Branżowy Program Promocji „POLSKIE OKNA I DRZWI” w ogniu krytyki konkurentów

Branżowy Program Promocji „POLSKIE OKNA I DRZWI” w ogniu krytyki konkurentów

Zrzeszenie Czeskich Producentów Stolarki Otworowej w niepochlebny sposób wypowiedziało się na temat rozwiązań z zakresu stolarki budowlanej, pochodzących od zagranicznych producentów. Ta opinia uderza również w Branżowy Program Promocji „POLSKIE OKNA I DRZWI”, promujący polską stolarkę budowlaną za granicą.

 

Branżowy Program Promocji „POLSKIE OKNA i DRZWI”, wspierający działalność eksportową polskich producentów z branży stolarki okiennej i drzwiowej, obejmuje swoją działalnością rynki zagraniczne, m.in. rynek niemiecki oraz czeski. Spotyka się to z bezpodstawną krytyką ze strony miejscowych producentów – najpierw zgodność z prawem programu próbował podważyć niemiecki związek producentów VerbandFenster + Fassade (VFF). Teraz, w podobnym tonie wypowiada się Zrzeszenie Czeskich Producentów Stolarki Otworowej, które poddaje w wątpliwość jakość okien pochodzących od producentów zagranicznych. Według czeskiego zrzeszenia konkurują oni tylko ceną, co pogarsza wizerunek całej branży. Opinia ta jest niezgodna ze stanem faktycznym i uderza m.in. w polskich producentów, którzy przywiązują dużą uwagę do jakości swoich produktów i stosują w nich najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

 

Czytaj również: Nowy program Mieszkania Dla Młodych

 

 "Dzięki naszym staraniom, Branżowy Program Promocji dla branży stolarki budowlanej będzie obecny również na rynku czeskim. W ciągu trzech najbliższych lat planujemy tam różnego rodzaju działania promocyjne – mówi Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku Polskie Okna i Drzwi, organizacji, która wchodzi w skład konsorcjum zajmującego się realizacją Branżowego Programu Promocji „POLSKIE OKNA I DRZWI” – Niekorzystne wypowiedzi ze strony czeskich producentów to kolejny głos krytyki pod naszym adresem ze strony zagranicznych konkurentów. Nie możemy godzić się na traktowanie wszystkich produktów zagranicznych -  w tym polskich - jako rozwiązań złej jakości oraz przypisywanie dobrych cech wyłącznie produktom czeskim. Tego typu działania pokazują, że zagraniczni producenci obawiają się wysokiej jakości  polskiej stolarki budowlanej"  - dodaje Paweł Wróblewski.

 

 

W ramach odpowiedzi na zarzuty czeskich producentów, o sprawie powiadomiony został Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Pradze. W opinii Wydziału, takie działania naruszają zasady wolnej konkurencji w Unii Europejskiej, w związku z czym polskie stanowisko zostało wysłane do Zrzeszenia Czeskich Producentów Stolarki Otworowej. Sprawą zostanie także zainteresowany Klub Polskiego Biznesu w Republice Czeskiej oraz Czesko-Polska Izba Handlowa w Ostrawie.
W ramach finansowanego przez polskie Ministerstwo Gospodarki i Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Branżowego Programu Promocji „POLSKIE OKNA I DRZWI”, polscy producenci stolarki budowlanej otrzymali ponad 6 mln zł na promocję swoich produktów na zagranicznych rynkach, m.in. na rynku czeskim, niemieckim, francuskim, szwedzkim oraz włoskim. Działania promocyjne to m.in. udział w targach branżowych, reklama i prezentacja polskiej branży stolarki budowlanej oraz organizacja konferencji i misji handlowych w każdym z krajów objętych programem. 

 

2012-11-16
Źródło: Red Pen / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Rzeczy do przechowywania Liczba postów: 3 Grupa: Trudne tema... Moim zdaniem jeśli szukasz rzeczy do przechowywania to lepiej od razu udać się do sieci. W sklepach stacjonarnych jest takich zdecydowanie mniej. Ja po takie rz...
  • Meble medyczne Liczba postów: 3 Grupa: Trudne tema... W związku z tym, że na stronie u jednego z producentów, przeczytałam, że https://www.meble-medyczne.pl/idea-farby -proszkowej-przy-produkcji-mebli-medyczn ych/ wi...
  • Bezpłatne szkolenia BHP dla firm budowlanych Liczba postów: 19 Grupa: Aktualności Zastanawiam się czy nie przeprowadzić profesjonalnego szkolenia BHP w magazynie dla mojej ekipy. Jeszcze nie mieliśmy do czynienia z większymi obiektami, ale có...
  • Szkolenie BHP Liczba postów: 7 Grupa: Trudne tema... Zastanawiam się czy nie przeprowadzić profesjonalnego szkolenia BHP w magazynie dla mojej ekipy. Jeszcze nie mieliśmy do czynienia z większymi obiektami, ale có...
  • Pieniądze - inwestowanie Liczba postów: 205 Grupa: Trudne tema... Skąd pozyskujecie fundusze na kolejne inwestycje? Zastanawiamy się nad nieruchomościami w Warszawie, ale nie wiem czy to już nie jest przypadkiem przepełnione.

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16456 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 169

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >