Usuwamy plamy: pleśń, pomadka, żywica, wosk

Usuwamy plamy: pleśń, pomadka, żywica, wosk

Usuwamy plamy to seria pomysłów na skuteczne usuwanie plam z konkretnych substancji. W tym artykule dowiecie się jak usunąć plamy z żywicy, wosku, pomadki i pleśni.

 

Wosk

Aby usunąć plamę z wosku, połóż na zabrudzenie chusteczkę higieniczną i zaprasuj kilka razy. Następnie wypierz tkaninę w zimnej wodzie z mydłem. Jeśli po wosku zostanie kolorowy ślad, przetrzyj go benzyną lub spirytusem.

 

Czytaj również: Usuwamy plamy: wiśnie, trawa, tłuszcz, wino

 

 

Żywica

Plamy z żywicy są trudne do usunięcia. Jedyną szansą na ich usunięcie, jest zastosowanie benzyny, terpentyny lub rozpuszczalnika trójchloroetylenowego bezpośrednio na plamę. Następnie należy wyprać tkaninę w ciepłej wodzie.

 

Czytaj również: Usuwamy plamy: lody, musztarda, nafta, szpinak

 


 

Pomadka

Zabrudzenie z pomadki przecieraj benzyną lub odplamiaczem. Jeśli plama pozostanie, nalej na nią rozpuszczalnik i wypierz w gorącej wodzie z proszkiem.

 

Czytaj również: Usuwamy plamy: curry, jodyna, majonez, miód

 

 

Pleśń

Aby uporać się z pleśnią, trzeba się nieco pomęczyć. Pleśń schodzi bardzo ciężko i powolnie. Najpierw namocz tkaninę w zsiadłym mleku (jeśli nie masz, użyj soku pomidorowego lub maślanki) i spłucz ciepłą wodą. Czynność powtórz kilka razy. Jeśli pleśń nie zejdzie, nalej na nią wodę utlenioną i ocet. Wypłucz. Możesz także przecierać plamy amoniakiem. Na koniec wypierz tkaninę w pralce. Jeśli pleśń jest dosyć świeża i zaatakowała skórzane tkaniny, przecieraj ją płynem do płukania jamy ustnej.

 

Czytaj również: Usuwamy plamy: buraczki, flamastry, jajko, smoła

 


Źródło: budnet.pl
Autor: Katarzyna Lewandowska

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Społeczność budnet.pl ma już 19250 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 263

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >