Nowa Silesia City Center w Katowicach już z fundamentami

Nowa Silesia City Center w Katowicach już z fundamentami

W Silesia City Center trwa już trzeci z sześciu zaplanowanych etapów budowy. Obecnie trwają prace nad fundamentami podziemnego parkingu, który po rozbudowie będzie mógł pomieścić 900 samochodów. Czytaj dalej


Fundamenty już się pojawiły

"Ponad 500 metrów sześciennych kruszywa pod budowę fundamentów trafia codziennie na plac budowy nowej części Silesia City Center. Wywozi się z niego nawet 5 tys. metrów sześciennych ziemi na dobę. W sumie wykonano już prawie 40 stóp fundamentowych, z planowanych 410 i rozpoczęto wykonywanie słupów poziomu -1. Prace fundamentowe planuje się ukończyć w lutym przyszłego roku" – zapowiadają przedstawiciele Silesii.

– "Prace trwają jednocześnie niemal na całym placu budowy, który systematycznie będzie się powiększać. Wciąż prowadzone są wykopy, przesadzona została już cała zieleń z placu budowy, zakończyły się także prace nad przekładkami trzech głównych sieci. Obecnie cała praca koncentruje się na budowie fundamentów "– wyjaśnia Artur Kotas – "Kierownik Projektu z firmy DIL Polska Baumanagment, zarządzającej rozbudową Silesia City Center. Jak zapowiadają budowlańcy, na początku grudnia na budowie pojawią się żurawie wieżowe i rozpoczną się prace nad szkieletem budynku. Pod koniec listopada z kolei rozpoczynają się prace wzdłuż elewacji Silesia City Center, tj. wykonanie skomplikowanej ściany szczelinowej zabezpieczającej istniejące fundamenty konstrukcji centrum przed osunięciami w kierunku wykopu. Pierwsze elementy stropu nad poziomem -1 nowej części Silesia City Center powinny pojawić się na placu budowy jeszcze w tym roku" – zapowiada Kotas.

 

 

A co z parkingami?

Nie obywa się jednak bez utrudnień. W związku z prowadzonymi pracami zajętych zostało 800 miejsc parkingowych przed Silesia City Center. Przedstawiciele Silesii jednak uspokajają, bo wokół centrum powstały dodatkowe miejsca parkingowe i parkingi zastępcze, które będą dostępne aż do zakończenia budowy, do jesieni 2011. Silesia podwoiła także liczbę ochroniarzy na parkingach, których zadaniem jest pomoc w znalezieniu miejsca parkingowego i kierowanie ruchem. Z początkiem października otwarto także drogę dojazdową wzdłuż osiedla Dębowe Tarasy.

 – "W sumie powstały aż 3 dodatkowe parkingi. Jeden na Placu Słonecznym od strony ulicy Chorzowskiej, drugi przy Dębowych Tarasach na terenie kiermaszu sezonowego i trzeci, przeznaczony dla pracowników i klientów centrum, na ulicy Węglowej. Nowe miejsca parkingowe w dużej mierze rekompensują zajęte przez plac budowy. Cały czas dla klientów dostępne są także parkingi podziemne pod Saturnem i Tesco" – wyjaśnia Dionizy Kała, Dyrektor Operacyjny Silesia City Center.

 

 

Rozbudowa Silesia City Center rozpoczęła się pod koniec września i potrwa do jesieni 2011 roku. Nowe centrum będzie liczyło sobie w sumie 86 tys. m. kw. powierzchni najmu (obecnie Silesia ma 66 tys. m. kw.) i powiększy się o 60 dodatkowych sklepów. Już dziś wiadomo, że w nowej części Silesii swoje butki będą miały Red Valentino, Calvin Klein Jeans, Guess Denim, Van Graaf, Limoni, Weekend by Max Mara czy Penny Black.

 

 

Źródło: guarcom / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17910 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 174

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >