jakie ogrzewanie na gaz czy olej opałowy?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 28 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  15 16 17 18 19  ▸  ▸▸

13 listopada 2015, 22:19

Zgadzam sie: good 0 bad

a w czym trzymacie te oleje? ja zastanawiam się nad kupnem zbiornika np takiej firmy www.zbiorniki.szczecin.pl :) myslicie, ze warto?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 listopada 2015, 14:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik PieceMans_pl napisał: Olej opałowy to bardzo drogie paliwo,ceny poszły w
górę,wiec jedyne co pozostaje to gaz lub też tradycyjne
paliwo-węgiel czy pellet. Wtedy koszty będą
najniższe.



www.PieceMans.pl


Jeśli ktoś chce tracić czas na technologię rodem z XIX wieku (węgiel) czy pseudopaliwo, które jest mało efektywne (pellet) to może zakupic. Dochodzi Ci koszt magazynowania, obróbki, musisz dokupić drewna, które trzeba składować. Do tego masz popiół (i koszty związane z jego wywozem). Przy takim zestawie olej opałowy jest o wiele lepszy

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 listopada 2015, 10:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Kompletnie się nie zgadza,bo każdy przystanie na inne,alternatywne paliwa zamiast przepłacać za olej opałowy,chyba w większości nie zdajemy sobie sprawy jak ogromne są to koszty,warto przeanalizować to właśnie pod takim katem.

www.Elando.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

27 listopada 2015, 09:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: mardy_g napisał: Moim skromnym zdaniem gaz to lepsze rozwiązanie. Oczywiscie
mam na myśli LPG - jakbyscie chcieli więcej informacji
zdobyc to zajrzyjcie sobie na http://www.gal-gaz.pl/ , ciekawie i
zwięźle opisane.


Witam,

Roczne koszty ogrzewania instalacji wykorzystującej gaz ziemny są znacznie niższe w porównaniu z olejem opałowym. Gaz ziemny jest bardzo popularnym źródłem energii. Najważniejszymi zaletami takiej formy ogrzewania są: bezpieczeństwo, komfortowe użytkowanie (praktycznie bezobsługowe), czystość oraz dbałość o środowisko naturalne. Polecam kotły kondensacyjne, które dzięki technologii odzyskiwania energii ciepła skraplania, mają o wiele wyższą sprawność w stosunku do kotłów konwencjonalnych. Oszczędność energii może wynieść w takim wypadku nawet do 25%. W przypadku gazu płynnego koszty ogrzewania w stosunku do oleju opałowego są zbliżone. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze źródła ciepła w domu polecam również rozważenie montażu pompy ciepła jako elementu zasilającego instalację centralnego ogrzewania.
W celu uzyskania szczegółowych informacji zachęcam do odwiedzenia strony internetowej www.junkers.pl.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,

________________________________
Konsultant marki Junkers

Zgłoś | Cytuj | Link

27 listopada 2015, 11:17

Zgadzam sie: good 0 bad

A szukałeś tutaj? www.tangozbiorniki.pl ? Zanawiałem u nich TangoOil 5000l Monolit, zbiornik na olej opałowy. Ale z tego co wiem to mają też mniejsze pojemności od 1500 l do 5000 l.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 listopada 2015, 12:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik OnlineEkspert napisał: Użytkownik Gość: mardy_g napisał:
Moim skromnym zdaniem gaz to
lepsze rozwiązanie. Oczywiscie

mam na myśli LPG - jakbyscie chcieli więcej informacji

zdobyc to zajrzyjcie sobie na http://www.gal-gaz.pl/ , ciekawie i

zwięźle opisane.




Witam,



Roczne koszty ogrzewania instalacji wykorzystującej gaz
ziemny są znacznie niższe w porównaniu z olejem
opałowym. Gaz ziemny jest bardzo popularnym źródłem
energii. Najważniejszymi zaletami takiej formy ogrzewania
są: bezpieczeństwo, komfortowe użytkowanie (praktycznie
bezobsługowe), czystość oraz dbałość o środowisko
naturalne. Polecam kotły kondensacyjne, które dzięki
technologii odzyskiwania energii ciepła skraplania, mają o
wiele wyższą sprawność w stosunku do kotłów
konwencjonalnych. Oszczędność energii może wynieść w
takim wypadku nawet do 25%. W przypadku gazu płynnego
koszty ogrzewania w stosunku do oleju opałowego są
zbliżone. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze źródła
ciepła w domu polecam również rozważenie montażu pompy
ciepła jako elementu zasilającego instalację centralnego
ogrzewania.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zachęcam do
odwiedzenia strony internetowej www.junkers.pl.

Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

Pozdrawiam,



________________________________

Konsultant marki Junkers


Ile kosztuje instalacja gazowa razem z pompą ciepła?

Zgłoś | Cytuj | Link

1 grudnia 2015, 09:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Też chętnie dowiem się szczegółów,oraz w jaki sposób potem amortyzują się te koszty wraz z każdym sezonem grzewczym,jeżeli możesz to opisz wszystko bardzo dokładnie,taka wiedza z pewnością przyda się wielu Użytkownikom na forum.



www.PieceMans.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

18 grudnia 2015, 10:51

Zgadzam sie: good 0 bad

[quote=enerbau.pl] Ile kosztuje instalacja gazowa razem z pompą ciepła?

Witam,

Ma Pan na myśli współpracę pompy ciepła z kotłem gazowym, wykorzystywanym jako dodatkowe wspomagające i awaryjne źródło ciepła? Czy współpracę kotła z pompą ciepła Supraeco W (tylko do przygotowania c.w.u.)?
W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers

Zgłoś | Cytuj | Link

21 grudnia 2015, 13:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja stawiam na ogrzewanie gazowe. Ceny oleju opałowego są dość wysokie. Montaż dobrej pompy ciepła zaś to duża inwestycja. Instalacja gazowa ma też też plus, że działa samodzielnie i nie wymaga podejmowania innych działań, np napełniania podajnika. Długo nie ma nas w domu i ze względu na wygodę zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie. jestem z Lublina i mogę śmiało polecić dobrą firmę.http://www.gazexim.pl/. Nie jest to próba reklamowania firmy. Byłam zadowolona ze współpracy z nimi, dlatego mogę się tym podzielić z innymi użytkownikami forum.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 stycznia 2016, 17:13

Zgadzam sie: good 0 bad

A ktoś kto ma ogrzewanie gazowe myślał może o zmianie dostawy? Ja generalnie byłem przekonany, że zmienić można tylko dostawcę gazu. Na http://ewe.pl znalazłem jednego z dostawców tańszego gazu. Znacie może inne takie firmy?

Ten post był edytowany przez Zmigi dnia: 8 lutego 2016, 14:26
Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 28 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  15 16 17 18 19  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ogrzewanie w domu Liczba postów: 355 Grupa: Robimy inst... A ja się zastanawiam nad tym, jaki piec najlepiej wybrać. Widziałam tutaj takie kotły gazowe: https://terme.pl/pl/menu/ogrzewanie/kotl y-i-piece/kotly-gazowe-289...
  • pompa ciepła dom wielorodzinny Liczba postów: 23 Grupa: Robimy inst... Pompy odśrodkowe działają na zasadzie przekształcania energii mechanicznej na energię kinetyczną cieczy, co pozwala na jej transport na większe odległości. Szcz...
  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19162 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 244

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >