Historyczne kamienice i ich urok

Historyczne kamienice i ich urok

Przedwojenne kamienice zawsze miały swoich wielbicieli. Niepowtarzalne przestrzenie do aranżacji i niezwykła lokalizacja to niekwestionowane zalety apartamentów w kamienicach.

 

Dzisiaj, kiedy specjalistyczne firmy przeprowadzają kompleksową renowację, wartość takich odnowionych kamienic czyni z nich najbardziej luksusowe i atrakcyjne nieruchomości w stolicy. Wiele z nich ma też duże znaczenie inwestycyjne - to wciąż dobra lokata w niepewnych czasach, a jednocześnie propozycja dla wymagających i zamożnych klientów. Jednym z naszych projektów jest Kamienica Ordynacka na rogu ulic Ordynackiej i Okólnik. Naszym zadaniem jest przywrócenie jej świetności, z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań, z położeniem nacisku na komfort i wygodę przyszłych mieszkańców. A wszystko z dbałością o zachowanie jej dawnego charakteru, zabytkowych elementów wnętrz i fasad.

 

Czytaj również: Najmniej dostępne mieszkania są we Francji

 

 

Kamienica została zbudowana w 1912 roku na terenach dawnej Ordynacji Krasińskich i jako jeden z nielicznych budynków w Śródmieściu ocalała w niemal niezmienionej formie. Spokojna, jasna fasada w neoklasycystycznym stylu ozdobiona jest delikatnym boniowaniem i płaskorzeźbami laurowych wieńców, nawiązujących do herbu rodziny Krasińskich. Przez długi czas zaniedbywana i nieco zapomniana Kamienica Ordynacka odzyskuje dawny blask, stając się perłą zabytkowej architektury stolicy. Rewitalizacja wykonywana jest z dużą dbałością o zachowanie ducha i stylistyki epoki. Zachwycają szczególnie wykończone marmurem hole i klatki schodowe, robione na zamówienie przeszklone windy z secesyjnym ażurowym wykończeniem, artdecowskie zdobienia nadproży, lampy i detale. W kamienicy znajdują się wysokie apartamenty z widokiem na Wisłę, których unikatowego charakteru próżno szukać w nowych budynkach.

 

Czytaj również: Udany debiut drugiej inwestycji Gant Development na warszawskiej WoliWysoki standard wykończenia, zachowanie zabytkowych elementów będących prawdziwymi dziełami sztuki  i wprowadzenie nowych, tworzących klimat, w połączeniu z pięknymi widokami i lokalizacją, stanowią ofertę nie do przebicia. Droga, którą podążamy w odzyskiwaniu i renowacji kamienic, to odpowiedź na zapotrzebowanie najbardziej wymagających klientów. Mimo ogromnych nakładów finansowych (renowacja przy współpracy z konserwatorem to koszt około dwukrotnie wyższy od postawienia analogicznej kubatury na pustym terenie), tego typu inwestycje zawsze znajdują swoich sympatyków.

 

Bardzo często zainteresowanie potencjalnych kupców przewyższa dostępność apartamentów, które są w ofercie. Rewaloryzacja kamienic jest przedsięwzięciem trudnym i ryzykownym. Jedynie wykwalifikowany inwestor, posiadający niezbędne kompetencje do realizacji tego typu inwestycji, podoła zadaniu połączenia historycznego dziedzictwa, ponadczasowego stylu z wymogami współczesności.

 

Beata Staniak

 

Źródło: Kostrzewa PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18522 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 152

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >