Dobiega koniec budowy osiedla Wolne Miasto

Dobiega koniec budowy osiedla Wolne Miasto

Osiedle Wolne Miasto zaczyna tętnić życiem. Niebawem zakończy się pierwszy etap budowy. Pierwsze dwa budynki są już wykończone i gotowe do zamieszkania. Odkryta została elewacja, która prezentuje charakter osiedla – nowoczesnego, ale też zgodnego z naturą.

 

ECO-Classic, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, nie zapomniał o najmłodszych.  Już wkrótce zostanie uruchomione przedszkole ,,Bursztynowy Kompas’’, które będzie prowadzić Fundacja Familijny Poznań.  

 

 

Cechą wyróżniającą Wolne Miasto od innych inwestycji powstających w Gdańsku to przede wszystkim naturalny krajobraz, w który zostało wpasowane osiedle. Inwestycje otaczają łagodne wzniesienia, które przeplatają się z sadem, gdzie kwitną wieloletnie jabłonie i inne drzewa owocowe.

 

Czytaj również: Trwają prace na terenie Pogodnego Centrum w Oleśnicy

 

Te tereny są idealne dla dzieci i właśnie o nie szczególnie dba deweloper Eco-Classic. Na terenie osiedla wkrótce zostanie uruchomione przedszkole ,,Bursztynowy kompas’’. Placówka może przyjąć około 50. dzieci w dwóch grupach − maluchy i starszaki.

 

 

Bursztynowa edukacja najmłodszych

Zajęcia dla najmłodszych mieszkańców Wolnego Miasta będą odbywały się według programu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Przewidziane są lekcje dodatkowe, m.in.: angielski, rytmika, gimnastyka, logopedia i przyroda. Istnieje również możliwość zaproponowania przez rodziców innych zajęć dodatkowych. Średni koszt czesnego za przedszkole w Gdańsku to 500 zł i dodatkowo płatne posiłki. Natomiast rodzic przedszkolaka z „Bursztynowego Kompasu” zapłaci tylko 250 zł miesięcznie. Opcjonalnie można też wykupić maluchowi cztery posiłki dziennie za 10 zł.

 

Czytaj również: Budowa kolei Metropolitalnej wpłynie na ceny nieruchomości

 

Teren rekreacyjny na terenie osiedla został już częściowo wyposażony w unikatowe gadżety do zabawy – szałasy, wigwamy wiklinowe, piaskownice oraz ławeczki. Planowany jest także zakup bujaków i drabinek dla dzieci, aby zapewnić najmłodszym mieszkańcom Wolnego Miasta jak największą liczbę zajęć na świeżym powietrzu.

 

Przedszkole ,,Bursztynowy Kompas’’ rozpocznie swoją działalność już na początku października. Placówka będzie otwarta w godzinach od 7.00 do 17.00 

 

 

5% bliżej Wolnego Miasta

Docelowo na osiedlu ma powstać 1200 mieszkań. Choć zainteresowanie zakupem jest duże, to deweloper Eco-Classic zachęca potencjalnych klientów 5% rabatem. Inną promocją jest akcja „Wybierz sobie sąsiada”, dzięki której osoby, które zdecydują się na zakup mieszkania wraz ze znajomymi, mogą liczyć na korzystne – ustalane indywidualnie – rabaty. 

Źródło: Yellow PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19078 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 192

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >