Aktualności – lista artykułów

Mity i fakty na temat picia kawy

Wokół kawy przez lata narosło wiele mitów. Część z nich jest wyniesiona jeszcze z czasów PRL-u, kiedy kawa często towarzyszyła papierosom i podejrzewano, że może nawet wywoływać wrzody żołądka. Jednak wieloletnie badania naukowe wykazały, że kawa ma wręcz prozdrowotne właściwości, a regularne, umiarkowane picie kawy wspiera profilaktykę wielu chorób cywilizacyjnych. Trzy–pięć filiżanek dziennie powoduje, że spada m.in. ryzyko zachorowania na cukrzycę, niektóre nowotwory czy choroby układu sercowo-naczyniowego. Dlatego kawę określa się dziś mianem „wschodzącej gwiazdy profilaktyki” i porównuje do zażywanej profilaktycznie aspiryny.
21-05-2022

Trwa dyskusja na temat przyszłości przemysłu cementowego

Kilka dni po powołaniu Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Przemysłu Cementowego w Polsce, delegacja Stowarzyszenia Producentów Cementu (SPC) odwiedziła Parlament Europejski, gdzie toczą się prace nad pakietem „Fit for 55”. Obejmuje on między innymi zmiany w ramach Europejskiego Systemu Handlu Emisjami (EU ETS) oraz wprowadzenie tzw. cła węglowego, czyli Mechanizmu Ochrony Granic (CBAM). Ich kształt ma fundamentalne znaczenie dla konkurencyjności sektora cementowego, stalowego czy nawozowego.
19-05-2022

Brak opadów z pewnością wpłynie na ceny owoców i warzyw

Rosną ceny podstawowych produktów rolnych, zwłaszcza warzyw i owoców, ale też zbóż i olejów roślinnych. Na pierwsze wpływ będą miały brak rąk do pracy przy zbiorach i trwająca w okresie wegetacyjnym susza, na drugi – czynniki globalne: rosnące ceny surowców, problemy z łańcuchami dostaw czy wojna w Ukrainie, która była ważnym eksporterem nawozów oraz pszenicy. Zanosi się na dwucyfrowe wzrosty cen. Narzędzia do ich ograniczania na razie nie są skuteczne, co może oznaczać wyższy niż początkowo zapowiadany wzrost stóp procentowych.
19-05-2022

XII Kongres Stolarki Polskiej w nawiązaniu do Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ

Jaka jest rola biznesu w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ? To jedno z wielu pytań, na które, w kontekście sektora stolarki budowlanej, odpowiedzą eksperci podczas Kongresu Stolarki Polskiej, 26 maja br. w DoubleTree by Hilton w Warszawie. Tym razem część merytoryczna będzie składać się z 3 bloków tematycznych. Przewidziane jest ponadto wystąpienie reprezentacji z ukraińskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Rynku Okien i Fasad. Wieczorem odbędzie zaś uroczysta Gala, podczas której wręczone zostaną branżowe nagrody i wyróżnienia.
17-05-2022

Już jesienią ruszą kolejne programy unijne dla przedsiębiorców inwestujących w cyfryzację i zieloną technologię

– Programy wciąż są negocjowane przez polski rząd z Komisją Europejską i późną jesienią powinniśmy móc uruchamiać pierwsze konkursy – zapowiada Mikołaj Różycki, zastępca prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W nowej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska otrzyma z Unii Europejskiej łącznie ok. 770 mld zł, a firmy znów będą mogły korzystać z całego wachlarza instrumentów wsparcia w ramach programów krajowych i 16 programów regionalnych.
17-05-2022

Jak nowelizacja ustawy deweloperskiej wpłynie na rynek nieruchomości?

Na jakie zmiany muszą przygotować się deweloperzy i kupujący? Czy wprowadzane od lipca br. regulacje przełożą się na wzrost cen mieszkań?
16-05-2022

Powstaje prototyp domowego magazynu energii elektrycznej

Rozwój energetyki prosumenckiej i efektywne wykorzystanie odnawialnych źródeł energii - to kluczowe argumenty, dla których Grupa Enea, jeden z najważniejszych podmiotów na rynku energii w Polsce, oraz firma Jenox Akumulatory, wytwarzająca blisko milion samochodowych baterii rocznie, postanowiły realizować projekty badawczo-rozwojowe w zakresie magazynowania energii, w tym rozwiązań dla prosumentów.
12-05-2022

Problem wypalenia zawodowego wśród Polaków dyskutowany podczas Impact’22

W Polsce rośnie liczba osób, które dotknęło wypalenie zawodowe. Niektóre dane wskazują, że ich odsetek może sięgać nawet 70 proc. Nad przyczyną tego zjawiska zastanawiali się uczestnicy panelu „Wypalenie zawodowe wśród różnych grup społecznych”, który odbył się podczas kongresu Impact’22 w Poznaniu.
12-05-2022

Do wygrania udział w Wyprawie Marzeń w atrakcyjne miejsce

W egzotyczny rejs po Karaibach zabrała swoich najlepszych klientów firma Galeco. Wyjątkowa podróż była nagrodą główną 6. edycji programu Deszcz Nagród, skierowanego do hurtowni. Emocje jeszcze nie opadły, a już wystartowała kolejna odsłona programu. Producent systemów rynnowych znów przygotowuje nie lada atrakcję – tym razem Wyprawę Marzeń.
11-05-2022

Jaka przyszłość czeka budownictwo kubaturowe?

Liczne zawirowania, które praktycznie nieprzerwanie rządzą biznesem w Polsce od 2020 roku, każą stawiać nowe pytania. Jaka przyszłość czeka budownictwo kubaturowe w naszym kraju i czy w najbliższym czasie ten sektor czekają jakieś zmiany?
10-05-2022


Stron: 1691 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17566 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 178

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >