Aktualności – lista artykułów

Ogłoszono zwycięzców w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2019

2 czerwca 2020 obyła się uroczysta Gala Online dwunastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL 2019. Podczas transmisji LIVE poznaliśmy laureatów konkursu. Nagrodę główną Grand Prix zdobył dom Green Line na Warmii zaprojektowany przez pracownię Mobius Architekci. Uczestnicy Gali online mieli okazję posłuchać ciekawych prezentacji Ani Cymer oraz Przemysława Olczyka a także Partnerów plebiscytu - firm Bauder, Ratchscheck Schiefer oraz Aluprof.
04-06-2020

Czym się charakteryzują firmy scale-upy? Jakie w obecnej sytuacji pandemii mają problemy i potrzeby

Obecna sytuacja na świecie, wywołana przez pandemię COVID-19, stworzyła nowe wyzwania i wysunęła na pierwszy plan bardzo konkretne problemy - problemy, którymi należy się jak najszybciej zająć, aby ustabilizować gospodarkę i zapewnić bezpieczeństwo społeczeństwa. Niektóre gałęzie biznesu będą zmuszone do znacznych zmian, a szybsza transformacja technologiczna i cyfrowa jest nieunikniona. Jest to silny katalizator dla innowacji na wielu poziomach globalnego ekosystemu. Łatwy dostęp do wiedzy, finansowania i sieci innowatorów to kluczowe elementy, których potrzebują scale-upy, aby tworzyć innowacje na całym świecie, które sprostają obecnym i przyszłym wyzwaniom.
03-06-2020

ALUPROF wspiera polskich producentów w programie Kupuj świadomie – #kupujPolskie

Z raportów GUS wynika, że w przeciągu ostatnich trzech miesięcy odnotowano znaczące spadki nastrojów konsumenckich spowodowane m.in. obawami Polaków o stabilność zatrudnienia i pogorszenie się statusu materialnego gospodarstw domowych. Aż 88% respondentów widzi w obecnej sytuacji realne zagrożenie dla gospodarki. Potwierdzają to wnioski ekonomistów, którzy oceniają, że pandemia cofnęła polski przemysł 7 lat wstecz – do 2013 roku. Tylko świadome i solidarne działania na rzecz krajowego biznesu pozwolą odwrócić ten trend i wesprzeć przedsiębiorców oraz pracowników w walce o powrót do normalności.
02-06-2020

Międzynarodowa skala działalności Shell w Krakowie - trwa rekrutacja na nowe stanowiska

Shell Business Operations Kraków zatrudnia już ponad 4100 specjalistów. Przez pierwsze cztery miesiące 2020 roku do zespołu jednego z 5 centrów operacyjnych Shell na świecie dołączyło 250 nowych osób, z czego 100 na nowo utworzone stanowiska pracy. Do zadań centrum dołączyły działania wspierające rozwój sieci stacji paliw na całym świecie. Ponadto Shell realizuje w Krakowie globalne projekty z zakresu analizy technicznych danych eksploracyjnych. Centrum mimo epidemii koronawirusa rekrutuje nowe osoby.
02-06-2020

Jak radzi sobie branża budowlana w czasach kryzysu?

Według najświeższych prognoz, najtrudniejszy moment ekonomiczny związany z pandemią COVID-19 jest już za nami. Wraz z kolejnymi etapami odmrażania gospodarki, poszczególne firmy wracają do wcześniejszego funkcjonowania. Okres kwarantanny był dla wielu firm związanych z branżą budowlaną wyjątkowo trudnym czasem. Spadek ilości zamówień, utrudnienia związane z transportem międzynarodowym oraz obostrzenia wpływające na pracę zakładów produkcyjnych nie odbiły się na przedsiębiorstwach bez echa.
02-06-2020

Wnioski z najnowszego raportu "COVID-19 & Industrial Production - The Spring Relevance"

Wkrótce po wybuchu pandemii COVID-19 znaczna część zakładów produkcyjnych w całej Europie, podobnie jak wiele firm z innych sektorów, zaprzestała działalności. Po pierwsze dlatego, aby chronić pracowników przed rozprzestrzenianiem się wirusa, a po drugie, by przygotować się na przewidywany spadek popytu. Większość z nich wznowiła już działalność, jednak niektóre podmioty nie powróciły do pełnej wydajności. Stało się tak z kilku powodów: aby przestrzegać wytycznych dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa pracowników lub, w niektórych przypadkach, w wyniku spadku popytu na niektóre produkty, ze względu na nagromadzenie wyprodukowanych towarów, lub oczekiwania na materiały i komponenty potrzebne do produkcji.
01-06-2020

Prognozowane 3 scenariusze powrotu do biurowców - czy słowo biuro ulegnie redefinicji?

Platforma współpracy czy miejsce izolacji? Zacieśnianie więzi między pracownikami, a może większe postawienie na pracę zdalną w rozproszonych biurach flex? O wszystkim zdecyduje krzywa stabilizacji epidemii, choć już teraz w komentarzach wielu pracodawców pojawia się opinia, że jeśli chodzi o pracę grupową i przestrzeń do kreatywnych spotkań, biuro jest miejscem nie do zastąpienia.
01-06-2020

I co dalej? Kolejny webinar dla architektów wnętrz OKK! design już 3 czerwca!

W środę 3 czerwca 2020 o godz. 11:00 zapraszamy do udziału w trzecim webinarze OKK! design pod hasłem: I co dalej? Tym razem goście wydarzenia przyjrzą się wpływowi pandemii na przyszłość projektowania przestrzeni publicznych oraz prywatnych. Zastanowią się, jak będziemy funkcjonować w nowej rzeczywistości.
01-06-2020

W warszawskim centrum handlowym Westfield Arkadia otwarto flagowy salon INTERSPORT 2.0

Sieć INTERSPORT Polska otworzyła pierwszy w Warszawie salon nowej generacji w formacie INTERSPORT 2.0. Jeden z najnowocześniejszych multibrandowych konceptów sportowych znajduje się w centrum handlowym Westfield Arkadia. Bogata oferta produktowa jest skierowana do osób aktywnych, które regularnie trenują lub dopiero planują rozpocząć swoją sportową przygodę. Sklep został zmodernizowany w oparciu o technologię przyszłości według nowej koncepcji Grupy INTERSPORT, zgodnie z globalnym hasłem „The Heart of Sport” podkreślającym zmianę wizerunku marki oraz motywującym konsumentów do aktywności fizycznej.
30-05-2020

Na historycznym terenie Stoczni Cesarskiej otwarto wystawę poświęconą Annie Walentynowicz

Kiedyś miejsce pracy najsłynniejszej suwnicowej i ikony Solidarności - Anny Walentynowicz, dziś pełni funkcję wyjątkowej, wielofunkcyjnej przestrzeni kultury. 30 maja budynek 42A na terenie Stoczni Cesarskiej ponownie otworzy swoje wrota dla zwiedzających.
30-05-2020


Stron: 1606 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15727 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 111

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >