Zabezpieczenie domu przed włamaniem - jak Polacy podchodzą do tego problemu?

Zabezpieczenie domu przed włamaniem - jak Polacy podchodzą do tego problemu?

Pod koniec lat 90. wskaźnik wykrywalności kradzieży z włamaniem wynosił 24%. Obecnie sytuacja wygląda zdecydowanie lepiej – liczba stwierdzonych przestępstw zmalała przeszło czterokrotnie, a w ponad połowie przypadków udaje się wykryć sprawców. Polacy są jednak przezorni i często instalują systemy zabezpieczeń w nowo wybudowanych domach. Według najnowszego Raportu o budowie domów, przeprowadzonego przez serwis Oferteo.pl, blisko 70% respondentów zabezpieczyło je przed włamaniem.

 

Statystyki włamań z podziałem na województwa

Według policyjnych statystyk, najwięcej kradzieży z włamaniem w 2021 roku zostało stwierdzonych w województwie śląskim (10 370). Najbezpieczniejsze pod tym względem było województwo podkarpackie (1 424).

 

Zabezpieczenie domu przed włamaniem - jak Polacy podchodzą do tego problemu?

 

Wskaźnik wykrywalności najwyższy był w województwie świętokrzyskim (70%). Najniższą wartość odnotowano dla województwa mazowieckiego (39,9%).

 

Czym i jak zabezpieczają się Polacy?

Osoby decydujące się na mieszkanie w domu muszą liczyć się z faktem, że odpowiedzialność za zabezpieczenie budynku przed włamaniem zazwyczaj spoczywa w pełni na ich barkach. Wśród osób budujących dom z zabezpieczeniami antywłamaniowymi blisko 68% zdecydowało się na instalację systemów alarmowych. 64% zaimplementowało kamery monitoringu. Popularnym rozwiązaniem są również drzwi i okna antywłamaniowe oraz montaż specjalnych rolet.

 

Mniej osób zdecydowało się na pełną obsługę firmy ochroniarskiej, było to blisko 26% respondentów. Podobnym zainteresowaniem cieszyło się rozwiązanie dotyczące zabezpieczenia bram garażowych.

 

Zabezpieczenie domu przed włamaniem - jak Polacy podchodzą do tego problemu?

 

Czytaj również: Ubezpieczenie mieszkania z gwarancją naprawy szkody zamiast odszkodowania

 

Wybór odpowiedniej formy zabezpieczenia przed włamaniem może być trudnym zadaniem, zwłaszcza dla osób, które nie posiadają wystarczającej wiedzy w tym temacie. Warto w takiej sytuacji poszukać informacji na temat efektywnych systemów zabezpieczeń domu w internecie. Szczególnie interesujące wydają się być coraz bardziej popularne rozwiązania smart home. – radzi Karol Grygiel z serwisu Oferteo.pl.Warto rozważyć też skorzystanie z porady specjalisty. Konsultacja taka pozwoli wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie.

 

Bezpieczeństwo a rozwiązania smart home

Jak wynika z raportu Oferteo - największego w Polsce serwisu łączącego firmy świadczące usługi w różnych kategoriach z potencjalnymi klientami, ponad 30% respondentów zdecydowało się na wykorzystanie technologii smart home w nowym domu. Jako powód takiej decyzji blisko 46% z tych osób wskazało na względy bezpieczeństwa. Była to jedna z trzech najważniejszych przyczyn zainteresowania takimi rozwiązaniami.

 

Wśród urządzeń z kategorii inteligentnego domu znajdują się także te, które mają zwiększyć poziom bezpieczeństwa, również przed włamaniem. Wśród najpopularniejszych typów inteligentnych urządzeń montowanych w nowych domach znalazły się: alarmy – na które zdecydowało się prawie 70% osób inwestujących w instalacje smart oraz kamery monitoringu – do których przekonało się przeszło 50% osób. Mniejszym zainteresowaniem cieszyły się smart zamki do drzwi, na których montaż zdecydowało się 18% respondentów korzystających ze smart home.

 

Zabezpieczenie domu przed włamaniem - jak Polacy podchodzą do tego problemu?

 

Czytaj również: Na czym polega ubezpieczenie domu w budowie?

 

Metodologia badania

Przedstawione dane pochodzą z badania ankietowego przeprowadzonego w styczniu 2022 roku metodą CAWI na próbie 416 osób, które w 2021 roku budowały dom 


Jak działa Oferteo.pl?

Za pośrednictwem www.oferteo.pl firmy zarejestrowane w serwisie mają możliwość dotarcia do klientów poszukujących usług lub produktów w 900 kategoriach. Pozwala to zaoszczędzić czas potrzebny na pozyskiwanie i obsługę klientów.

Klienci poszukujący konkretnej usługi lub produktu mogą w jednym miejscu bezpłatnie złożyć zapytanie o oferty. Serwis wyselekcjonuje dla nich odpowiednie firmy, które zostaną powiadomione o zapytaniu, by spośród nadesłanych ofert mogli wybrać najlepszą dla siebie.

 

W obliczu wojny w Ukrainie uruchomiony został także portal praca.oferteo.pl, na którym pracodawcy mogą bezpłatnie umieszczać ogłoszenia o pracę skierowane do obywateli Ukrainy. Propozycja adresowana jest przede wszystkim do 500 tys. przedsiębiorców współpracujących z Oferteo, ale możliwe jest składanie ofert również przez inne podmioty i osoby fizyczne. W serwisie dostępne są udogodnienia takie jak: automatyczne tłumaczenie ogłoszenia, przydatne dokumenty i dwujęzyczne wzory umów.

Źródło: SAROTA PR / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18305 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 89

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >