Bezpieczne ogrodzenie – na co zwracać uwagę?

Bezpieczne ogrodzenie – na co zwracać uwagę?

Zabezpieczenie domu i ogrodu przed włamaniami – oto najważniejsza funkcja każdego systemu ogrodzeniowego. Dlatego szukając rozwiązania dla swojej posesji w pierwszej kolejności kieruj się poziomem ochrony, który jest w stanie zapewnić

 

Chcesz mieć pewność, że ogrodzenie będzie skutecznie chroniło Twoją posesję? Koniecznie zwróć uwagę na te cechy!

 

Na jakie właściwości ogrodzenia zwrócić uwagę w czasie poszukiwań? Oto kilka najistotniejszych.

 


Czytaj również: Dekoracyjne ogrodzenie posesji skomponowane z betonowych elementów

 

1. Wysokość


Bez względu na to, czy decydujesz się na panele, czy też siatkę ogrodzeniową, wybierz model o wysokości, która uniemożliwia przeskoczenie lub swobodne przejście górą. Przykładem może być system Pantanet Family z siatką zgrzewaną jako głównym elementem konstrukcji. Wysokość słupów dopasowanych do tego rozwiązania rozpoczyna się od 1,5 m.

 

2. Kolce w górnej części


To dodatkowe zabezpieczenie, które szczególnie przyda się w przypadku relatywnie niskiego ogrodzenia, podwyższając standardy ochrony. Dobrym rozwiązaniem są np. panele Nylofor 3D, dedykowane szczególnie osiedlom mieszkaniowym, które dzięki prostemu i eleganckiemu wyglądowi nadają się także do grodzenia domów jednorodzinnych.

 

 

Czytaj również: Panele ogrodzeniowe: bezpieczeństwo w nowoczesnym wydaniu

 

3. Pionowe szczebelki


Panele charakteryzujące się pionową budową szczebli znacząco utrudniają intruzom wspinaczkę po ogrodzeniu. Nie mają poziomych prętów, przez co intruz nie może oprzeć o nie stóp. Układ taki mają np. panele Barofor Round i Barofor Square. Ten drugi model wyróżnia się dodatkowo ostrymi końcówkami w górnej części przęsła.

 

4. Wąskie oczko


Gęsto ułożone druty lub szczeble sprawiają, że oczka panelu lub siatki stają się bardzo wąskie. W efekcie potencjalny intruz nie jest wstanie włożyć pomiędzy nie stopy, co w praktyce oznacza uniemożliwienie mu przejścia przez ogrodzenie górą. Taką budową charakteryzują się m.in. panele Zenturo.

 

 

5. Wypełnienie


Niektóre modele paneli można uzupełnić o dodatkowe wypełnienie listwami, taśmami czy pikselami (prostokątami i kwadratami z tworzywa sztucznego). Polecanym rozwiązaniem są murki gabionowe, oparte na panelach Zenturo, albo panele Bekafor.

Panele o wypełnieniu poziomym powinny mieć natomiast na tyle małe przerwy pomiędzy szczeblami, aby uniknąć efektu drabinki. 15 mm to dobry odstęp, który został zastosowany w nowej linii ogrodzeń Horizen.

Źródło: gfields / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15718 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 239

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >