Trwa budowa wrocławskiego biurowca Infinity

Trwa budowa wrocławskiego biurowca Infinity

Biurowiec Infinity we Wrocławiu wkracza w ostatnią fazę realizacji. Na budynku powstającym przy Placu Jana Pawła II zawisła symboliczna wiecha, oznaczająca osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego. Inwestycja realizowana przez Avestus Real Estate we współpracy z partnerem biznesowym Alchemy Properties będzie gotowa na przyjęcie najemców w II kw. 2023 r. Czytaj dalej

 

Dwadzieścia jeden miesięcy – dokładnie tyle czasu potrzebował generalny wykonawca Infinity, Eiffage Polska Budownictwo, na wykonanie pełnej konstrukcji siedmiokondygnacyjnego budynku biurowego. Ukończono betonowanie ostatniego stropu na poziomie +7, natomiast prace żelbetowe związane z elementami na dachu (szachty instalacyjne, fundamenty urządzeń oraz zadaszenia klatek) potrwają do około połowy grudnia. Równolegle trwają intensywne prace instalacyjne – w zakresie sanitarnym, elektrycznym, a także teletechnicznym. Realizowane są również prace wykończeniowe na poziomach podziemnych i niższych piętrach biurowca. Na budynku pojawiły się także pierwsze elementy szklanej elewacji. W otoczeniu inwestycji rozpoczęto przebudowę sygnalizacji świetlnej skrzyżowania ulic Legnickiej i Nabycińskiej, a także prace związane z przebudową chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Legnickiej.

 

Trwa budowa wrocławskiego biurowca Infinity

 

Zawieszenie wiechy to szalenie ważny moment w realizacji każdej inwestycji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tempa prac przy budowie Infinity. Dzięki zaangażowaniu zespołu Avestus Real Estate oraz naszych partnerów, proces inwestycyjny przebiega zgodnie z planem i za nieco ponad pół roku w biurowcu będziemy mogli powitać pierwszych najemców. Już teraz jednak możemy podziwiać charakterystyczną bryłę budynku, który z całą pewnością wyróżnia się na mapie Wrocławia. Dynamiczne tempo prac budowlanych przekłada się na wzmożone zainteresowanie powierzchniami biurowymi naszego budynku. Jesteśmy na etapie zaawansowanych negocjacji z kolejnymi Klientami i już niebawem będziemy mogli poinformować o nowych umowach najmu w Infinity – powiedział Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy Avestus Real Estate w Polsce.

 

Trwa budowa wrocławskiego biurowca Infinity

 

Czytaj również: Co będzie dalej z rynkiem nieruchomości. Czy ceny będą spadać?

 

Infinity będzie siedmiokondygnacyjnym budynkiem biurowym klasy A, w którym znajdzie się m.in. 18 727 m kw. powierzchni biurowej, 1 561 m kw. powierzchni przeznaczonej na handel oraz trzypoziomowy podziemny garaż, oferujący 311 miejsc parkingowych (w tym miejsca ze stacjami do ładowania pojazdów elektrycznych). Z myślą o rowerzystach powstanie 120 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie wraz z szatniami i prysznicami. Biurowiec będzie posiadał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, a także certyfikat WELL Health-Safety potwierdzający wysoki standard procedur bezpieczeństwa.

 

Trwa budowa wrocławskiego biurowca Infinity

 

Biurowiec Infinity, oprócz wyjątkowej i bardzo charakterystycznej architektury, będzie mógł poszczycić się również najnowszymi technologiami, w tym innowacyjną platformą obsługi najemców autorstwa spaceOS. Rozwiązania bezdotykowe, uchylne okna oraz najwyższej jakości filtry powietrza, zapewnią bezpieczeństwo i komfort jego użytkownikom.
W Infinity zostanie również zaaranżowane imponujące lobby, w którym znajdą się dedykowane miejsca dla gości odwiedzających budynek. Na dachu biurowca powstaną przestronne tarasy z elementami małej architektury i zieleni. Wszystkie działania w ramach projektu Infinity, począwszy od prac budowlanych, przez zastosowane technologie i rozwiązania, aż po zarządzanie budynkiem, realizowane są zgodnie z kryteriami ESG, aby zapewnić niskoemisyjność biurowca i zminimalizować jego wpływ na środowisko.

 

Trwa budowa wrocławskiego biurowca Infinity

 

Czytaj również: Zawisła wiecha na budynku E, na Nowym Rynku w Poznaniu

 

Projekt architektoniczny Infinity przygotowała pracownia AD Studio, jego generalnym wykonawcą jest Eiffage Polska Budownictwo, a za komercjalizację odpowiada JLL.

 

Trwa budowa wrocławskiego biurowca Infinity

 

Infinity – informacje podstawowe:

●  Łączna powierzchnia najmu – 21 847 m kw. (biura, powierzchnie handlowe na parterze i przestrzeń magazynowa)

●  Liczba miejsc parkingowych – 311 w garażu podziemnym

●  Udogodnienia dla rowerzystów: 120 stojaków rowerowych – w zamkniętej strefie w podcieniu budynku; szatnie oraz  prysznice dla rowerzystów – na poziomie -1

●  Lokalizacja – Wrocław, plac Jana Pawła II (Nabycińska / Legnicka / Sokolnicza) – adres administracyjny ul. Legnicka 16

●  Inwestorzy: Alchemy Properties i Avestus Capital Partners

●  Pracownia architektoniczna: AD Studio

●  Deweloper: Avestus Real Estate

●  Generalny wykonawca: Eiffage Polska Budownictwo

●  Agent komercjalizacji: JLL

●  Zakończenie inwestycji: II kw. 2023 r.

Źródło: Advanced PR / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18199 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 84

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >