Chcesz odpocząć od miasta? Kup nieruchomość na obrzeżach miasta

Chcesz odpocząć od miasta? Kup nieruchomość na obrzeżach miasta

Miasto. Masa. Maszyna – teraz to już codzienność. Pęd życia i potrzeby współczesnego społeczeństwa wpływają na daleko idące zmiany w zabudowie miast. Stają się one tłoczne, na każdym kroku wyrastają coraz to nowsze budynki. Czytaj dalej

Z jednej strony kochamy nasze tętniące życiem miasta, a z drugiej jesteśmy przytłoczeni nieustannym hałasem, korkami ulicznymi oraz ilością spalin. Wybierając lokalizację, w której pragniemy zamieszkać szukamy miejsc gdzie możemy odetchnąć, obcować z naturą, ale ważna jest też niewielka odległość od centrum miasta. Jak pogodzić to wszystko? Złotym środkiem może okazać się zakup nieruchomości na obrzeżach miasta.
 
Tuż pod Krakowem
Kraków jest miejscem magicznym , umiłowanym przez wielu. Staje się on już nie tylko miastem światowej klasy zabytków, ale miastem biznesu. To właśnie tutaj przenoszą swoje siedziby światowe korporacje.  Nie są to już tylko offshoring i outsourcing pobocznych procesów, takich jak księgowość czy call center, ale wręcz centrale. Dzieje się tak za przyczyną tego, iż Kraków jest miastem gdzie kształci się ludzi na wysokim poziomie. Firmy mają możliwość zatrudnienia w tym mieście wykwalifikowanych pracowników więc chętnie z tego korzystają. Wielu ludzi przeprowadza się do stolicy Małopolski w poszukiwaniu pracy, mając dodatkowo na uwadze komfort życia jaki mogą osiągnąć ponosząc zdecydowanie niższe koszty niż np. w Warszawie. Nowi mieszkańcy Grodu Kraka wybierają lokalizacje na obrzeżach miasta. Tam można pozwolić sobie na bardzie wyszukane nieruchomości, nierzadko w wyższym standardzie, a przy tym cieszyć się mniejszym natłokiem budynków. Mieszkanie tuż pod Krakowem pozwala na odetchnięcie od codziennego zgiełku miasta.

Podgórki Tynieckie
Szukając miejsca idealnego dla osób ceniących sobie spokój i bliskość natury, a przy tym chcących mieszkać blisko centrum Krakowa trafiamy na Podgórki Tynieckie. Sąsiedztwo licznych terenów zielonych zachęca do zapoznania się z tym miejscem. To właśnie tutaj znajduje się Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy, który jest częścią Zespołu Jurajskich Parków Krajobrazowych. Został utworzony w roku 1981, a jego nazwa pochodzi od dwóch klasztorów położonych na terenie Parku - Klasztoru Ojców Kamedułów na Bielanach oraz Opactwa Ojców Benedyktynów w Tyńcu. Na terenie Parku Krajobrazowego znajdują się trzy ważne kompleksy leśne: Lasek Wolski, drzewostany w okolicach Tyńca i Czernichowa, a także cztery rezerwaty przyrody: Bielańskie Skałki, Panieńskie Skały, Skałki Przegorzalskie oraz Skołczanka. Także miłośnicy zabytków znajdą tu coś dla siebie - liczne kościoły, klasztory, zespoły dworskie i parki zabytkowe. Warto jednak pamiętać, że Podgórki Tynieckie to nie tylko tereny rekreacyjne, ale idealne miejsce do zamieszkania. Korzystna lokalizacja, w tym łatwy dostęp do autostrady A4 i obwodnicy Krakowa, pozwala mieszkańcom na szybki dojazd do pracy czy szkoły.
Nie ma drugiego takiego miejsca w Krakowie, gdzie nowoczesna i stylowa architektura przenika się z pięknem natury. Można się tu cieszyć spacerami po Parku Krajobrazowym, oddychać świeżym powietrzem,  odkrywać coraz to nowsze szklaki rowerowe – mówi Rafał Krzywda, opiekun kompleksu apartamentów Brama Tyniecka, który już niedługo powstanie na Podgórkach Tynieckich.


Dom blisko natury
Kameralna dzielnica, dobre sąsiedztwo i komunikacja – czego chcieć więcej? Potrzebny nam jeszcze dom, w którym będziemy czuć się dobrze i który będzie nas cieszył przez długie lata. Zlokalizowanie domu na Podgórkach Tynieckich może być swego rodzaju gwarantem wygody. Wszystkie te czynniki wpływają na decyzję firm deweloperskich o zlokalizowaniu swoich inwestycji właśnie w tym rejonie. Okolica przyjęła charakter willowy, więc mieszka się tu niezwykle komfortowo.
Zdecydowaliśmy, że Podgórki Tynieckie będą idealnym miejscem dla kompleksu wysokiej klasy domów.  Chcieliśmy stworzyć wyjątkowy projekt więc i miejsce powinno być wyjątkowe – mówi Rafał Krzywda.


Inwestor, firma Art& Design Development, zaprosił do współpracy cenione, krakowskie biuro architektoniczne Bartłomieja Sitarskiego oraz światowej klasy artystę – Ryha Paprockiego. Wspólnie stworzyli projekt kunsztownego osiedla, aby oddać magię miejsca. W skład kompleksu wejdzie 5 domów jednorodzinnych wykonanych z betonu, szkła i stali. Można pokusić się o stwierdzenie, że będą to domy z duszą. Koncepcja zakłada artystyczny zamysł.  Już podczas pierwszego kontaktu napotkamy na stylową bramę, która niejako będzie pełniła rolę wizytówki osiedla, a każdy z domów będzie zawierał oryginalne elementy ozdobne wykonane przez Paprockiego. Niewątpliwie będzie to miejsce harmonijne, do którego mieszkańcy będą z chęcią wracali po trudach dnia codziennego.

Każdy z nas przy wyborze nieruchomości będzie kierował się innymi czynnikami. Jedni będą cenić sobie wielkomiejski styl, inni będą za wszelką cenę chcieli od niego uciec i zaszyć się na łownie natury. Deweloperzy wciąż dostosowują swoje inwestycje do upodobań klientów. Prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych koncepcji. Jak będzie rozwijało się budownictwo w Polsce? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Jedno jest pewne - mamy ogromny potencjał więc musimy być pełni nadziei, że nasza architektura prześcignie w swej doskonałości projekty światowe.  

 

Źródło: freemind / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18531 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 256

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >