Otrzymano pozwolenie na budowę nowej części Galerii Pomorskiej

Otrzymano pozwolenie na budowę nowej części Galerii Pomorskiej

Na początku sierpnia Galeria Pomorska otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę nowej części o powierzchni 10 000 m2. To oznacza, że główny etap prac konstrukcyjnych rozpocznie się, zgodnie z planem, pod koniec bieżącego roku.

 

Wniosek o pozwolenie na rozbudowę Galerii Pomorskiej o dodatkowe 10 000 m2 powierzchni najmu został w lipcu przyjęty bez zastrzeżeń  przez Urząd Miasta w Bydgoszczy. Pozwolenie uprawomocniło się na początku sierpnia, otwierając drogę do następnych faz prac związanych z rozbudową Galerii, czyli: budową wielopoziomowego parkingu dla klientów na 900 miejsc parkingowych (jesień 2013 – wiosna 2014) oraz nowej, jednopoziomowej części handlowej (wiosna 2014 - wiosna 2015).

 

Czytaj również: Kolejny etap budowy Diamond Business Park Ursus

 

 

“Wszystkie prace idą zgodnie z planem. Muszę przyznać, że bydgoscy radni są jednymi z najszybszych i najbardziej pomocnych w kraju jeśli chodzi o wszelkie aspekty związane z ubieganiem się o pozwolenie na budowę. Urzędnicy wykazali się znaczną wiedzą z zakresu litery prawa w połączeniu ze zrozumieniem procesu inwestycyjnego i samej inwestycji” – mówi Piotr Klecan, architekt z Biura Architektonicznego Atelier.

 

Czytaj również: Galeria „Gryf” w Starogardzie Gdańskim

 

 

Wstępna faza prac, w której zakres wchodzi utworzenie, w miejscu dotychczasowej strefy dostaw, nowego parkingu dla klientów na 160 miejsc parkingowych oraz budowa nowego wejścia do Galerii, jest realizowana zgodnie z harmonogramem a jej zakończenie nastąpi prawdopodobnie wczesną jesienią bieżącego roku. 

 

Źródło: Redluck PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18311 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 236

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >