewno nie zabraknie, Liberon i Majsterki zapraszają na igrzyska w zupełnie nowym wydaniu! Przed nami poznańska bitwa na styl, kreatywność i zdolności manualne. Na uczestników Igrzysk DIY z Liberon czekają bowiem artystyczne konkurencje, duża porcja fachowej wiedzy i fantastyczne nagrody. Już dziś zapraszamy do Poznania, który między 1 a 2 marca zamieni się w prawdziwą stolicę polskiego nurtu „Zrób to sam”!
11-02-2019

Kooperacja firmy Würth Polska z Centrum Nauki Kopernik

Firma Würth Polska została Wyłącznym Partnerem Majsterni w Centrum Nauki Kopernik, czyli przestrzeni inspirującej do kreatywnego i nieszablonowego myślenia. Umowa o współpracy została podpisana podczas konferencji prasowej, która odbyła się 6 lutego br. w Centrum Konferencyjnym Kopernik
07-02-2019


Stron: 1598 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18923 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 224

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >