Jak wygląda budowa Millenium Hall w Rzeszowie? Otwarcie Centrum już w przyszłym roku.

Jak wygląda budowa Millenium Hall w Rzeszowie? Otwarcie Centrum już w przyszłym roku.

Z dnia na dzień widać postępy realizacji budowy Millenium Hall w Rzeszowie. Prace przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. W ciągu 6 miesięcy od rozpoczęcia kontynuacji realizacji Centrum konstrukcja jest już zakończona w 90%. Czytaj dalej

Otwarcie nastąpi w październiku 2011 r.

Jedną z największych Inwestycji w regionie jest Centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe Millenium Hall w Rzeszowie. Obiekt realizowany jest przez Grupę CMP oraz Dekra Construction Management Sp. z o.o., na zlecenie - należącej do Grupy MARMA - firmy Develop Investment Sp. z o.o.. W ubiegłym roku firma Develop Investment kupiła na licytacji komorniczej za 233 mln złotych wstrzymaną Inwestycję, zaawansowaną w niespełna 40% konstrukcji. Do połowy kwietnia 2010 roku trwały prace przygotowawcze (przygotowanie placu budowy pod wznowienie prac oraz wykonanie niezbędnych ekspertyz); w obecnym momencie prace postępują bez większych przeszkód, w bardzo szybkim tempie.Najpóźniej w listopadzie bieżącego roku zostaną zakończone wszelkie prace związane z konstrukcją. Koniec 2010 roku – to szczelny budynek z dachem i większością elewacji.

Ciekawe sklepy już wkrótce

W Millenium Hall znajdzie się około 250 sklepów z różnych branż. Dobór Najemców będzie bardzo wysublimowany i nieszablonowy. Nie zabraknie znanych sieci sklepów, lokalnych Najemców jak również takich, które pojawią się pierwszy raz w Rzeszowie.Jesteśmy w końcowej fazie negocjacji i podpisywania umów z Najemcami. Planujemy ściągnięcie do Rzeszowa nowych marek, których nie ma jeszcze w naszym mieście i województwie – mówi Marta Półtorak, Prezes Develop Investment Sp. z o.o.
 

 

Już 90% zakończonej konstrukcji

Z dnia na dzień widać postępy realizacji budowy Centrum. Konstrukcja jest już zakończona w 90% . Zatrudnione firmy pracują na 2 zmiany, realizując wyznaczony harmonogram z jak największą starannością.Od pewnego czasu rozpoczęliśmy prace w zakresie elewacji obiektu – trwa montaż nowej termoizolacji ścian zewnętrznych; postęp prac w zakresie montażu rusztu pod ceramiczne elewacje jak również montażu elementów ślusarki zewnętrznej z dnia na dzień zaczyna być co raz bardziej widoczny z zewnątrz Inwestycji. Obecnie na budowie pracuje ponad 1000 osób przy stałej tendencji rosnącej; firmy instalacyjne rozpoczęły już prace wewnątrz kompleksu stąd faktyczny potencjał ludzki nie jest widoczny gołym okiem dla obserwatorów. Podczas okresu zimowego planujemy zakończenie większości prac wewnątrz Centrum – mówi  Maciej Chabałowski, Dyrektor ds. Inwestycji Grupy CMP, Generalnego Realizatora Inwestycji.

Informacja o inwestycji

Millenium Hall jest doskonale zlokalizowane na głównej arterii handlowej Rzeszowa przy skrzyżowaniu ulic Rejtana, Kopisto i Karowej, na największym pod względem liczby mieszkańców osiedlu „Nowe Miasto”.  W najbliższej odległości od centrum mieszka około 55 tys. osób, natomiast w odległości około 60 min. jazdy samochodem w przybliżeniu 690 tys. mieszkańców.Millenium Hall ma 110.000 m kw. powierzchni całkowitej; znajdzie się w nim około 250 sklepówi wysokiej klasy hotel.  Planowane otwarcie Millenium Hall to październik 2010 r.

Millenium Hall w liczbach:
Ilość sklepów: około 250
Powierzchnia całkowita (GBA): 110.000 mkw.
Powierzchnia najmu (GLA): 56.612 mkw.
Ilość miejsc parkingowych: około 1.000
Ilość osób zatrudnionych podczas realizacji: ponad 1.000; w szczytowym okresie 2.500
Ilość osób zatrudnionych po otwarciu (wartość szacunkowa): 3.000
Wartość Inwestycji: 450.000.000 PLN
Planowane otwarcie: październik 2011 r.

Źródło: Grupa CMP / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19219 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 296

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >