Rozpoczęcie budowy Hanza Tower w Szczecinie

Rozpoczęcie budowy Hanza Tower w Szczecinie

W piątek, 23 września odbędzie się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę najwyższego budynku na linii Berlin - Gdynia. Mowa o Hanza Tower, pierwszej szczecińskiej inwestycji komercyjnej J.W. Construction Holding. SA W nowoczesnym projekcie przewidziano powierzchnie biurowe, lokale usługowe, sale konferencyjne oraz zlokalizowaną na 25 piętrze restaurację z tarasem widokowym. Czytaj dalej

 

Realizacja tak prestiżowej inwestycji jest kolejnym dowodem na wzrost zainteresowania przedstawicieli biznesu tą częścią Polski. Szczecin coraz intensywniej zabiega o nowych inwestorów a powstająca Hanza Tower stanie się jednym z symboli  nowego etapu rozwoju miasta i całego regionu.

 

Czytaj również: Nowoczesny szpital powstanie w Żywcu

 

"Obserwujemy w Szczecinie wyraźne ożywienie gospodarcze, któremu towarzyszy rosnący popyt na dobrze skomunikowane z centrum miasta powierzchnie biurowe klasy A - z rozwiniętym zapleczem medialnym, konferencyjnym, parkingowym. Realizacja Hanza Tower wychodzi naprzeciw potrzebom inwestorów, których w Szczecinie przybywa. Nasza inwestycja przeciera szlaki kolejnym dużym projektom w tym mieście. Zrealizowane przez nas badania pokazują, że dzisiaj Szczecin jest w podobnym miejscu w którym 10 lat temu był Wrocław czy Poznań, co oznacza dla miasta świetne perspektywy" – mówi Tomasz Panabażys, Wiceprezes Zarządu J.W. Construction Holding SA.

 

 

Planowana powierzchnia użytkowa Hanza Tower to ok. 34 000 mkw. Budynek będzie posiadał 25 kondygnacji naziemnych i 3 podziemne, przeznaczone na parking z niemal 400 miejscami. Trwają już prace nad komercjalizacją przestrzeni biurowca. Większość powierzchni Hanzy stanowić będzie część biurowa. Każde z pięter ma 700 mkw. i może służyć jako samodzielne, wygodne pomieszczenie dla średniej wielkości firmy. W budynku zaplanowano ponadto część handlową, dedykowaną prestiżowym markom, których w Szczecinie jeszcze nie było. Projekt zakłada także obecność kilku sal konferencyjnych.

 

"Realizacja tak dużego i prestiżowego projektu jest dla mieszkańców Szczecina niecodziennym wydarzeniem, dowodem na realne zmiany, jakie zachodzą w tym mieście. Chcieliśmy aby charakter  ceremonii wmurowania kamienia węgielnego dodatkowo podkreślał kierunek i jakość tych zmian. Zdecydowaliśmy się więc na uroczystość która połączy biznes z kulturą. W oficjalnej części wezmą udział założyciel, główny udziałowiec i Przewodniczący Rady Nadzorczej JW. Construction P. Józef Wojciechowski oraz Prezydent Szczecina P. Piotr Krzystek i Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego P. Olgierd Geblewicz. Z kolei wieczorem, rangę wydarzenia podkreśli szczecińska premiera spektaklu (szczecinianki) Alicji Węgorzewskiej „Diva for rent”, która odbędzie się w Teatrze Polskim" – dodaje Tomasz Panabażys z J.W. Construction Holding S.A.

 

Czytaj również: Budowa biurowca feniks w Warszawie

 

 

Wszyscy mieszkańcy miasta zainteresowani obejrzeniem sztuki będą mogli kupić bilety na dodatkowy występ divy w sobotę, 24 września w Szczecińskiej Filharmonii.

Źródło: Martis-consulting / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18194 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 81

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >