Trzy polskie nieruchomości zostaną refinansowane

Trzy polskie nieruchomości zostaną refinansowane

Grupa IMMOFINANZ z sukcesem zakończyła refinansowanie trzech dużych obiektów w Polsce. Partnerem finansowym transakcji był bank Helaba Landesbank Hessen-Thüringen.


Zrefinansowane nieruchomości to uhonorowane wieloma nagrodami centrum handlowe Silesia City Center w Katowicach oraz budynki biurowe IO-1 i Brama Zachodnia w Warszawie. Centrum handlowe Silesia City Center zostało zakupione przez Grupę IMMOFINANZ w 2005 roku. To największe i najnowocześniejsze centrum handlowe na Górnym Śląsku – błyskawicznie rozwijającym się regionie, który jest jednym z najważniejszych centrów gospodarczych Polski. Katowice – lokalizacja Silesia City Center – to jego centrum. Posiadające powierzchnię 110,000 m2 centrum handlowe, oferuje 66,000 m2 powierzchni do wynajęcia i udostępnia miejsce na 240 punktów handlu detalicznego i 3 000 miejsc parkingowych.

 

Fot.Katowice Silesia City Center

 

W 2010 roku uruchomiony został projekt rozbudowy Silesia City Center o 20,000 m2. Cała powierzchnia dostępna w istniejącym budynku została wynajęta, a zainteresowanie potencjalnych najemców nową powierzchnią jest duże. Nowe centrum handlowe ma zostać otwarte jesienią 2011 roku. Wśród zrefinansowanych budynków są także dwa biurowce klasy I w Warszawie: Brama Zachodnia i IO-1. 14-kondygnacyjna Brama Zachodnia została ukończona w 2001 roku i oferuje 24,000 m2 powierzchni do wynajęcia. IO-1, otwarty w 2007 roku, posiada 23,000 m2 powierzchni do wynajęcia i jest zajęty w całości. Oba obiekty są doskonale połączone z siecią drogową i najatrakcyjniejszymi miejscami w mieście.

 

Fot. Warszawa IO-1

 

“Sukces refinansowania, w szczególności w trudnych ekonomicznie czasach, potwierdza naszą strategię. Ta transakcja to imponująca demonstracja pozycji Grupy IMMOFINANZ na rynku i możliwości pozyskiwania partnerów w świecie finansów“ – powiedział Eduard Zehetner, Dyrektor Generalny Grupy IMMOFINANZ.

 Fot. Warszawa Brama Zachodnia

 

Źródło: ACCEDO Polska / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji