Profile Reynaers w parku rozrywki Ferrari World w Abu Dhabi

Profile Reynaers w parku rozrywki Ferrari World w Abu Dhabi

Najszybsza kolejka górska na świecie, wyścigi bolidami Formuły 1, setki interaktywnych urządzeń i 30 „szytych na miarę” profili Reynaers. Ogromny park rozrywki Ferrari World naprawdę robi wrażenie! Oficjalne otwarcie odbyło się 27 października br. Czytaj dalej

Projektantom kompleksu poświęconego marce Ferrari powierzono nie lada zadanie. Architekci z pracowni Benoy Architects musieli odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób przekazać tradycję ponad 60-letniej historii firmy i magię, która otacza samochody Ferrari i mistrzów Formuły 1 ze stajni tej marki – Felipe Massy i Fernanda Alonzo.

Postawiono na rozmach i nowoczesne technologie. To, co najbardziej przyciąga uwagę, to przede wszystkim konstrukcja dachu, będąca kopią charakterystycznej dla Ferrari, czerwonej, podwójnie wygiętej linii karoserii bolidów. Na dachu znajduje się największy w historii firmy logotyp Ferrari o wymiarach 65 x 48,5 m., przy czym obwód dachu wynosi aż 2.200 m. Także lokalizacja kompleksu nie została wybrana przypadkowo – Ferrari World powstał na wyspie Yas (Zjednoczone Emiraty Arabskie), tuż obok światowej klasy toru wyścigowego Formuły 1, Yas Marina Circuit.

 

Reynaers jak roller coaster –30 nowych rozwiązań!

Na potrzeby tej spektakularnej inwestycji firma Reynaers opracowała około 30 nowych profili, 12 uszczelnień oraz niezliczoną ilość okuć. Prawdziwym wyzwaniem dla architektów było zaprojektowanie głównej konstrukcji budynku w kształcie ogromnego – 100 m. wysokości i 70 szerokości – trójwymiarowego leja rozszerzającego się ku górze. Do stworzenia najniższej obręczy użyto 30 profili aluminiowych, 60 do wykonania środkowej, a 120 do zrobienia najwyższych kręgów.

Lej został połączony z połacią dachu o powierzchni 210.000 m2, który płynnie przechodzi w ściany. W ten sposób powstała ogromna konstrukcja ściany kurtynowej wykonana na bazie systemu Reynaers CW 86-EF. Ściana, z powodu swojego obciążenia, została zainstalowana na specjalnej stalowej ramie wsporczej 3D.

 

Wszystkie „szyte na miarę” rozwiązania przeszły szereg testów w Instytucie Reynaers w Duffel w Belgii, jednym z największych prywatnych centrów testowania okien, drzwi i systemów elewacyjnych w Europie. Każdy nowy profil, uszczelnienie czy okucie zostały przebadane, m.in. w komorze AWW (air, wind, water) pod kątem wiatroszczelności, wodoszczelności, izolacyjności termicznej i akustycznej. W rezultacie powstały zupełnie nowe rozwiązania o podwyższonych parametrach izolacyjności a ostateczny rozmiar i kształt poszczególnych elementów konstrukcji wyliczono na podstawie wyników testów.

 

Tematyczny Park Rozrywki Ferrari World znajduje się na wyspie Yas, niedaleko centrum Abu Dhabi, międzynarodowego portu lotniczego oraz nowego centrum biznesowego – Marina Dubai. Wśród kilkudziesięciu atrakcji oferuje on, m.in.: najszybszą i największą na świecie kolejkę górską, osiągającą prędkość 240 km/h, najnowocześniejsze symulatory wyścigowe, przejażdżkę kanałem wodnym wprost do wnętrza silnika Ferrari 599, oraz interaktywne wrażenia w programie Speed of Magic w technologii 4D.

 

Ferrari World, Abu Dhabi
Architekt: Benoy Architects, Abu Dhabi
Zamawiający: Yas Island, Abu Dhabi
Inwestor: Aldar Properties, Abu Dhabi
Wykonawca: Six Construct, Abu Dhabi
Producent: JAP – Jungbluth Alu Partners Ltd., Herstal
Systemy Reynaers: rozwiązanie wykonane na zamówienie na bazie system CW 86-EF (elewacja osłonowa), rozwiązanie leja dachu wykonane na zamówienie na bazie stalowej konstrukcji wsporczej 3D, rozwiązanie osłony przeciwsłonecznej wykonane na zamówienie.

Więcej informacji o tej inwestycji: www.reynaers-solutions.com

Źródło: PUBLINK PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 18067 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 804

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >