Jak płacić najszybciej rachunki?

Jak płacić najszybciej rachunki?

Polacy stosunkowo niechętnie korzystają z automatycznych przelewów takich jak zlecenia stałe czy polecenia zapłaty. Expander zwraca jednak uwagę, że warto zmienić swoje przyzwyczajenia. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i pieniądze.

 

Wydawanie pieniędzy wielu osobom sprawia przyjemność. Zwłaszcza jeśli kupują coś o czym od dawna marzyli. Niestety są też wydatki, które nie należą do przyjemnych. Często zaliczamy do nich np. comiesięczne rachunki za prąd, czynsz itp. Mimo to stosunkowo niechętnie korzystamy z usług bankowych tj. zlecenia stałe czy polecenia zapłaty. Tymczasem dzięki nim możemy uwolnić od comiesięcznego dyskomfortu związanego z regulowaniem rachunków.

 

Zlecenie stałe jest bardzo prostą usługą. Jest to po prostu przelew, który bank wykona wielokrotnie, zawsze na tą samą kwotę i do tego samego odbiorcy. W dyspozycji określa się również kiedy takie przelewy mają być wykonywane. Może to być np. zawsze tego samego dnia miesiąca, ale również raz na kilka miesięcy. Można też wskazać kiedy taka usługa ma przestać działać.

 

Czytaj również: Wzrośnie popularność rachunków walutowych

 

Aby zlecenie stałe było realizowane wystarczy raz je ustanowić, a później tylko pamiętać o tym, że aby na koncie znajdowała się wystarczająca kwota. Takich zleceń może być oczywiście kilka, aby opłacić różne rachunki. Jedynym ograniczeniem jest to, że za jego pomocą można regulować tylko płatności, których kwota się nie zmienia i których płatność odbywa się regularnie.

 

Jeśli chodzi o płatności których kwoty się zmieniają np. opłata rachunków telefonicznych lub zapłata rachunków, które przychodzą nieregularnie to należy skorzystać z usługi polecenia zapłaty. Polega ona na tym, że bank będzie przelewał z naszego konta pieniądze wskazanej przez nas firmie (np. operatorowi komórkowemu), wtedy gdy ta prześle do banku informację o wysokości wystawionego rachunku.

 

Czytaj również: Czy bankowe oferty są tylko dla zamożnych?

 

Ta usługa jest więc również bardzo wygodna. Wielu klientów banków podchodzi jednak do niej z pewną rezerwą. Obawiają się bowiem sytuacji, że firma otrzymująca pieniądze w ten sposób może zawyżać kwoty do zapłaty. Takie zagrożenie zostało jednak wyeliminowane. Funkcjonuje bowiem zabezpieczenie polegające na tym, że jeśli klient może złościć w banku, że chce aby środki zostały mu zwrócone. Wtedy przelew jest anulowany i pieniądze wracają na konto. Gdyby ktoś chciał nas oszukać to w ten sposób można łatwo odzyskać swoje pieniądze.

 

Banki oferują również inne usługi, które mogą ułatwić nasze życie lub które pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze. Warto sprawdzić co mają do zaoferowania lub skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który pomoże znaleźć najkorzystniejsze produkty z ofert wielu banków.

 

Źródło: Expander / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18069 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 691

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >