Inwestycje budowlane pod Warszawą: deweloper z Kalisza buduje w Otwocku

Inwestycje budowlane pod Warszawą: deweloper z Kalisza buduje w Otwocku

Mieszkańcom Warszawy i okolic Novum oferuje kilka inwestycji w podwarszawskim Otwocku Czytaj dalej

Oddalony od centrum stolicy o około 28 km,  położony przy ujściu rzeki Świder do Wisły, Otwock to ciesząca się popularnością miejscowość, coraz częściej wybierana przez warszawiaków. Miasto jest bardzo atrakcyjne klimatycznie - przed wojną było to znane uzdrowisko. Znaleźć tu można liczne leśne tereny, tworzące Mazowiecki Park Krajobrazowy. Dodatkowym atutem Otwocka jest bardzo łatwy dojazd do Warszawy. Dzięki poszerzonemu Wałowi Miedzeszyńskiemu bez problemu można dostać się do centrum. Coraz lepiej kursują też pociągi Kolei Mazowieckiej (w godzinach szczytu nawet co 10 minut), którymi    od 1 stycznia można podróżować na podstawie tego samego biletu co w warszawskiej komunikacji miejskiej. Co więcej, ceny za metr kwadratowy w Otwocku są tu dwa razy niższe niż w stolicy.


Do tych którzy lubią mieszkać w centrum, adresowana jest inwestycja przy ul. Andriollego - głównej handlowej ulicy Otwocka. Jest to czterokondygnacyjny budynek mieszkalny w którym znajdują się mieszkania jednopoziomowe oraz dwupoziomowe o metrażach  od 46 mkw. do 127 mkw. Cena za metr kwadratowy wynosi od 5 800 zł. Na parterze budynku znajdują się powierzchnie usługowe pod wynajem. Do dyspozycji mieszkańców będą również duże tarasy, o powierzchni nawet do 40 mkw. Inwestycja zostanie oddana do użytku w marcu tego roku. Tych, którzy chcą być blisko centrum, ale cenią też sobie ciszę i spokój przyrody, zainteresuje zlokalizowane w pobliżu parku miejskiego Osiedle Soplicowo. Składać się ono będzie z 13 dwupiętrowych budynków po 10 lokali w każdym. W pierwszym etapie zostały wybudowane 4 budynki, w których już mieszkają pierwsi lokatorzy.                           Mieszkania dostępne są w metrażach od 63 mkw. do 113 mkw. Lokale na drugim piętrze są dwupoziomowe. W podziemiach zlokalizowane są garaże. Oprócz podziemnych miejsc parkingowych, mieszkańcy będą mieli do dyspozycji parking zewnętrzny. Następną inwestycją firmy z Kalisza jest kameralne Osiedle Pogodna położone w leśnej okolicy w dzielnicy Świder. Są to zaledwie cztery budynki, z czego dwa to domy w zabudowie bliźniaczej, każdy z pojedynczym garażem, natomiast dwa pozostałe to domy wolnostojące, każdy z podwójnym garażem. Inwestycja ma zostać zakończona w III kwartale 2009 roku. Obok osiedla znajduje się kort tenisowy i basen, 250 metrów dalej przepływa rzeka Świder. Powierzchnia każdego z bliźniaków wynosi 146 mkw., a powierzchnia domów wolnostojących wynosi 190 mkw. Ogrody przy domach wolnostojących mają powierzchnię 1500 mkw., natomiast przy bliźniakach powierzchnia ogrodów wynosi od 338 mkw. do 509 mkw.  Cena za metr kwadratowy wynosi 4 550 zł. - do tej kwoty należy doliczyć cenę gruntu.

Deweloper Novum sam realizuje swoje inwestycje. Tylko w niektórych etapach budowy korzysta z usług swoich zaufanych podwykonawców, z którymi współpracuje od lat. Na rynku działa od 1985 roku, w Otwocku wybudował kilka lat temu osiedle pod nazwą Wioska Szwajcarska oraz osiedle Osada Billewiczów. Deweloper buduje osiedla z wykorzystaniem najnowszych technologii, przy użyciu najlepszych materiałów, często własnej produkcji (np. stolarki okiennej). Oprócz inwestycji w Warszawie i Otwocku, firma działa również na rynku w Kaliszu, Poznaniu oraz Turku.

Źródło: PRS/Andrzej Multanowski / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18189 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 52

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >