Remont Zamku Królewskiego

Remont Zamku Królewskiego

W lipcu 2006 roku rozpoczął się kolejny z etapów generalnego remontu jednego z najważniejszych i najbardziej znanych obiektów zabytkowych w Polsce – Zamku Królewskiego w Warszawie. Remont wnętrz i elewacji odbywa się przy wykorzystaniu technologii SILOTECH oferowanej przez firmę KREISEL.

Trwający od kilku lat remont Zamku Królewskiego w Warszawie to jedna z najważniejszych i najgłośniejszych inwestycji budowlanych w Polsce. W chwili obecnej najbardziej zaawansowane są prace przy przebudowie tzw. Pałacu Pod Blachą w zespole Zamku Królewskiego. Duża część prac prowadzona jest przy użyciu produktów firmy KREISEL. Do obsługi tej wielkiej i prestiżowej inwestycji wykorzystywana jest technika silosowa - SILOTECH. Tuż obok Zamku Królewskiego stanęły dwa silosy KREISEL, które stanowią bezpośrednie zaplecze materiałowe dla ekip remontowych.

W pracach remontowych Zamku Królewskiego wykorzystuje się obecnie dwa produkty firmy KREISEL – Obrzutka Cementowa 010 oraz Tynk Maszynowy 100. W pierwszym etapie, po usunięciu zniszczonych tynków wykonywana jest tradycyjna obrzutka cementowa, na którą położony będzie i wykończony "na ostro" maszynowy tynk cementowo-wapienny 100. Tynk ten stanowić będzie podkład pod warstwę wygładzającą wykonaną także przy użyciu materiałów firmy KREISEL. Grubość wykonanego podkładu pod gładź będzie wynosić nawet do 4-5 cm, co jest konieczne, aby zapewnić idealny pion i poziom ścian i sufitów. Warto podkreślić, że produkty firmy KREISEL muszą „zmierzyć się” z bardzo różnymi i trudnymi podłożami (ceglanymi sklepieniami, drewnianymi stropami poddasza, itp.), ale jak twierdzą wykonawcy, pierwszy etap prac przebiega sprawnie i bez zakłóceń.

Po zakończeniu prac wewnątrz budynków zespołu Zamku Królewskiego, planowane są także prace przy odnawianiu elewacji, na których będzie możliwość skorzystania z bogatej oferty tynków zewnętrznych proponowanych przez firmę KREISEL. „-Remont Zamku Królewskiego to na pewno najbardziej prestiżowa inwestycja realizowana przy wykorzystaniu SILOTECHU. Nasze silosy stoją w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku, inwestycja ta jest obserwowana przez tłumy warszawiaków i turystów. Ale nie to jest najważniejsze. Najistotniejsze jest to, że przy tak ważnym przedsięwzięciu potrzebne są sprawdzone produkty najwyższej jakości ,dlatego właśnie wybrane zostały materiały i technologia firmy KREISEL.” - podsumowuje Grzegorz Baraniok., Koordynator ds. Techniki Silosowej, odpowiedzialny za inwestycję na Zamku w Warszawie

 

Źródło: KREISEL / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 178

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >